w

10 najdroższych samochodów na świecie w 2021 roku

Wszyscy wiemy, że w dzisiejszych czasach samochody robią znacznie więcej niż tylko przewożenie ludzi z jednego miejsca w drugie; to tylko fakt, któremu nie można zaprzeczyć.

10 najdroższych samochodów na świecie w 2021 roku

Lista najdroższych samochodów na świecie. Gdyby samochody były przeznaczone tylko do tego, nie byłoby potrzeby produkowania, nie mówiąc już o kupowaniu samochodów powyżej 100 000 dolarów, w końcu chodzi o to, aby je przewieźć, więc po co komukolwiek potrzebny samochód, który kosztuje ponad 1 milion dolarów. Powodem, dla którego niektóre samochody, nawet dziesięciolecia po ich wyprodukowaniu, wciąż sprzedają się na aukcjach, jest fakt, że dla niektórych samochody są również dziełami sztuki, które są drogo gromadzone i cenione.

Aston Martin DBR1 z 1956 roku stał się najcenniejszym samochodem kiedykolwiek wyprodukowanym przez brytyjską markę, kiedy został sprzedany za około 22,5 miliona dolarów na aukcji Monterey Car Week, mimo że został zbudowany w latach 1956-1958, a tylko pięć z nich trafiło do głównego nurtu samochodów. przemysł. Najważniejsze jest to, że czasami wielcy producenci celują w ludzi z dużym upodobaniem do luksusu, co wyjaśnia, dlaczego niektóre z tych produkcji są często wyprzedane, zanim jeszcze trafią do publiczności.

Istnieje wiele czynników, które decydują o tym, jak drogi samochód powinien być, nawet po wyprodukowaniu. Każdy samochód ma cenę bazową, ale w przypadku edycji limitowanych bogaci postrzegają je jako inwestycje, ponieważ ich wartość będzie rosła z biegiem lat, dlatego mogą je sprzedawać za dowolną cenę, choć tylko na aukcjach. Warto więc zauważyć, że w najdroższych samochodach chodzi nie tylko o to, jak szybko mogą jechać, ale także o popularność i reputację marki, historię, rzadkość, wygodę i integrację technologiczną. Jeśli szukasz informacji o najdroższych samochodach, czy to jako kolekcjoner samochodów, czy po prostu entuzjasta, który uwielbia być na bieżąco; stworzyliśmy naszą listę najdroższych samochodów na świecie w 2021 roku.

Oto nasza lista najdroższych samochodów świata w 2021 roku.

Lykan Hypersport (3,4 mln USD)

samochodów

Jeśli jesteś Szybcy i wściekli fan, powinieneś zapamiętać jedną z najpopularniejszych fraz w Szybko 7, „Samochody nie latają”, powiedział do Doma Brian. Lykan Hypersport, pierwszy arabski supersamochód, jaki kiedykolwiek wyprodukowano, wyposażony jest w ostrza LED wykonane z 420 15-karatowych diamentów i reflektory wykonane z 240 15-karatowych diamentów, a Bliski Wschód ponownie integruje ich kosztowność z hipersamochodem. Samochód jest również wyposażony w 3,8-litrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem, który może generować do 780 KM i 708 lb-ft momentu obrotowego. Supersamochód ma również prędkość maksymalną 240 mil na godzinę i czas przyspieszenia 0-62 2,8 sekundy.

 

Bugatti Veyron Vivere firmy Mansory (3,5 mln USD)

1615023708 885 10 najdrozszych samochodow na swiecie w 2021 roku

Jeśli auto nosiło nazwę Car of the Decade (w latach 2000-2009), prawdopodobnie nie powinno się wątpić w jego autentyczność i oczywiście osiągi. Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse Roadster zrodził Mansory Vivere, czyli zmodyfikowaną wersję Vitesse Roadster. Działa na 8,0-litrowym silniku W16, który może generować do 1200 KM i 1106 lb-ft momentu obrotowego. Ta wersja Veyrona może osiągnąć prędkość do 253 mil na godzinę, co czyni go jednym z najszybszych samochodów na świecie.

Zobacz również: 10 najszybszych samochodów na świecie w 2021 roku

McLaren P1 LM (3,6 mln USD)

1615023708 558 10 najdrozszych samochodow na swiecie w 2021 roku

McLaren P1 LM, napędzany pozłacanym 3,8-litrowym silnikiem V8 z podwójnym turbodoładowaniem i akumulatorem litowo-jonowym o dużej gęstości, które są odpowiedzialne za moc 908 KM i moment obrotowy 723 lb-ft. popularny hipersamochód torowy, McLaren P1 GTR. Chociaż wyprodukowano tylko sześć egzemplarzy P1 LM, tylko pięć z nich zostało sprzedanych prywatnym nabywcom, a ostatni został zachowany do celów rozwojowych i testow