Top 10 najszczęśliwszych krajów na świecie

1641049313 Top 10 najszczesliwszych krajow na swiecie 2021

Tutaj stworzyliśmy listę 10 najszczęśliwszych krajów na świecie w 2021 roku. Najszczęśliwsze kraje zostały sklasyfikowane przez Gallup World Poll na podstawie tych 14 regionów. biznes i ekonomia, zaangażowanie obywateli, komunikacja i technologia, różnorodność (kwestie społeczne), edukacja i rodzina, emocje (dobrostan), środowisko i energia, żywność i schronienie, rząd i polityka, prawo i porządek (bezpieczeństwo), zdrowie, religia i etyki, transportu i pracy. Zobaczmy pierwsze 10 Najszczęśliwszy kraj w świecie 2021.


Austria

Wiedeń, Austria

Austria to rozwinięty kraj w południowej części Europy Środkowej. Składa się z dziewięciu krajów związkowych, z których jednym jest stolica Austrii i największe miasto, Wiedeń. Austria zajmuje 10. miejsce na liście najszczęśliwszych krajów świata w 2021 r. Ponadto jest 8. najczystszym krajem na świecie w 2021 r. z wynikiem 78,97 EPI.

Znajduje się w Europie Środkowej, jest bogatym krajem śródlądowym z obszarami górzystymi. Co ważne, jest bezpieczny przed odpadami morskimi, które stały się obecnie problemem globalnym.

Austria ma powierzchnię 32 386 mil kwadratowych i populację około 9 milionów. Podczas gdy austriackim językiem urzędowym kraju jest niemiecki. Dwie trzecie całego obszaru zajmują łąki i lasy, a także piękne źródła Krimal Springs.

 • Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI): 0,922
 • PKB (nominalny) – 481,7 miliarda dolarów
 • PKB na mieszkańca – 53 859 $

Nowa Zelandia

Nowa Zelandia
Zdjęcie: Russell Gaskell – Wikimedia

Nowa Zelandia, kraj rozwinięty, zajmuje wysokie miejsce w międzynarodowych porównaniach wyników krajowych, takich jak jakość życia, edukacja, ochrona swobód obywatelskich, przejrzystość rządu i wolność gospodarcza. Nowa Zelandia przeszła poważne zmiany gospodarcze w latach 80., przekształcając ją z protekcjonistycznej w liberalną gospodarkę o wolnym handlu. Ponadto Nowa Zelandia jest jednym z najszczęśliwszych krajów na świecie.

Ponadto Nowa Zelandia jest krajem wyspiarskim na południowo-zachodnim Pacyfiku. Składa się z dwóch głównych lądów – Wyspy Północnej i Wyspy Południowej – oraz ponad 700 mniejszych wysp o łącznej powierzchni 268 021 kilometrów kwadratowych. Nowa Zelandia leży około 2000 km na wschód od Australii przez Morze Tasmana i 1000 km na południe od wysp Nowej Kaledonii, Fidżi i Tonga. Stolicą Nowej Zelandii jest Wellington, a jej najbardziej zaludnionym miastem jest Auckland.

 • Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI): 0,931
 • PKB (nominalny) – 243,3 miliarda dolarów
 • PKB na mieszkańca – 47 499 $

Norwegia

Norwegia

Norwegia jest ósmym najszczęśliwszym krajem na świecie w 2021 roku. Jej obywatele uważają, że rząd dobrze się nimi opiekuje, zapewniając powszechną opiekę zdrowotną i bezpłatne czesne. Norwegia to szczęśliwy kraj w Europie Północnej, którego kontynent obejmuje zachodnią i północną część Półwyspu Skandynawskiego. Odległa arktyczna wyspa Jan Mayen i archipelag Svalbard są również częścią Norwegii. Stolicą i największym miastem Norwegii jest Oslo.

Ponadto Norwegia ma niski wskaźnik przestępczości i silne poczucie wspólnoty wśród swoich obywateli. Jakość, którą dzieli z wieloma krajami z pierwszej dziesiątki. Norwegia ma łączną powierzchnię 148 729 m² i populację 5,47 miliona.

 • Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI): 0,957
 • PKB (nominalny): 444,5 miliarda dolarów

Niemcy

10 najszczęśliwszych krajów świata 2021 Niemcy

Niemcy to szczęśliwy kraj w Europie Środkowej. Jest drugim po Rosji najludniejszym krajem Europy i najludniejszym państwem członkowskim Unii Europejskiej. Niemcy leżą między Morzem Bałtyckim i Morzem Północnym na północy i Alpami na południu. Zajmuje powierzchnię 357 022 kilometrów kwadratowych (137 847 ²), z populacją ponad 84,1 miliona w 16 stanach składowych. Graniczy z Danią na północy, Polską i Czechami na wschodzie, Austrią i Szwajcarią na południu oraz Francją, Luksemburgiem, Belgią i Holandią na zachodzie. Stolicą i największym miastem kraju jest Berlin.

Ponadto Niemcy to wielka potęga z silną gospodarką. Ma też największą gospodarkę w Europie, czwartą co do wielkości gospodarkę na świecie pod względem nominalnego PKB i piątą pod względem PPP. Niemcy są 7. najszczęśliwszym krajem wśród 10 najszczęśliwszych krajów świata w 2021 roku.

 • Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI): 0,947
 • PKB (nominalny): 4,3 biliona dolarów

Szwecja

Szwecja
Obraz: Planetware.com

Szwecja jest szóstym najszczęśliwszym krajem na świecie w 2021 roku. Od wielu lat niezmiennie znajduje się na liście najczystszych krajów świata.

Szwecja to nordycki kraj północnej Europy. Znajduje się na granicy Finlandii na zachodzie i północy Norwegii. Ponadto Szwecja jest największym krajem w Europie Północnej o powierzchni 450 295 kilometrów kwadratowych, trzecim co do wielkości krajem Unii Europejskiej i piątym co do wielkości krajem w Europie.

Stolicą Szwecji i największym miastem jest Sztokholm. Całkowita populacja kraju wynosi 10,4 mln, z czego 87% rund znajduje się na obszarach miejskich, które zajmują 1,5% całej powierzchni lądowej. Najwyższa koncentracja występuje w środkowej i południowej części kraju.

Wraz z tym w przypadku PKB per capita Szwecja jest szóstym najbogatszym krajem na świecie, a jej obywatele doświadczyli wysokiej jakości. Szwecja to jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi.

 • Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI): 0,945
 • PKB (nominalny): 625,9 miliarda dolarów

Powiązane artykuły

10 najbezpieczniejszych krajów na świecie

Top 10 najdroższych miast na świecie 2021

Top 10 najmniej zaludnionych krajów na świecie 2021


Holandia

10 najszczęśliwszych krajów świata 2021 Holandia

Holandia to kraj położony w Europie Zachodniej z terytoriami na Karaibach. Jest największym z czterech krajów wchodzących w skład Królestwa Niderlandów. Językiem urzędowym kraju jest niderlandzki, a drugim językiem urzędowym w prowincji Fryzja jest zachodniofryzyjski. Ma angielski i papiamento jako drugorzędne języki urzędowe w karaibskiej Holandii. Ponadto Holandia jest piątym najszczęśliwszym krajem wśród 10 najszczęśliwszych krajów świata w 2021 roku.

Ponadto Holandia jest rozwiniętą gospodarką i od wielu stuleci odgrywa szczególną rolę w gospodarce europejskiej. Od 2020 roku głównymi partnerami handlowymi Holandii były Niemcy, Belgia, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Francja, Włochy, Chiny i Rosja. Holandia jest jednym z 10 największych eksporterów na świecie. Największy sektor przemysłowy stanowią artykuły spożywcze. Ponadto inne główne branże obejmują chemikalia, metalurgię, maszyny, towary elektryczne, handel, usługi i turystykę.

 • Populacja: 17,1 miliona
 • Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI): 0,944
 • PKB (nominalny): 1,01 biliona dolarów

Szwajcaria

jaki jest najbogatszy kraj świata 2021 Szwajcaria

Szwajcaria jest czwartym najszczęśliwszym krajem wśród 10 najszczęśliwszych krajów świata w 2021 roku. Znana jest z gęstych lasów, dzikiej przyrody oraz bezpiecznej i czystej wody.

