10 niesamowitych cudów natury w które trudno uwierzyć

10 niesamowitych rzeczy w naturze w ktore naprawde nie uwierzysz

Natura jest piękna i tworzy ogrom niesamowitych cudów. Natura stwarza niesamowite cuda, czasami naprawdę trudno w nie uwierzyć, że naprawdę istnieją. W naszym codziennym życiu doświadczamy szalonych rzeczy, które sprawiają, że o tym myślimy.

10 najbardziej niesamowitych rzeczy w przyrodzie:

Płynąca krew na Antarktydzie

niesamowitych

Antarktyda to najzimniejsze miejsce na świecie.Płynąca krew to wypływ wody wypływający z lodowca Taylor Glacier na pokrytą lodem powierzchnię West Lake Bonney w Taylor Valley of the McMurdo Dry Valleys w Victoria Land, East Antarctica. Czerwonawe wodospady zostały po raz pierwszy odkryte na Antarktydzie w 1911 roku przez australijskiego geologa Griffitha Taylora, gdzie zauważył, że rzeka zabarwiła otaczający klif lodu głębokim czerwonym kolorem. Wcześniej sądził, że jest to spowodowane odbarwieniem wody przez glony, jednak ta hipoteza nigdy nie została zweryfikowana.

To była od dawna tajemnica otaczająca Blood Falls na Antarktydzie. Teraz, dzięki badaniom przeprowadzonym przez University of Alaska Fairbanks, ta tajemnica została ostatecznie rozwiązana. Prawdziwe pochodzenie ciemnoczerwonego zabarwienia Blood Falls wynika z utlenionego żelaza w słonej wodzie solankowej, tego samego procesu, który nadaje żelazu ciemnoczerwony kolor podczas rdzewienia. Kiedy słona woda zawierająca żelazo wchodzi w kontakt z tlenem, żelazo utlenia się i nabiera czerwonego zabarwienia, w efekcie zabarwiając wodę na głęboki czerwony kolor.

Tęczowe drzewa eukaliptusowe w Kailua na Hawajach

Niesamowite rzeczy w przyrodzie

Jedna z najbardziej niesamowitych rzeczy w przyrodzie, Eucalyptus deglupta. Jest to wysokie drzewo, powszechnie znane jako tęczowy eukaliptus. Jest to jedyny gatunek eukaliptusa występujący naturalnie w Nowej Brytanii, Nowej Gwinei, Ceram, Sulawesi i Mindanao. Wyjątkowa wielokolorowa kora jest najbardziej charakterystyczną cechą tego pięknego drzewa. Płatki zewnętrznej kory są zrzucane corocznie w różnym czasie, ukazując jasnozieloną wewnętrzną korę. To następnie ciemnieje i dojrzewa, dając odcień niebieski, fioletowy, pomarańczowy, a następnie bordowy. Rośnie w lasach tropikalnych, w których pada dużo deszczu. Obecnie, na plantacjach drzew, drzewo to jest szeroko uprawiane na całym świecie. To kolejne z niesamowitych cudów natury.

Fale, Arizona

Wavw Arizona

Kolejna najbardziej niesamowita rzecz w naturze, fala znajdująca się w Arizonie w Stanach Zjednoczonych. Jest to wspaniała formacja z czerwonego piaskowca na zboczach Coyote Buttes w Paria Canyon-Vermilion Cliffs Wilderness, położona w północnej części stanu Arizona. Formacja Beautiful z piaskowca jest znana wśród wędrowców i fotografów ze względu na jej kolorowe, pofałdowane kształty i surowość. Do tego jeden z najlepszych szlaków turystycznych oraz najlepsze miejsce fotograficzne na świecie.

Lśniące Brzegi Vaadhoo, Malediwy

Lśniące brzegi Vaadhoo

Plamki światła na brzegu wydają się odbijać gwiazdy, jak widać na powyższym zdjęciu wykonanym na wyspie Vaadhoo na Malediwach. Świecące niebieskie fale, światło biologiczne lub bioluminescencja w falach jest produktem morskich mikroorganizmów zwanych fitoplanktonem. To także jedno z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy na całym świecie.

Wyspa Vaadhoo na Malediwach znana jest z raju na Ziemi. Ma wiele niespodzianek dla zwiedzających, które ujawniają się w nocy. Wyspa słynie z naturalnie błyszczącej i musującej wody morskiej. Znany również jako „Morze Gwiazd”. Iskrzenie jest wyraźne i fenomenalne na Vadhoo – małej wyspie z populacją około 500 mieszkańców. W nocy hipnotyzująca lśniąca woda wygląda jak lustro.

Lekkie filary nad Moskwą

Lekkie filary Niesamowite rzeczy w przyrodzie

Jest to wizualne zjawisko powstałe w wyniku odbicia światła od kryształków lodu o prawie poziomych, równoległych powierzchniach płaskich. Światło może pochodzić ze Słońca, Księżyca lub ze źródeł naziemnych, takich jak latarnie uliczne.

