10 najbardziej przerażających owadów na świecie.

tarantula 1

Istnieje wiele owadów na naszej planecie, wiele z nich jest nieszkodliwych, a inne są najbardziej śmiercionośne. Poniżej znajduje się lista 10 najbardziej przerażających owadów na całym świecie, chociaż nie wszystkie są najbardziej śmiercionośne, ale na pierwszy rzut oka mogą wywołać ogromny strach.

Oto 10 najbardziej przerażających owadów na świecie.

Nowa Zelandia Weta

owadów

Owady określane nazwą weta są gatunkami reliktowymi (przetrwały w niezmienionej formie od niemal 200 milionów lat) i endemicznymi, występującymi jedynie na Nowej Zelandii. Nazwa pochodzi od maoryskich słów „wētā punga“, oznaczających „bóstwo brzydoty“.

Gatunek ten wyprodukował najcięższego z owadów na świecie – i patrzenie na niego jest przerażające. Największa Weta, jaką kiedykolwiek znaleziono, znajdowała się w Nowej Zelandii. Jest bardzo duży ale tak naprawdę nie stanowi żadnego zagrożenia dla ludzi.

Komar Denga

10 najbardziej przerażających owadów
Komar Denga lub Aedes aegypti to jedno z najbardziej śmiercionośnych zwierząt na świecie. Jest to główny rodzaj komara przenoszącego gorączkę denga, występujący w wielu tropikalnych krajach na całym świecie. Komar Denga nie żyje ani nie rozmnaża się na bagnach, strumieniach, rzekach, krzewach. Naukowcy z QUT i QIMR Berghofer Medical Research Institute odkryli, że to właśnie komar Denga, który powszechnie występuje na północy i w centrum Australii stwarza największe niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się wirusa Zika. Badacze wykazali, iż komar Denga nie tylko skutecznie przenosi Zika, ale również, że wirus znajduje się w narządach rozrodczych komarów.

Zobacz również: 10 przykładów gdzie Europejczycy torturują zwierzęta jako tradycje

Osy

10 najbardziej przerażających owadów
Osa pospolita to również jedne z niebezpiecznych owadów. Użądlenie osy jest niebezpieczne nie tylko dla ludzi uczulonych na ich jad, lecz także zdrowych. Nawet z pozoru niegroźne ukąszenie w rękę może zakończyć się silną reakcją alergiczną. Największe zagrożenie stanowi osa, która użądli w szyję. Wtedy nawet u osoby zdrowej może spuchnąć przełyk i dojść do uduszenia. Sprawdź, co robić, gdy użądli nas osa, czy można temu zapobiec i jak odróżnić pszczołę od osy. Chociaż osy niekoniecznie szukają ludzi do użądlenia, to najczęściej alergiczne użądlenie powoduje największe szkody. Wiele osób wpada w szok anafilaktyczny i umiera z powodu pojedynczego użądlenia osy.

Robale Kissing Bugs

10 najbardziej przerażających owadów
Znane również jako „zabójcze robale”, te stworzenia żywią się krwią zwierząt i ludzi – gryząc w pobliżu ust, stąd ich nazwa. Ciemnobrązowe lub czarne z czerwonymi lub pomarańczowymi paskami owady te mogą dorastać do 1¼ cala długości. Najbardziej aktywne są w miesiącach od maja do lipca, ponieważ jest to ich okres godowy i lęgowy. Te małe potwory są znane z wysysania krwi. Są również znane z zarażania ludzi chorobą Chagasa. Występują głównie w obu Amerykach, a kilka gatunków występuje w Azji, Afryce i Australii.

Skorpion Heterometrus

10 najbardziej przerażających owadów
Heterometrus, znany również jako gigantyczny skorpion leśny, to rodzaj skorpiona należącego do rodziny Scorpionidae. Jest szeroko rozpowszechniony w tropikalnej i subtropikalnej południowo-wschodniej Azji, w tym w Kambodży, Laosie, Tajlandii, Wietnamie, a także w Indiach, Sri Lance, Nepalu i Chinach. Ukąszenie powoduje miejscowy ból, stan zapalny, obrzęk i zaczerwienienie skóry, utrzymujące się od kilku godzin do kilku dni.

