Top 10 najdroższych miast na świecie 2021

Top 10 najdrozszych miast na swiecie 2021 1

Jedne z najdroższych miast na świecie 2021 według badania Mercer Cost of Living Survey. Aszchabad, Hongkong i Bejrut znajdują się na szczycie listy najdroższych miast dla międzynarodowych pracowników w 2021 roku! Ta lista zawiera również 3 miasta w Szwajcarii. Zobaczmy Top 10 najdroższych miast na świecie 2021


Berno, Szwajcaria

najdroższych

Berno jest stolicą Szwajcarii i dziesiątym najdroższym miastem na świecie w 2021 roku. Miasto zajęło ósme miejsce w Indeksie Mercer 2020. Jest określany przez Szwajcarów jako ich „miasto federalne”. Z populacją około 144 000 (stan na 2021 r.), Berno jest piątym najbardziej zaludnionym miastem w Szwajcarii.

Co więcej, struktura centrum Berna jest w dużej mierze średniowieczna i została uznana przez UNESCO za Światowe Dziedzictwo Kulturowe. Być może najbardziej znanym zabytkiem jest Zytglogge, skomplikowana średniowieczna wieża zegarowa z ruchomą marionetką.

  • Populacja: 433 000 (w przybliżeniu)

Pekin, Chiny

Pekin

Pekin jest stolicą Chin i drugim najbardziej zaludnionym miastem, w którym na obszarze administracyjnym o powierzchni 6336 metrów kwadratowych mieszka ponad 20 milionów ludzi. Według indeksu Mercer, Pekin jest dziewiątym najdroższym miastem na świecie w 2021 r. W zeszłym roku był dziesiątym najdroższym miastem, które pozostało w indeksie Mercera.

Oprócz tego siedem obiektów światowego dziedzictwa UNESCO w Pekinie, z których wszystkie są popularnymi miejscami turystycznymi. Jest siedzibą największych chińskich firm państwowych, a Fortune Global to największa liczba 500 firm na świecie, a także łączne aktywa są również największymi światowymi instytucjami finansowymi. „Światowa stolica miliarderów” z miliarderem mieszkającym w Pekinie.

  • Populacja: 20,89 miliona

Genewa, Szwajcaria

Top 10 najdroższych miast na świecie

Genewa jest drugim po Zurychu najbardziej zaludnionym miastem Szwajcarii. Najbardziej zaludnionym miastem jest Romandia, francuskojęzyczna część Szwajcarii. Genewa jest siedzibą kilku organów ONZ. Znajduje się tam, gdzie Rodan uchodzi do Jeziora Genewskiego, jest stolicą Republiki i kantonu Genewa.

Ponadto Genewa gości większość organizacji międzynarodowych na świecie. Jest to również miasto będące siedzibą jednej z najważniejszych organizacji międzynarodowych bez stolicy państwa.

Dodatkowo w 2019 roku Genewa znalazła się wśród dziesięciu najbardziej przyjaznych miast na świecie według Mercera, obok Zurychu i Bazylei. Miasto jest znane jako najbardziej zwarta metropolia na świecie i „stolica pokoju”. W 2021 r. Mercer umieścił Genewę na ósmym miejscu w pierwszej dziesiątce najdroższych miast na świecie.

  • Populacja: 620 000 (w przybliżeniu)

Singapur, Singapur

jaki jest najbogatszy kraj świata 2021 Singapur

Singapur jest suwerennym wyspiarskim państwem-miastem w Morskiej Azji Południowo-Wschodniej. Zajęło piąte miejsce w rankingu najdroższych do życia i pracy w 2020 roku przez Mercer Cost of Living. Singapur jest siódmym najdroższym miastem na świecie w 2021 roku. Singapur Miasto-państwo wyspiarskie w Azji Południowo-Wschodniej było jedną z najbardziej stabilnych gospodarek na świecie. Gospodarka kraju jest uzależniona od produkcji, usług finansowych i turystyki.

Ponadto Singapur ma drugą co do wielkości gęstość zaludnienia na świecie. Dzięki wielokulturowej populacji i uznaniu potrzeby poszanowania tożsamości kulturowej Singapur ma cztery języki urzędowe: angielski, malajski, mandaryński i tamilski.


Szanghaj, Chiny

Szanghaj

Szanghaj jest jedną z czterech bezpośrednio administrowanych gmin Chińskiej Republiki Ludowej. Z populacją 29,7 miliona, jest to najbardziej zaludniony obszar miejski w Chinach i trzecie pod względem liczby ludności miasto na świecie. Ponadto jest to jedyne miasto w Azji Wschodniej, które ma PKB wyższy niż jego odpowiednia stolica.

Ponadto Szanghaj jest światowym centrum finansów, handlu i ekonomii, badań, edukacji, nauki i technologii, produkcji, turystyki, kultury i transportu. Jest to jeden z największych portów na świecie. Według badania Mercer Cost of Living Szanghaj jest szóstym najdroższym miastem na świecie w 2021 roku.