Rzadkie zjawisko naturalne – jasne słupy na niebie. To niesamowite zjawisko ma miejsce w Rosji, kiedy światło odbija się od kryształków lodu blisko ziemi. Efekt ten powstaje w wyniku odbicia światła od licznych drobnych kryształków lodu zawieszonych w atmosferze lub chmurach. To kolejne z niesamowitych cudów natury.

Odblaskowe równiny solne w Boliwii

Odblaskowe solne mieszkania w Bolivi Amazing Things In Nature

Niesamowite solne równiny, w których niebo i ziemia łączą się w jedno, tworząc bajkowe krajobrazy. Salar de Uyuni to największe solnisko na świecie o powierzchni 10 582 km2. To nie jest woda, ziemia pokryta jest warstwą solnej skorupy tak odblaskowej, że doskonale odbija niebo. Salar powstał w wyniku przemian zachodzących między kilkoma prehistorycznymi jeziorami. Pokryta jest kilkumetrową skorupą solną, która ma niezwykłą płaskość ze średnimi wahaniami wysokości w granicach jednego metra na całym obszarze Salar. Salar de Uyuni to szkliste, krystaliczne miejsce na świecie. Kiedy pada deszcz, ta płaska powierzchnia tworzy największe lustro na świecie. To niesamowite lustro jest tak duże i odblaskowe, że rządy skupiają się na nim, aby skalibrować swoje satelity!

Cenote, podziemne naturalne źródło w Meksyku

Underground Natural Spring

Natura stwarza cuda, czasami naprawdę trudno w to uwierzyć, jednym z nich jest ta podziemna naturalna wiosna w Meksyku. Znany jako Cenote, to naturalny dół lub lejek powstały w wyniku zawalenia się wapiennej skały, która odsłania wody gruntowe pod spodem.

Cenoty, głównie związane z półwyspem Jukatan w Meksyku. Na Półwyspie Jukatan odkryto prawie 7000 cenotów. Były one czasami używane przez starożytnych Majów do składania ofiar. Majowie czcili cenoty, ponieważ były źródłem wody w porze suchej. To kolejne z niesamowitych cudów natury.

Zobacz również:10 najdroższych kaw na świecie

Brudna burza z piorunami

Brudna burza z piorunami niesamowite rzeczy w przyrodzie

Brudna burza, zwana także „błyskawicą wulkaniczną”, to zjawisko pogodowe, które występuje, gdy w smudze wulkanicznej wytwarzane są pioruny. Badanie wykazało, że ładunki elektryczne są generowane, gdy fragmenty skał, popiół i cząsteczki lodu w smudze wulkanicznej zderzają się i wytwarzają ładunki statyczne, tak jak cząsteczki lodu zderzają się podczas regularnych burz. Erupcje wulkanów uwalniają również duże ilości wody, co może wspomagać te burze. To kolejne z niesamowitych cudów natury.

Drzewa duchów w Pakistanie

Drzewa duchów w Pakistanie

Przyciągające wzrok zjawisko jest nieoczekiwanym efektem ubocznym powodzi w niektórych częściach Pakistanu. Miliony pająków wspięły się na drzewa, aby uciec przed podnoszącymi się wodami powodzi, okrywając je jedwabistymi sieciami. Ze względu na skalę powodzi i fakt, że woda cofała się tak długo, wiele drzew zostało otoczonych upiornymi pajęczynami.

Podwodny las w jeziorze Kaindy w Kazachstanie

zatopiony las Niesamowite rzeczy w przyrodzie

Zatopiony las jest częścią 400-metrowego jeziora Kaindy w kazachstańskiej części gór Tienszan, położonej 129 km od miasta Ałmaty. Jezioro powstało w wyniku ogromnego osuwiska wapienia, wywołanego trzęsieniem ziemi w Kebinie w 1911 roku. Trzęsienie ziemi zniszczyło ponad 700 budynków. Spowodowało to również osunięcie się ziemi, które utworzyło naturalną tamę. Z biegiem czasu dolina została następnie zalana wodą deszczową, pokrywającą rosnące tam drzewa. Oprócz drzew jezioro słynie z niezwykle jasnoniebieskiego koloru. To kolejne z niesamowitych cudów natury.

Na trasie do jeziora Kaindy jest wiele malowniczych widoków; Wąwóz Saty, Dolina Chilik i Wąwóz Kaindy.

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

8 Best and Adorable Pets for Kids and Families

8 najlepszych i uroczych zwierzątek dla dzieci i rodzin

10 najbardziej smiercionosnych wezy na swiecie WondersList

10 najbardziej śmiercionośnych węży na świecie