w

10 najszybszych samochodów na świecie w 2021 roku

Konkurencja to dobra rzecz w branży motoryzacyjnej, ponieważ to świat zawsze wygrywa dzięki niesamowitym produkcjom gigantycznych producentów samochodów.

10 najszybszych samochodów na świecie w 2021 roku

Lista najszybszych samochodów na świecie. Minęły 33 lata, odkąd Ferrari F40 osiągnęło prędkość 200 mil na godzinę (322 km / h), stając się wówczas najszybszym pojazdem na świecie. Obecnie różni producenci samochodów produkują pojazdy, które osiągnęły i przekroczyły nawet 300 mil na godzinę. Ten kamień milowy był rozwijany od bardzo dawna i możliwość osiągnięcia go jest dowodem na to, że więcej kamieni milowych zostanie osiągniętych w ciągu kilku kolejnych lat, oczywiście z pomocą technologii.

Samochody sportowe

Rok modelowy 2020 przyniósł produkcję superszybkich samochodów sportowych, takich jak Koenigsegg Jesko i Hennessey Venom F5, z których oba pozostają dwoma najszybszymi samochodami produkcyjnymi, jakie można obecnie zdobyć. Chociaż wciąż jesteśmy dopiero w połowie 2020 roku, pojawiły się nowe produkcje samochodów na rok modelowy 2021, z których niektóre są pełne niezrównanej prędkości maksymalnej. Jednak ich ujawnienia ograniczyły się tylko do Internetu ze względu na niektóre protokoły wprowadzone w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Nowe produkcje

Bez wątpienia te nowe produkcje wywołają falę i miejmy nadzieję, że pandemia wkrótce się skończy, aby te superszybkie dzieła sztuki z czterema kołami mogły zdobyć zasłużone uznanie. Jako entuzjasta samochodów nie powinieneś pozostawać w tyle za najnowszymi najszybszymi samochodami na świecie, dlatego przygotowaliśmy listę na podstawie faktów zaczerpniętych z informacji dostarczonych przez producentów tych pojazdów.

Oto lista 10 najlepszych najszybszych samochodów na świecie w 2021 roku, z maksymalną prędkością w milach na godzinę (i km / h), wraz z ich odpowiednimi cenami.

2021 Bugatti Centodieci (236 mil na godzinę)

 

2021 bugatti centodieci

Bugatti Centodieci powstał w hołdzie dla pierwszego nowoczesnego hipersamochodu Bugatti, słynnego EBB110, który pomógł w uznaniu Bugatti za jedną z najlepszych marek samochodowych w latach 90-tych. Tworząc Centodieci na 110. urodziny Bugatti, mając tylko 10 sztuk planowanych do wyprodukowania, hipersamochód ma zwiększyć zapasy Bugatti na rynku motoryzacyjnym, podobnie jak EBB110 prawie trzy dekady temu. Pod maską 2021 Centodieci, który jest o 20 kg lżejszy od słynnego Bugatti Chiron, znajduje się 8,0-litrowy cztero-turbodoładowany silnik W16 o mocy 1578 KM przy 7000 obr / min i maksymalnym momencie obrotowym 1180 lb-ft. Pomoże to samochodowi rozpędzić się od 0 do 60 mil na godzinę w ciągu 2,3 ​​sekundy z maksymalną prędkością 236 mil na godzinę (380 km / h). Przy zaledwie 10 egzemplarzach cena Bugatti Centodieci wynosi 9,4 miliona dolarów, co czyni go jednym z najdroższych samochodów na świecie.

 

2021 McLaren Speedtail (250 mil na godzinę)

mclaren speedtail