10 najbardziej śmiercionośnych węży na świecie

10 najbardziej smiercionosnych wezy na swiecie WondersList

Na całym świecie istnieje kilka gatunków węży, które są w stanie wyrządzić ludziom krzywdę, a nawet śmierć. Gatunki te mają nie tylko śmiertelne ugryzienie siebie, ale także większość z nich uważanych za jadowite węże i powodują najwyższe wskaźniki śmierci ludzi z powodu ich gwałtownego zachowania i silnego jadu. Ten artykuł ilustruje i wyjaśnia 10 najbardziej śmiercionośnych węży, o których obecnie wiadomo, że istnieją, w oparciu o analizę zarówno ogólnej toksyczności, jak i potencjalnej śmiertelności ludzi w przypadku braku leków lub odpowiedniej antytoksyny.

Jakie są najbardziej śmiercionośne węże na świecie? Od czarnej mamby po wewnętrzny tajpan – oto dziesięć najbardziej śmiercionośnych i najniebezpieczniejszych węży na naszej planecie.

10 najbardziej śmiercionośnych węży na świecie

Mamba czarna ( Dendroaspis polylepis )

węży

Czarna mamba to gatunek niezwykle jadowitego węża, który występuje w Afryce Subsaharyjskiej. Ten konkretny wąż może występować zarówno na terenach, jak i na drzewach zwykle występujących na sawannach, lasach i lasach. Te węże zależą głównie od ptaków i innych małych zwierząt. Mamba jest również uważana za jednego z najdłuższych śmiercionośnych węży na świecie, który ma około 10 stóp długości, a niektóre nawet osiągają długość blisko 14,8 stopy. Ich kolory mogą się różnić od szarego, oliwkowego lub ciemnobrązowego, przy czym dorosłe osobniki są znacznie ciemniejsze niż młode mamby. Ze względu na kolor wewnętrznej paszczy – ziejącą czarną paszczę, którą pokazuje, gdy jest zagrożona, jest jednym z powodów, dla których zyskuje miano czarnej mamby.

Czarna mamba, w przeciwieństwie do innych węży, przy uderzeniu zwykle powoduje wielokrotne ukąszenia. Jej jad, głównie neurotoksyna, wywołuje objawy w ciągu około 10 minut i jest śmiertelny, jeśli leczenie nie zostanie przeprowadzone szybko. Podobnie jak wiele innych ukąszeń jadowitych węży, mamba czarna nie powoduje miejscowego obrzęku i martwicy, a raczej powoduje silne mrowienie, zaburzenia neurologiczne, niewyraźne widzenie i paraliż układu oddechowego. Nie tylko to, ale także skrajna senność, niemożność mówienia, nudności, wymioty i nadmierne pocenie się są również powszechne.

Wąż morski Belcher ( Hydrophis belcheri )

Belchers sea snake

Wąż morski bekający jest niezwykle jadowitym wężem i uważany za jednego z najbardziej jadowitych węży na świecie. Wąż jest stosunkowo mały; 1,5-3,3 stopy długości ze smukłym ciałem i żółtą podstawą z zielonymi poprzecznymi paskami. Występuje powszechnie na Oceanie Indyjskim, a także na Filipinach, w Zatoce Tajlandzkiej, na Wyspach Salomona i na północno-zachodnich wybrzeżach Australii. Wąż morski belchera jest tak trujący, że pojedyncze ugryzienie może zabić ofiarę w mniej niż 30 minut. Jego jad składa się z wysokiego poziomu neurotoksyn i miotoksyn. Badano, że jedna kropla jego jadu ma być wystarczająco silna, aby zabić 1800 osób. Objawy obejmują silny ból brzucha, skrajne krwawienie, niewydolność nerek i niewydolność oddechową.

Kobra filipińska ( Naja philippinensis )

Philippine cobra

Kobra filipińska , która jest bardzo jadowitym gatunkiem węży, występuje w najbardziej wysuniętych na północ krańcach wysp filipińskich. Gatunek jest dość wytrzymały i posiada kaptur, który można podnieść w razie niebezpieczeństwa. Średnia długość tej kobry może sięgać około 3,3 stopy i jest bardziej prawdopodobne, że będzie miała kolor brązowy. Te węże mają neurotoksynę, która bezpośrednio wpływa na układ oddechowy, a jad jest niezwykle silny. Wiadomo, że powoduje paraliż układu nerwowo-mięśniowego.

