Tata Punch to micro-SUV oparty na koncepcji HBX

1646550467 Tata Punch to nadchodzacy mikro SUV oparty na koncepcji HBX

Tata Punch – mikro-SUV.  Pamiętajcie o mikro SUV-ie HBX, który Tata zaprezentował na Auto Expo 2021. Teraz jest już oficjalne, że HBX będzie nosił nazwę Punch. Nadchodzący obraz mikro-SUV ma nazwę Punch napisaną na grillu. Firma zapowiedziała, że ​​w tym świątecznym sezonie Punch wejdzie na rynek.

Podobnie jak Altroz, Punch również opiera się na architekturze ALFA firmy Tata. Jest to również zgodne z nowym językiem projektowania Tata Impact 2.0. Patrząc na obraz, można łatwo zauważyć, że konstrukcja mikro-SUV jest mieszanką Nexona i Harriera. Przedni zderzak i grill są wyraźnie inspirowane modelem Nexon. Podczas gdy reflektory pochodzą prosto z Harriera. Nadkola są lekko kwadratowe.

Tata Punch to mikro-SUV oparty na koncepcji HBX
Tata Punch to mikro-SUV oparty na koncepcji HBX

Z obrazu widać też, że HBX jest nieco stonowany w wersji produkcyjnej.

Zobacz również: Do 2030 włącznie elektryczne Bentley’e

Mówiąc o Punchu, urzędnicy z Tata Motors powiedzieli, że Punch to ekscytująca mieszanka ciężkiej użyteczności ze sportową dynamiką. Uosabia cechy praktycznego SUV-a.

Tata Punch: Powerhouse

Top 10 najlepszych samochodów elektrycznych w 2022 r

Mamy nadzieję, że dwa 1,2-litrowe, trzycylindrowe silniki benzynowe wymuszą Punch micro-SUV. Wersja o niższej specyfikacji będzie miała jednostkę wolnossącą, która będzie działać na Tiago i Tigor. Wytwarza 83 KM. Tymczasem wyższe wersje mogą być wyposażone w 1,2-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy. Silnik, który ładuje również Altroz ​​iTurbo. Oczywiście SUV będzie korzystał z 5-biegowej manualnej skrzyni biegów. Można się jednak spodziewać, że Tata również wprowadzi skrzynię biegów AMT. Podobnie jak Altroz, Punch również opiera się na architekturze ALFA firmy Tata.

Zobacz również: Nowa Kia Carens 2022

Tata Punch: Wnętrza

Tata nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących wyposażenia wnętrza. Jeśli jednak pójdziemy za projektem koncepcyjnym HBX, może to mieć

  • 7-calowy system informacyjno-rozrywkowy z ekranem dotykowym
  • Nawiewniki klimatyzacyjne kwadratowe
  • trójramienna kierownica z płaskim dnem
  • Sterowanie HVAC
  • Częściowo cyfrowy zestaw wskaźników z cyfrowym obrotomierzem i analogowym prędkościomierzem

Tata Punch: Oczekiwana cena

Tata wprowadza Puncha w segmencie mikro-SUV. To sprawia, że ​​będzie miał ceny zbliżone do micro-SUV z tych samych przedziałów. Możemy spodziewać się, że Tata Punch będzie wyceniany w przedziale Rs 5-5,5 Lakh. Tata Punch będzie konkurować z crossoverami, takimi jak Maruti Suzuki Ignis, nadchodzący Hyundai Casper. Stworzy również trudny rynek dla Nissana Magnite i Renault Kiger.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

1646549898 Calkowicie nowa Kia Carens 2022 Rywal Hyundai Alcazar

Nowa Kia Carens 2022

10 najbardziej niebezpieczne rasy psów na świecie

10 najbardziej niebezpieczne rasy psów na świecie