Powiązane artykuły

Top 10 najmniej zaludnionych krajów na świecie 2021

10 najbardziej absurdalnych praw z całego świata

10 przykładów gdzie Europejczycy torturują zwierzęta jako tradycje


Zurych, Szwajcaria

Top 10 najdroższych miast na świecie Zurych

Zurych to największe miasto w Szwajcarii i stolica kantonu Zurych. Mimo stosunkowo niewielkiej populacji Zurych jest jednym z największych centrów finansowych na świecie. W mieście działa kilka instytucji finansowych i firm bankowych. Miasto położone jest w północno-środkowej Szwajcarii, na północno-zachodnim krańcu Jeziora Zuryskiego.

Ponadto zarówno lotnisko w Zurychu, jak i główny dworzec kolejowy w Zurychu są największymi i najbardziej ruchliwymi stacjami kolejowymi w kraju. Zurych jest piątym najdroższym miastem na świecie w 2021 roku, zajął czwarte miejsce w indeksie 2020. Oprócz kosztów utrzymania drogie są tu także jedzenie i rozrywka.


Tokio, Japonia

10 największych gospodarek świata 2021 Japonia

Według Mercer Index Tokio zajmuje czwarte miejsce wśród 10 najdroższych miast na świecie w 2021 roku. W indeksie 2020 zajęło trzecie miejsce. Tokio jest stolicą i najludniejszą prefekturą Japonii. Jest politycznym i gospodarczym centrum kraju, a także siedzibą cesarza Japonii i rządu narodowego.

Ponadto prefektura ma szacunkową populację 14,04 miliona. Ponadto obszar metropolitalny Tokio jest najbardziej zaludnionym obszarem metropolitalnym na świecie z około 37,468 milionami mieszkańców w 2018 roku. Miasto, które nigdy nie śpi, zostało uznane za miasto snu ze względu na ogromną liczbę działań finansowych, które mają tu miejsce.

  • Populacja: 14,04 miliona

Bejrut, Liban

Top 10 najdroższych miast na świecie meczet

Bejrut to stolica i największe miasto Libanu. Jest trzecim najdroższym miastem wśród 10 najdroższych miast na świecie w 2021 roku. Miasto zajęło 45. miejsce w indeksie Mercer’s 2020. Koszty życia w mieście znacznie wzrosły w ciągu ostatniego roku w wyniku poważnego i powszechnego spowolnienia gospodarczego, kryzysu finansowego w kraju, COVID-19 i portu z powodu zaostrzenia się kilku kryzysów.

Ponadto Wielki Bejrut liczy 2,43 miliona mieszkańców, co czyni go trzecim co do wielkości miastem w regionie Lewantu. Bejrut jest zamieszkany od ponad 5000 lat i był jednym z najważniejszych miast-państw Fenicji, co czyni go jednym z najstarszych miast na świecie. Pierwsza historyczna wzmianka o Bejrucie znajduje się w listach Amarna Nowego Królestwa Egiptu, które sięgają XV wieku pne.


Hongkong, Hongkong

Top 10 najdroższych miast na świecie hongkong

Hongkong to miasto i specjalny region administracyjny Chin we wschodniej delcie Rzeki Perłowej w południowych Chinach. Jest drugim najdroższym miastem na świecie w 2021 roku. W roku 2020 uznano je za najdroższe miasto do życia i pracy. Z ponad 7,5 milionami mieszkańców różnych narodowości na obszarze 1104 kilometrów kwadratowych (426 m2) ), Hongkong jest jednym z najgęściej zaludnionych miejsc na świecie.

Ponadto Hongkong ma piątą co do wielkości liczbę miliarderów na świecie. Poza tym Hongkong jest jednym z najbardziej rozwiniętych miast na świecie z najdroższymi mieszkaniami.

Hongkong jest wysoko rozwiniętym miastem i zajmuje czwarte miejsce w rankingu ONZ Human Development Index. Miasto ma największą liczbę drapaczy chmur ze wszystkich miast na świecie. Średnia długość życia jego mieszkańców należy do najwyższych na świecie.


Aszchabad, Turkmenistan

Top 10 najdroższych miast na świecie

Aszchabad znalazł się na szczycie tegorocznej listy najdroższych miast dla międzynarodowych pracowników. Jest stolicą i największym miastem Turkmenistanu. Aszchabad znajduje się w Azji Środkowej między pustynią Karakum a pasmem górskim Kopet Dag. Znajduje się również w pobliżu granicy Iranu z Turkmenistanem.

Według badania Mercer Cost of Living Survey, Aszchabad jest najdroższym miastem na świecie w 2021 roku. Raport Mercer umieścił kraj na pierwszym miejscu ze względu na wysoką lokalną inflację i niedobory walutowe z powodu rosnących cen towarów i usług. Aszchabad słynie z autokratycznego rządu i dużych rezerw gazu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Top 10 najwiekszych stadionow sportowych na swiecie 2021 1

Top 10 największych stadionów sportowych na świecie 2021

Julia Wieniawa znowu na wakacjach z mamą.

Julia Wieniawa znowu na wakacjach z mamą.