Objawy ukąszenia kobry często pojawiają się bardzo szybko w ciągu około 30 minut i obejmują wymioty, migreny, bóle brzucha, zawroty głowy, a także trudności w oddychaniu.

Sam jad jest śmiertelny, co oznacza, że ​​potencjalne leczenie nie zawsze kończy się sukcesem i zwykle kończy się śmiercią. Oprócz gryzienia kobry filipińskiej ma nawet zdolność plucia jadem potencjalnym ofiarom, co powoduje poważne uszkodzenia oczu, co skutkuje trwałą ślepotą.

Zobacz również: 8 najlepszych i uroczych zwierzątek dla dzieci i rodzin

Żmija śmierci ( Acanthophis antarcticus )

Death Adder

Żmija śmierci jest uważany za jednego z najbardziej śmiercionośnych węży elapidów znalezionych w Australii, Nowej Gwinei i okolicach. Ten gatunek ma wygląd podobny do żmii. Żmije śmierci są bardzo krótkie i mogą osiągać co najmniej 1,3 stopy długości. Mają trójkątne głowy i małe łuski zdobiące ich ciała. Posiadają również duże kły i mogą przybrać czerwonawo-żółty, brązowy lub zielonkawo-szary odcień. Sumator śmierci często czyha na swoją ofiarę i zasadza na możliwe ofiary błyskawicznymi atakami. To niesamowite, jak żmija śmierci może uderzyć w swój cel i wstrzyknąć jej jad w ciągu kilku sekund.

Sumator śmierci, jak sama nazwa wskazuje, ma śmiercionośną neurotoksynę, która często powoduje paraliż, a także całkowite zamknięcie układu oddechowego i ostatecznie powoduje śmierć w ciągu 6 godzin. Chociaż jady mrówek zostały opracowane, nadal zdarzają się zgony spowodowane ich ukąszeniami, ponieważ te jady mrówek mogą tylko w pewnym stopniu spowolnić postęp objawów.

Żmija Russella ( Daboia russelii)

Russells viper

Żmija Russelssa, znana również jako żmija łańcuchowa, to jadowity wąż, który występuje głównie w Azji Południowo-Wschodniej, Chinach, Tajwanie i Indiach. Żmije są dość powszechne i zwykle występują na łąkach lub terenach zakrzaczonych i zwykle unikają obszarów leśnych, a także bagien. Jednym z głównych źródeł pożywienia żmijowatych są gryzonie. W rezultacie węże te zwykle występują wokół osad ludzkich. Żmije łańcuchowe złożone z płaskich, trójkątnych głów oraz zaokrąglonych i uniesionych pysków. Ich kolorystyka jest zazwyczaj żółta, brązowa i brązowa i może różnić się w zależności od węża.

Te śmiercionośne węże mogą wydłużyć swoją długość do 5,5. Stopy. Żmije łańcuchowe wytwarzają podczas ukąszeń znaczne ilości jadu, który jest śmiertelny dla ludzi w dawkach od 40 do 70 miligramów. Zwykle objawy obejmują nadmierne krwawienie, gwałtowny spadek ciśnienia krwi, wymioty, niewydolność nerek, a także krzepliwość krwi. Chociaż dostępny jest środek przeciw jadowi, ból podczas gryzienia często utrzymuje się przez około cztery tygodnie i ostatecznie powoduje poważne uszkodzenie tkanki.

Zobacz również: 10 niesamowitych cudów natury w które trudno uwierzyć

Krait niebieski ( Bungarus candidus)

Krait niebieski

Krait ten jest również silnie jadowitym z węży z rodziny elapidów. Może osiągać co najmniej 3,6 stopy długości i zachowuje kolorowy wzór niebieskawo-czarnych pasm poprzecznych, które są oddzielone żółtawo-białymi odstępami. Krait ten występuje głównie w Azji Południowo-Wschodniej, w tym w Indonezji, Tajlandii i często w pobliżu rzek, jezior i stawów. Żywi się głównie myszami, innymi wężami i małymi gryzoniami. Jad kretowatego jest bardzo silny i składa się z niezwykle silnych neurotoksyn, które mają zdolność paraliżowania układu mięśniowego ofiary, co skutkuje niezdolnością do mówienia lub jasnego myślenia, także wtedy, gdy atak na układ oddechowy powoduje uduszenie, a tym samym niemożność oddychania.

