Top 10 najdroższych kwiatów na świecie

Top 10 najdrozszych kwiatow na swiecie 1

Kwiaty to jedna z najbardziej naturalnych piękności świata. Są również jednym z najbardziej preferowanych prezentów dla bliskich. Dla kobiet kwiaty są zawsze ulubione. Dlatego mężczyźni podarowują kwiaty swoim partnerom. Aby zdobyć serce swojej dziewczyny, może cię to niewiele kosztować, ale jeśli planujesz podarować jej wymienione poniżej kwiaty, musisz dwa razy pomyśleć, zanim sporządzisz plan!

Oto lista 10 najdroższych kwiatów na świecie, od rzadkich orchidei po kwiat, który żyje zaledwie kilka godzin.

Lisianthus – Najdroższe kwiaty

kwiatów

Eustoma grandiflorum, bardziej znana jako Lisianthus, to kwiat, który kwitnie co roku. Rośnie naturalnie w ciepłych regionach południowych Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Karaibów i północnej Ameryki Południowej. Występują w różnych kolorach od bladofioletowego, białego, lawendowego, a nawet niebieskiego fioletu.

Ten piękny kwiat kosztuje około 35 USD za pakiet. Jeśli kupisz więcej niż 5 pęczków naraz, cena spadnie do 32 USD za jedną. Czasami sklepikarze sprzedają je po 2 – 4 dolary za łodygę.

KONWALIA

Lilia doliny

Słodko pachnąca, ale silnie trująca roślina leśna występująca na chłodnej, umiarkowanej półkuli północnej w Azji i Europie. To dziewiąte najdroższe kwiaty na ziemi. Zobacz też; 10 najbardziej niesamowitych kwiatów i ich historia.

Pęczek może kosztować około 143 USD, ale w bukiecie może wzrosnąć nawet do 350 USD.

Hortensja

Najdroższe kwiaty

Hortensja to rodzaj 70–75 gatunków roślin kwiatowych występujących w południowej i wschodniej Azji oraz obu Amerykach. 8. najdroższe kwiaty mają głównie białe kwiaty, ale niektóre są znane jako niebieskie, różowe, jasnofioletowe lub fioletowe.

Odmiana czysto niebieska kosztuje od 2 do 4,50 USD – 7 USD za łodygę.

Gloriosa Lily

Gloriosa Lily

Pochodząca tylko z RPA i Azji, lilia Gloriosa jest jednym z najdroższych kwiatów, ponieważ jest rzadka i wyjątkowa. Lilia Gloriosa znana jest z efektownych kwiatów z wyraźnymi, zgiętymi płatkami i zmieniającym kolor od czubka do środka

Ponadto Gloriosa są teraz sprzedawane w dniach po około 5-10 USD za winorośl.

XVII-wieczna cebula tulipanowa

Żarówka tulipanowa z XVII wieku

Można je kupić za więcej niż 9 dolarów za kilka. Zwykle występują w pęczku 8,16 i więcej żarówek. Zostały sprzedane za 5700 $ podczas XVII-wiecznej Tulip Mania. Ponadto słynie z tego, że jest cenniejszy niż złoto. Zobacz też; Top 10 najpiękniejszych kwiatów na świecie.

Krokus szafranowy

Najdroższe kwiaty

Krokus szafranowy to jeden z najdroższych kwiatów na ziemi. Ma kolor purpurowy, ale jego bogaty żółty pręcik sprawia, że ​​jest bardziej wyjątkowy. Szafran jest bardziej znany jako przyprawa niż kwiat, ale nadal jest powszechnie sprzedawany jako kwiat.

10 cebulek Saffron Crocus może kosztować nawet 6 dolarów. Funt może kosztować nawet 1500 USD.

Złoto Orchidei Kinabalu

Złoto Orchidei Kinabalu

Ze względu na swoją rzadkość i piękno Złoto Orchidei Kinabalu jest jednym z najdroższych kwiatów, jakie kiedykolwiek sprzedano. Złoto orchidei Kinabalu występuje tylko w Parku Narodowym Kinabalu w Malezji. Znany również jako orchidea pantoflowa Rothschilda, to duży gatunek orchidei o wyraźnych liściach.

Mówi się, że jeden patyk tego kwiatu jest sprzedawany na czarnym rynku po 5000 dolarów.

Zobacz również: 10 najbardziej śmiercionośnych węży na świecie

Shenzhen Nongke Orchid

Najdroższe kwiaty

Ten piękny kwiat został opracowany w laboratorium przez rolniczą korporację badawczą Shenzhen Nongke Group. Urosła orchidea zajęła naukowcom osiem lat. W 2005 roku został sprzedany na aukcji za szokującą kwotę 1,68 miliona juanów, co czyni go jednym z najdroższych kwiatów, jakie kiedykolwiek kupiono.

Nie można sobie wyobrazić, że ten piękny kwiat może kosztować nawet 202000 $!

Juliet Rose – Najdroższe kwiaty

Najdroższe kwiaty

Zadebiutował w 2006 roku na Chelsea Flower Show i szturmem podbił świat kwiatów nie tylko dzięki swojej elegancji i rumieniącemu pięknu, ale także dlatego, że był to jeden z najdroższych kwiatów, jakie kiedykolwiek powstały. Nazywa się to „różą o 3 miliony funtów”, co odpowiada około 15,8 milionom dolarów.

Aby to kupić, musisz zarobić aż 16 milionów dolarów! Czy możesz sobie wyobrazić?

Kwiat Kadupul – bezcenne kwiaty

Kwiat Kadupul - bezcenne kwiaty

Ulotne piękno, które kwitnie tak rzadko, jak raz w roku. A kiedy kwitnie, robi to w ciemności nocy i usycha przed świtem. Jest to kwiat, którego nie można zrywać bez uszkodzenia go, po prostu nie można go kupić. Zobacz też; Najpiękniejsze kwitnące noce kwiaty, które naprawdę Cię hipnotyzują.

Raporty mówią, że kwiat Kadupul nie może być kupiony przez nikogo na tej ziemi, ponieważ jest bezcenny!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

2fe7fe97f51c6ac9547c771124e8

Solidarna Polska apeluje do PiS. Chodzi o rezolucję PE ws. LGBT

9e5e9e0b30ea557d61e30fdac75d

Nastolatki marzą o karierze w social mediach. TikTok, YouTube, Instagram