w

10 niesamowitych cudów natury w które trudno uwierzyć

10 niesamowitych cudów natury w które trudno uwierzyć
Natura

Natura jest piękna i tworzy ogrom niesamowitych cudów. Natura stwarza niesamowite cuda, czasami naprawdę trudno w nie uwierzyć, że naprawdę istnieją. W naszym codziennym życiu doświadczamy szalonych rzeczy, które sprawiają, że o tym myślimy.

10 najbardziej niesamowitych rzeczy w przyrodzie:

Płynąca krew na Antarktydzie

niesamowitych

Antarktyda to najzimniejsze miejsce na świecie.Płynąca krew to wypływ wody wypływający z lodowca Taylor Glacier na pokrytą lodem powierzchnię West Lake Bonney w Taylor Valley of the McMurdo Dry Valleys w Victoria Land, East Antarctica. Czerwonawe wodospady zostały po raz pierwszy odkryte na Antarktydzie w 1911 roku przez australijskiego geologa Griffitha Taylora, gdzie zauważył, że rzeka zabarwiła otaczający klif lodu głębokim czerwonym kolorem. Wcześniej sądził, że jest to spowodowane odbarwieniem wody przez glony, jednak ta hipoteza nigdy nie została zweryfikowana.

To była od dawna tajemnica otaczająca Blood Falls na Antarktydzie. Teraz, dzięki badaniom przeprowadzonym przez University of Alaska Fairbanks, ta tajemnica została ostatecznie rozwiązana. Prawdziwe pochodzenie ciemnoczerwonego zabarwienia Blood Falls wynika z utlenionego żelaza w słonej wodzie solankowej, tego samego procesu, który nadaje żelazu ciemnoczerwony kolor podczas rdzewienia. Kiedy słona woda zawierająca żelazo wchodzi w kontakt z tlenem, żelazo utlenia się i nabiera czerwonego zabarwienia, w efekcie zabarwiając wodę na głęboki czerwony kolor.

Tęczowe drzewa eukaliptusowe w Kailua na Hawajach

Niesamowite rzeczy w przyrodzie

Jedna z najbardziej niesamowitych rzeczy w przyrodzie, Eucalyptus deglupta. Jest to wysokie drzewo, powszechnie znane jako tęczowy eukaliptus. Jest to jedyny gatunek eukaliptusa występujący naturalnie w Nowej Brytanii, Nowej Gwinei, Ceram, Sulawesi i Mindanao. Wyjątkowa wielokolorowa kora jest najbardziej charakterystyczną cechą tego pięknego drzewa. Płatki zewnętrznej kory są zrzucane corocznie w różnym czasie, ukazując jasnozieloną wewnętrzną korę. To następnie ciemnieje i dojrzewa, dając odcień niebieski, fioletowy, pomarańczowy, a następnie bordowy. Rośnie w lasach tropikalnych, w których pada dużo deszczu. Obecnie, na plantacjach drzew, drzewo to jest szeroko uprawiane na całym świecie. To kolejne z niesamowitych cudów natury.

Fale, Arizona

Wavw Arizona

Kolejna najbardziej niesamowita rzecz w naturze, fala znajdująca się w Arizonie w Stanach Zjednoczonych. Jest to wspaniała formacja z czerwonego piaskowca na zboczach Coyote Buttes w Paria Canyon-Vermilion Cliffs Wilderness, położona w północnej części stanu Arizona. Formacja Beautiful z piaskowca jest znana wśród wędrowców i fotografów ze względu na jej kolorowe, pofałdowane kształty i surowość. Do tego jeden z najlepszych szlaków turystycznych oraz najlepsze miejsce fotograficzne na świecie.

Lśniące Brzegi Vaadhoo, Malediwy

Lśniące brzegi Vaadhoo

Plamki światła na brzegu wydają się odbijać gwiazdy, jak widać na powyższym zdjęciu wykonanym na wyspie Vaadhoo na Malediwach. Świecące niebieskie fale, światło biologiczne lub bioluminescencja w falach jest produktem morskich mikroorganizmów zwanych fitoplanktonem. To także jedno z najlepszych miejsc na miesiąc miodowy na całym świecie.

Wyspa Vaadhoo na Malediwach znana jest z raju na Ziemi. Ma wiele niespodzianek dla zwiedzających, które ujawniają się w nocy. Wyspa słynie z naturalnie błyszczącej i musującej wody morskiej. Znany również jako „Morze Gwiazd”. Iskrzenie jest wyraźne i fenomenalne na Vadhoo – małej wyspie z populacją