Zobacz również: 10 najbardziej inteligentnych zwierząt na tej planecie

Mrówki Bullet

10 najbardziej przerażających owadów

Mrówka „pociskowa”, mrówka 24-godzinna – gatunek Paraponera clavata doczekał się kilku określeń. Co takiego niezwykłego jest w mrówkach zamieszkujących Amerykę Południową? Geneza tych określeń związana jest z ugryzieniem przez ten gatunek. Po pierwsze człowiek odczuwa ból porównywalny do postrzału z broni palnej. Po drugie nie ustępuje on przez 24 godziny. Wszystko przez neurotoksynę zawartą w jadzie. Nie wiemy, czy słyszeliście o skali mierzenia bólu stworzonej przez entomologa z Biologicznego Uniwersytetu Arizońskiego – Justina O. Schmidta. Określa on stopień bólu po ukąszeniu przez bullet ant na największy (powyżej 4) jaki może spowodować jadowite zwierzę. Ten, który nas interesuje to ból podobny do chodzenia po rozżarzonych węglach… z gwoździami wbitymi w pięty.

Szerszeń Hornet

10 najbardziej przerażających owadów
Szerszenie to największe z gatunków os a niektóre gatunki mogą osiągać do 5,6 cm długości.  Ukąszenia szerszenia są bardziej bolesne dla ludzi niż typowe użądlenia os, ponieważ jad szerszenia zawiera dużą ilość (5%) acetylocholiny. Gatunek ten jest agresywniejszy niż inne osy. Jego użądlenia zabijają co roku w samej Japonii około 40 osób, przeważnie w wyniku reakcji alergicznej na jad tych owadów. Użądlenie człowieka z alergią jest zabójcze, jednak nawet zdrowy człowiek może zginąć z powodu działania neurotoksyny zwanej mandarotoksyną (MDTX), jeżeli ilość wstrzykniętego jadu jest wystarczająca.

Zobacz również: 10 najdroższych ras kotów na świecie w 2021 r

Stonogi

10 najbardziej przerażających owadów
Stonogi to stawonogi należące do klasy Chilopoda z podtypu Myriapoda. Są to wydłużone metameryczne zwierzęta z jedną parą nóg na segment ciała. Pomimo nazwy stonogi mogą mieć różną liczbę nóg, od poniżej 20 do ponad 300. Szacuje się, że na całym świecie istnieje 8 000 gatunków stonóg. Wyglądają naprawdę dziwnie, ale w rzeczywistości są dobre, ponieważ zjadają inne z owadów, a nawet niektóre pająki. Każdego roku są odpowiedzialne za wiele zgonów. Ich ugryzienie nie zaszkodzi normalnej osobie, ale jeśli jesteś uczulony na jad, który wytwarzają, będziesz miał poważne kłopoty.

Tarantule

tarantula
Ptaszniki to grupa często włochatych i bardzo dużych pajęczaków należących do rodziny pająków Theraphosidae, z których zidentyfikowano około 900 gatunków. Ich rozmiary wahają się od tak małych jak paznokieć do tak dużych jak talerz obiadowy, gdy nogi są w pełni wyprostowane. Wszystkie ptaszniki są jadowite, niewiele gatunków uważa się że powodują ofiary śmiertelne, chociaż niektóre ukąszenia powodują poważny dyskomfort, który może utrzymywać się przez kilka dni. Brak udokumentowanych przypadków śmierci od ukąszenia ptasznikowatego. W większości przypadków skutkiem ukąszenia jest krwawienie z pozostawionej rany i ból, rzadko nudności czy wymioty – nie jest więc groźne dla życia.

Skorpion Deathstalker

10 najbardziej przerażających owadów
Deathstalker to gatunek skorpiona, członka rodziny Buthidae. Jest również znany jako żółty skorpion palestyński, skorpion Omdurman, izraelski skorpion pustynny i wiele innych potocznych nazw. Jest uważany za bardzo niebezpieczny gatunek, ponieważ jego jad jest silną mieszaniną neurotoksyn o niskiej śmiertelnej dawce. Mieszkający głównie w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie jest odpowiedzialny za ponad 75% zgonów związanych ze skorpionami każdego roku. Chociaż dorośli zwykle odczuwają nieznośny ból, dzieci, które są zatruwane, cierpią na gorączkę, śpiączkę, drgawki i paraliż, zanim płuca się napełnią i utoną we własnych płynach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

505bc777d7ce37c07edfc8689b04

Wyciekły dane 22 tysięcy funkcjonariuszy służb mundurowych.

Projekt bez tytulu 2021 05 06T102801.033 1

Jakie kupować zamienniki perfum?