Modne wnętrza 2022 – czyli jakie?

modne wnetrze 2022

Każdy rok przynosi nowe trendy w aranżacji wnętrz. Czy znasz te najbardziej aktualne? Designerzy są zgodni – w 2022 roku we wnętrzach rządzi natura! Prześledźmy więc dokładnie założenia, dzięki którym stworzysz aranżację zgodną z obowiązującymi trendami. Gotowy?

Natura – motyw przewodni we wnętrzach 2022

W roku 2022 na znaczeniu zyskuje biophlic design. To trend, który polega na wprowadzeniu natury do domów, mieszkań, jak również obiektów komercyjnych. Nie jest to jednak coś w rodzaju zabiegu polegającego na dekoracji wnętrza przy udziale dużej ilości roślin doniczkowych. To zdecydowanie szersze pojęcie. Idea ta „zahacza” choćby o odpowiednie kolory, materiały, struktury czy kształty, które wprowadzimy do aranżacji.

Modne kolory i materiały wnętrzarskie 2022

Modne wnętrza 2022Zastanawiasz się na jaki kolor pomalować wnętrze, tak by wpisywało się w aktualne trendy? Do wyboru masz szeroką paletę barw ziemi: biele, beże, brązy, szarości, błękity, zielenie czy rudości. Z pomocą tych barw wprowadzisz do domu harmonię i spokój, którą być może do tej pory odnajdywałeś tylko na łonie natury.

W kontekście modnej kolorystyki do wnętrz nie można pominąć Koloru Roku 2022 ogłoszonego przez Instytut Pantone. To Very Peri – połączenie niebieskiego z fioletem i czerwienią. Co ciekawe, odcień ten świetnie komponuje się ze wspomnianymi już barwami ziemi, choć nie tylko. PANTONE 17-3938 Very Peri kryje w sobie niesamowity potencjał aranżacyjny!

A co z materiałami wykończeniowymi? Które powinniśmy zaprosić do wnętrz zgodnie z trendami 2022? Bezwzględnie drewno, marmur, trawertyn, beton architektoniczny, terakotę czy cegłę dekoracyjną (najlepiej starą cegłę z rozbiórki). Warto pamiętać o lastryko (terrazzo) – tworzywie, które po latach zapomnienia powróciło do wnętrz w wielkim stylu!

Zobacz również: Małe domowe biuro – jak urządzić i zaaranżować?

Kształty elementów wyposażenia wnętrza 2022

Obłe formy – o tym trendzie wnętrzarskim jest naprawdę głośno. Dotyczy on właściwie każdego stylu aranżacyjnego modnego w 2022 roku – naturalnego (eko), „ciepłego” minimalizmu (soft minimalism), boho czy japandi.

Czy przesadą będzie, jeżeli powiemy, że kanciaste wykończenie jakiegokolwiek elementu wyposażenia wnętrza jest passe? Otóż nie! Jeśli zależy Ci na harmonii i spokoju, komforcie i przytulności w domu czy mieszkaniu, to wprowadź do aranżacji tylko takie meble i dodatki, których kształt jest organiczny (biomorficzny). Człowiek zdecydowanie lepiej czuje się i funkcjonuje w otoczeniu zarówno kolorów, materiałów, jak i wzorów czy układów występujących w przyrodzie. Pamiętaj o tym, urządzając modne wnętrze 2022!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Natura we wnętrzu to mi się podoba. Cegła jak najbardziej tu pasuje lecz jeżeli chcemy uzyskać szybko zmianę wnętrza i zyskać równie naturalny wygląd cegły na ścianie w naszym mieszkaniu zastosuj płytkę Elabrick. To elastyczny klinkier, produkowany w manufakturze, który jest łatwy w docinaniu i montażu bo klej montażowy pełni też rolę fugi.

  2. Wnętrza w jasnych kolorach znakomicie sprzyjają relaksacji i wypoczynkowi. Użycie do ich wykończenia naturalnych materiałów to doskonałe połączenie, a jednym z nich jest cegłą. Klasyka w naszych wnętrzach, którą można zastąpić płytkami z elastycznego klinkieru Elabrick. Kolorystyka do wyboru spora, montaż dziecinnie prosty a efekt końcowy zachwycający i naturalny dzięki ręcznej produkcji tej płytki

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

glówne 20220519202754 download

Małe domowe biuro – jak urządzić i zaaranżować?

adobestock 214498733 scaled

Saszetka na telefon i inne akcesoria – sprawdź jaką wybrać