Szwajcaria to kraina piękna przyrody otoczona krainą u zbiegu Europy Zachodniej, Środkowej i Południowej. Jest to republika federalna składająca się z 26 kantonów, z władzami federalnymi z siedzibą w Bernie. Szwajcaria graniczy z Włochami na południu, Francją na zachodzie, Niemcami na północy oraz Austrią i Liechtensteinem na wschodzie.

 • Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI): 0,955
 • PKB (nominalny): 824,7 miliarda dolarów

Dania

10 najszczęśliwszych krajów świata 2021 Dania

Dania jest trzecim najszczęśliwszym krajem wśród 10 najszczęśliwszych krajów świata w 2021 roku. Jest to kraj nordycki w Europie Północnej. Dania znajduje się na południowy zachód od Szwecji i na południe od Norwegii, a od południa graniczy z Niemcami. Od 2020 r. Dania ma łączną powierzchnię 42 943 km (16 580 ²). Metropolia Dania liczy 5,8 miliona mieszkańców, z czego 800 000 mieszka w stolicy i największym mieście, Kopenhadze.

Dodatkowo, World Happiness Report często określa populację Danii jako najszczęśliwszą na świecie. Przypisuje się to wysoko cenionym w tym kraju systemom edukacji i opieki zdrowotnej oraz niskiemu poziomowi nierówności dochodów.

 • Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI): 0,940
 • PKB (nominalny): 392,5 miliarda dolarów

Islandia

10 najszczęśliwszych krajów świata 2021 Islandia

Islandia jest drugim najszczęśliwszym krajem na świecie w 2021 roku. Jest to nordycki kraj wyspiarski na Północnym Atlantyku i najmniej zaludniony kraj w Europie. Jej stolicą i największym miastem jest Reykjavik. Ponad dwie trzecie ludności mieszka w Reykjaviku i okolicach w południowo-zachodniej części kraju.

Ponadto Islandia jest jedyną częścią Grzbietu Śródatlantyckiego, która wznosi się ponad poziom morza, a jej centralny płaskowyż wulkaniczny niemal bez przerwy wybucha. Również jego duża szerokość geograficzna i wpływ oceanu sprawiają, że lata są chłodne, a większość wysp ma klimat polarny. Całkowita populacja Islandii wynosi około 344 000, a powierzchnia wynosi 39 682 mil kwadratowych. Islandia zajęła czwarte miejsce wśród najszczęśliwszych krajów w 2020 roku, po Szwajcarii.

 • Populacja: Około 344 000
 • Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI): 0,949
 • PKB (nominalny): 24,1 miliarda dolarów

Finlandia

10 najszczęśliwszych krajów świata 2021 Finlandia

Finlandia jest najszczęśliwszym krajem na świecie w 2021 roku. Przez cztery kolejne lata Finlandia pozostaje na pierwszym miejscu. Jest to kraj nordycki w Europie Północnej, który graniczy ze Szwecją na zachodzie, Rosją na wschodzie i Norwegią na północy. Finlandia zajmuje powierzchnię 338 455 kilometrów kwadratowych (130 678 ²) z populacją 5,5 miliona.

Ponadto Helsinki są stolicą i największym miastem kraju, ale wraz z sąsiednimi miastami Espoo, Kaunianen i Vantaa tworzą większy obszar metropolitalny. Klimat zmienia się w zależności od szerokości geograficznej, od południowego wilgotnego klimatu kontynentalnego do północnego klimatu borealnego. Pokrycie terenu to przede wszystkim borealny biom leśny z ponad 180 000 zarejestrowanych jezior.

 • Wskaźnik rozwoju społecznego (HDI): 0,938
 • PKB (nominalny): 300,4 miliarda dolarów

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

najbezpieczniejszych krajów na świecie

10 najbezpieczniejszych krajów na świecie

1641050193 Top 10 najpopularniejszych sportow na swiecie 2021

Top lista 10 najpopularniejszych sportów w na świecie.