Taipan śródlądowy (Oxyuranus microlepidotus)

Najbardziej śmiercionośne węże w Tajpanie

Taipan jest obecnie uważany za jednego z najbardziej śmiercionośnych węży na świecie ze względu na jego intensywność w jadzie. Może osiągać do 5,9 stopy długości i zależy głównie od szczurów oraz innych małych zwierząt. Taipan występuje głównie na północno-wschodnim wybrzeżu Queensland, a także w południowym sektorze Papui-Nowej Gwinei. Jej jad zawiera wysoki poziom neurotoksyn i już od jednego ugryzienia może wywołać bóle głowy, drgawki i paraliż układu oddechowego w ciągu 1-2 godzin.

Zobacz również: 10 najdroższych kaw na świecie

Brąz wschodni ( Pseudonaja textilis)

Wąż brązowy wschodni

Wschodnie brunatnice występują w prawie wszystkich środowiskach, z wyjątkiem gęstych lasów wokół Australii i południowej Nowej Gwinei. Występują najczęściej w gospodarstwach, ponieważ zjadają głównie myszy domowe.

Ten niezwykle śmiercionośny z węży, jest dość smukły i może osiągnąć średnią długość 5,0-6,6 stopy. Jak sama nazwa wskazuje, wschodni brąz ma zazwyczaj brązowy kolor i może mieć również czarniawy wygląd. Są dobrze rozpoznawalni ze względu na małe kły, ciemne języki i ciemne, czarne oczy. Zwykle są bardziej aktywni w ciągu dnia. Jad tego węża jest niezwykle śmiercionośny, ale zbadano, że ukąszenia tego węża mają dość niski wskaźnik śmiertelności – około 10% – ponieważ wąż zazwyczaj nie dostarcza dużej ilości jadu przy każdym ukąszeniu. Objawy obejmują nagły spadek ciśnienia krwi, silne krwawienie, niewydolność serca i niewydolność nerek. W zależności od ilości jadu wstrzykniętego podczas ukąszenia, u niektórych osób objawy mogą pojawić się bardzo szybko w ciągu kilku minut.

Wąż tygrysi ( Notechis scutatus)

Wąż tygrysi najbardziej śmiercionośne węże

Wąż tygrysi to kolejny wysoce jadowity wąż, który występuje wzdłuż południowego sektora Australii i Tasmanii, szczególnie w regionach przybrzeżnych, mokradłach i bagnach. W zależności od lokalizacji węże te występują w wielu różnych kolorach, takich jak oliwka, żółty, pomarańczowy, brązowy i czarny. Może osiągnąć swoją długość do 3,9 stopy. Biorąc pod uwagę jad węża tygrysiego, składa się z bardzo silnych miotoksyn, neurotoksyn i koagulantów. Objawy ich ugryzienia mogą obejmować silny ból szyi i stóp, paraliż i oczywiście trudności w oddychaniu. Na szczęście istnieje skuteczny środek przeciw jadowi i może uratować życie, jeśli zostanie dostarczony na czas.

Grzechotnik ( Crotalus scutulatus )

Najbardziej śmiercionośne węże grzechotnika

Grzechotnik, znany również jako zieleń Mojave, jest jednym z najbardziej śmiercionośnych i jadowitych gatunków żmijowatych. Zamieszkuje głównie pustynne regiony południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych, a także środkowego Meksyku. Większość grzechotników ma około 3,3 stopy długości. Kolor węża waha się od jasnozielonego do brązowego, pozwalając łatwo wtopić się w pobliskie otoczenie. Jednak ukąszenia grzechotników często mają opóźnione objawy, ale w ciągu kilku godzin mogą wystąpić problemy ze wzrokiem, osłabienie mięśni, a także trudności w połykaniu. Poza tym jad zwykle powoduje trudności w oddychaniu, a tym samym prowadzi do niewydolności oddechowej, a ostatecznie do śmierci. Ponadto ofiary śmiertelne są obecnie stosunkowo rzadkie ze względu na odkrycie anty jadu CroFab, który daje bardzo skuteczne działanie neutralizujące.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

10 niesamowitych rzeczy w naturze w ktore naprawde nie uwierzysz

10 niesamowitych cudów natury w które trudno uwierzyć

z26787634IER

Piłkarz Napoli Mario Rui wyrzucony z treningu