w

Top 10 najdroższych kwiatów na świecie

Top 10 najdroższych kwiatów na świecie

Kwiaty to jedna z najbardziej naturalnych piękności świata. Są również jednym z najbardziej preferowanych prezentów dla bliskich. Dla kobiet kwiaty są zawsze ulubione. Dlatego mężczyźni podarowują kwiaty swoim partnerom. Aby zdobyć serce swojej dziewczyny, może cię to niewiele kosztować, ale jeśli planujesz podarować jej wymienione poniżej kwiaty, musisz dwa razy pomyśleć, zanim sporządzisz plan!

Oto lista 10 najdroższych kwiatów na świecie, od rzadkich orchidei po kwiat, który żyje zaledwie kilka godzin.

Lisianthus – Najdroższe kwiaty

kwiatów

Top 10 najdroższych kwiatów na świecie 11

Eustoma grandiflorum, bardziej znana jako Lisianthus, to kwiat, który kwitnie co roku. Rośnie naturalnie w ciepłych regionach południowych Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Karaibów i północnej Ameryki Południowej. Występują w różnych kolorach od bladofioletowego, białego, lawendowego, a nawet niebieskiego fioletu.

Ten piękny kwiat kosztuje około 35 USD za pakiet. Jeśli kupisz więcej niż 5 pęczków naraz, cena spadnie do 32 USD za jedną. Czasami sklepikarze sprzedają je po 2 – 4 dolary za łodygę.

KONWALIA

Lilia doliny

Top 10 najdroższych kwiatów na świecie 12

Słodko pachnąca, ale silnie trująca roślina leśna występująca na chłodnej, umiarkowanej półkuli północnej w Azji i Europie. To dziewiąte najdroższe kwiaty na ziemi. Zobacz też; 10 najbardziej niesamowitych kwiatów i ich historia.

Pęczek może kosztować około 143 USD, ale w bukiecie może wzrosnąć nawet do 350 USD.

Hortensja

Najdroższe kwiaty
Top 10 najdroższych kwiatów na świecie 13

Hortensja to rodzaj 70–75 gatunków roślin kwiatowych występujących w południowej i wschodniej Azji oraz obu Amerykach. 8. najdroższe kwiaty mają głównie białe kwiaty, ale niektóre są znane jako niebieskie, różowe, jasnofioletowe lub fioletowe.

Odmiana czysto niebieska kosztuje od 2 do 4,50 USD – 7 USD za łodygę.

Gloriosa Lily

Gloriosa Lily
Top 10 najdroższych kwiatów na świecie 14

Pochodząca tylko z RPA i Azji, lilia Gloriosa jest jednym z najdroższych kwiatów, ponieważ jest rzadka i wyjątkowa. Lilia Gloriosa znana jest z efektownych kwiatów z wyraźnymi, zgiętymi płatkami i zmieniającym kolor od czubka do środka

Ponadto Gloriosa są teraz sprzedawane w dniach po około 5-10 USD za winorośl.

XVII-wieczna cebula tulipanowa

Żarówka tulipanowa z XVII wieku
Top 10 najdroższych kwiatów na świecie 15

Można je kupić za więcej niż 9 dolarów za kilka. Zwykle występują w pęczku 8,16 i więcej żarówek. Zostały sprzedane za 5700 $ podczas XVII-wiecznej Tulip Mania. Ponadto słynie z tego, że jest cenniejszy niż złoto. Zobacz też; Top 10 najpiękniejszych kwiatów na świecie.

Krokus szafranowy