Top 10 najwolniejszych zwierząt na świecie

Top 10 najwolniejszych zwierząt na świecie

Królestwo zwierząt jest pełne organizmów o różnych cechach. Każda gromada, gatunek ma unikalne wzorce zachowań i mechanizmy adaptacyjne. Bogactwo fauny ziemi jest co najmniej imponujące. Podczas gdy niektóre zwierzęta mogą żyć bez jedzenia i wody przez wiele dni, inne mają spektakularne zdolności kamuflażu, podczas gdy inne biegają z szybkością błyskawicy. Ale są pewne gatunki zwierząt, które poruszają się i poruszają bardzo wolno. Potrzebują dodatkowego czasu na wykonywanie większości swoich czynności i kończą jako osiadłe i wolno poruszające się organizmy.

Top 10 najwolniejszych zwierząt na świecie

Manat

Top 10 najwolniejszych zwierząt na świecie

Manaty to urocze gatunki krów morskich i organizmy żywiące się roślinami. Zwykle można je znaleźć w Amazonii, regionach Karaibów, a także na Oceanie Indyjskim. Zwykle żyją w płytkich wodach, manaty rzadko się poruszają. W większości unoszą się na powierzchni wody. Ponieważ w całym swoim cyklu życia nie mają żadnych drapieżników, Manaty nie wymagają mechanizmu obronnego ani szybkości, aby z nimi walczyć. To sprawia, że ​​są najwolniejszymi zwierzętami na świecie. Spędzają swój czas na jedzeniu i spaniu, co powoduje, że są cięższe i mają większą wagę.


Gila potwór

Gila Monster - najwolniejsze zwierzęta

Wchodząc do kategorii gadów, Gila Monsters to rodzaj jadowitych jaszczurek zamieszkujących głównie południowo-zachodnie Stany Zjednoczone. Zwykle chowają się pod ziemią i rzadko pojawiają się w oczach opinii publicznej. Mierzące około 22 cale jaszczurki potworów gila mogą zjadać pożywienie odpowiadające jednej trzeciej ich ciała i są jednymi z najwolniejszych zwierząt na Ziemi. Te jaszczurki gromadzą tłuszcz w swoim ciele i wykorzystują ten tłuszcz do jedzenia, więc prawie nie wyruszają w poszukiwaniu jedzenia. Pozostają w ziemi przez dłuższy czas i całkowicie odpoczywają. Pomaga im to trzymać się z dala od drapieżników, czyniąc je wolniejszymi organizmami z najmniejszą ilością ruchów ciała w królestwie zwierząt.

Zobacz również: 10 najbardziej niebezpieczne rasy psów na świecie


Loris

Loris - najwolniejsze zwierzęta

Loris to gatunek naczelny występujący głównie w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Są średniej wielkości i mają dłonie przypominające ludzkie. Loris poruszaj się niezwykle wolno, wykonując ruch skręcony z prędkością zaledwie 2 kilometrów na godzinę. Mają specjalne cechy ochronne, takie jak ociężałość, a także mają jadowite ukąszenie, aby trzymać się z daleka od drapieżników.

Zobacz również: 10 dziwnych zwierząt, o których istnieniu nie wiedziałeś


Konik morski

Konik morski - najwolniejsze zwierzęta

Koniki morskie, rodzaj ryby występującej w tropikalnych regionach na całym świecie, mają budowę ciała, która uniemożliwia im szybsze poruszanie się. Wykonują wolniejsze, bardziej ograniczone ruchy, a to daje zaledwie 0,5 mili na godzinę. Dlatego konie morskie w końcu zostają w jednym miejscu przez całe życie. Można to przypisać ich dziwnej i osobliwej budowie ciała.


Ślimak bananowy

Ślimak bananowy - najwolniejsze zwierzęta

Kategoria mięczaków, ślimaki bananowe nie mają skorupy. Poruszają się dzięki mechanizmowi skurczu mięśni, który powoduje, że poruszają się wolniej niż większość gatunków zwierząt. Ślimaki bananowe leżą głównie pod ziemią i oddają się jedzeniu i składaniu jaj. Prowadzi to do pozostawania w jednym miejscu z niewielkim ruchem lub bez żadnego ruchu. Poruszają się z prędkością 0,2 mili na godzinę. Są zdolne do przetrwania w wilgotnym środowisku pod ziemią przez bardzo długie okresy czasami nawet kilka lat.


Miś koala

Miś Koala - najwolniejsze zwierzęta

Koala niedźwiedzie należą do kategorii torbaczy. Choć wyglądem przypominają niedźwiedzie, nie należą do rodziny niedźwiedzi. Posiadają niezwykle silne kończyny i pazury, które umożliwiają im szybsze wspinanie się na drzewa, dzięki czemu mogą jeść liście. Mimo, że mają te zdolności, nadal poruszają się powoli z powodu słabego wzroku, a zatem większą część ich cyklu życiowego spędzają na drzewach. Ich grube i wyściełane ogony pomagają im siedzieć na drzewach przez dłuższy czas. Ich zmysł węchu jest dobrze rozwinięty, co pozwala im na czas wykryć drapieżniki.

Zobacz również: Top 10 najszybszych zwierząt na świecie


Żółw olbrzymi

Żółw olbrzymi - najwolniejsze zwierzęta

Żółwie to najdłużej żyjące kręgowce na świecie. Wszyscy słyszeliśmy o historii królika i żółwia. Zwierzęta te zwykle znajdują się na wyspach Galapagos i sąsiednich archipelagach, głównie na Seszelach i na większej części kontynentu afrykańskiego. Ważą około 350 kilogramów, co sprawia, że ​​poruszają się wolniej niż inne zwierzęta. Żółwie to prawdopodobnie najwolniej poruszające się zwierzęta w królestwie zwierząt. Oprócz wagi, grube nogi, ciężka skorupa i ogólna budowa ciała również przyczyniają się do ich wyjątkowo powolnych ruchów. Żółw olbrzymi występuje głównie na terenach podmokłych i wilgotnych. Może magazynować wodę i żywność, dzięki czemu jest w stanie żyć bez wody przez prawie rok.


Ślimak ogrodowy

Ślimak Ogrodowy - najwolniejsze zwierzęta

Ślimaki są znane jako zwierzęta wolno poruszające się nawet w kulturze popularnej. Należą do gromady mięczaków w królestwie zwierząt i występują głównie w rejonie Morza Śródziemnego. Mają grube i zwinięte skorupy, które przyczyniają się do ich bardzo małej prędkości. Ich prędkość poruszania się wynosi zaledwie kilka metrów na godzinę. Ślimaki są przedstawiane w kulturze popularnej, kreskówkach i opowieściach jako wolno poruszające się zwierzęta, a ich poruszanie się również odbywa się poprzez skurcze mięśni. Zwierzęta te znajdują się na terenach podmokłych. Również hibernują przez długi czas i trzymają się z dala od światła słonecznego.

Zobacz również: 10 najbardziej przerażających owadów na świecie.


Gwiaździsta ryba

Rozgwiazda - najwolniejsze zwierzęta

Należące do gromady szkarłupni w królestwie zwierząt, rozgwiazdy mają kształt gwiazdy i mają około 2000 różnych gatunków we wszystkich regionach na całym świecie. Te zwierzęta nie mogą podróżować na duże odległości i poruszać się wraz z prądami oceanicznymi. Ich prędkość poruszania się jest prawdopodobnie najniższa na tej liście i wynosi 0,02 mil na godzinę. Można to przypisać ich kształtowi przypominającemu gwiazdę. Ponadto, rozgwiazdy brak krwi i mózgu. Jeśli zostaną pocięte na wiele kawałków, nowe rozgwiazdy dzielą się i wyrastają z tych kawałków.


Leniwiec trójpalczasty

Leniwiec trójpalczasty - najwolniejsze zwierzęta

Te leniwce trójpalczaste zajmuje najwyższe miejsce na liście, z najwolniejszą prędkością na świecie wynoszącą 0,003 mil na godzinę. Zwierzęta te znajdują się w tropikalnych lasach deszczowych w Ameryce i pokonują mniej niż 100 stóp dziennie. Większość swojego cyklu życia spędzają na gałęziach drzew. Zjadają liście i zachowują energię, wykonując niewielką lub żadną lokomocję.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

10 najbardziej niebezpieczne rasy psów na świecie

10 najbardziej niebezpieczne rasy psów na świecie

05a8e16fec61a03fdbdbwidescreen

Czy Avatar 2 będzie jeszcze w tym roku?