10 najbardziej niszczycielskich huraganów w historii USA

10 najbardziej niszczycielskich huraganow w historii Stanow Zjednoczonych

Huragany zagrażają Stanom Zjednoczonym, o ile ktokolwiek pamięta, jednak szkody finansowe spowodowane przez te burze wzrosły w ostatnich latach.

Poniżej znajduje się lista dziesięciu najbardziej niszczycielskich huraganów w historii Stanów Zjednoczonych. Huragany na liście obrazują powagę szkód spowodowanych przez system.

Huragan Rita

najbardziej

Uszkodzenie: 18,5 miliarda dolarów
Sezon: 2005,
Huragan kategorii 5,
Dotknięte obszary: Kuba, Teksas, Luizjana.

Najintensywniejszy huragan atlantycki, jaki kiedykolwiek zarejestrowano, i najbardziej intensywny cyklon tropikalny, jaki kiedykolwiek zaobserwowano w Zatoce Meksykańskiej. Huragan Rita 20 września osiągnął maksymalną intensywność wiatru 180 mil na godzinę (285 km / h). Nadchodząca tak szybko po huraganie Katrina, Rita jest często zapomniana, ale spowodowała szkody w wysokości 11,8 miliarda dolarów i 120 zgonów w czterech stanach USA.

Huragan Charley

Uszkodzenie: 16,9 miliarda dolarów
Sezon: 2004,
Huragan kategorii 4,
Dotknięte obszary: Jamajka, Kajmany, Kuba, Floryda, Karoliny.

Uszkodzenia spowodowane huraganem Charley

Był to drugi duży huragan w sezonie huraganów Atlantyku w 2004 roku. Charley trwał od 9 do 15 sierpnia. W swojej szczytowej intensywności osiągał wiatr o prędkości 150 mil na godzinę (240 km / h), co czyni go silnym huraganem 4 kategorii w skali huraganów Saffira-Simpsona. Burza dotarła do południowo-zachodniej Florydy z maksymalną siłą, czyniąc ją tym samym najsilniejszym huraganem, jaki uderzył w Stany Zjednoczone od czasu huraganu Andrew, który uderzył na Florydę dwanaście lat wcześniej, w 1992 roku. Wyrządził szkody w wysokości prawie 16 miliardów dolarów i zabił bezpośrednio 15 osób.

Huragan Irene

Uszkodzenie: 16 miliardów dolarów
Sezon: 2011,
Huragan kategorii 3,
Dotknięte obszary: Karaiby, wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, wschodnia Kanada.

Huragan Irene Flood

Pierwszy poważny huragan w sezonie huraganów na Atlantyku w 2011 r. Został uznany za 8. niszczycielski huragan w historii Stanów Zjednoczonych. Huragan Irene był dużym i niszczycielskim cyklonem tropikalnym, który pod koniec sierpnia 2011 r. Dotknął znaczną część Karaibów i wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Spowodował rozległe zniszczenia i co najmniej 56 ofiar śmiertelnych oraz szkody o wartości 16,6 mld USD.

Huragan Ivan

Obrażenia: 26,1 mld USD
Sezon: 2004,
Huragan kategorii 5,
Dotknięte obszary: Karaiby, Wenezuela, wybrzeże Zatoki Perskiej Stanów Zjednoczonych.

Uszkodzenia spowodowane huraganem Ivan

Był to duży, długowieczny huragan typu Zielonego Przylądka, który spowodował rozległe zniszczenia na Karaibach iw Stanach Zjednoczonych. Silniejsza burza podczas wielkiego huraganu 2004. Ivan zabił ponad 100 osób i spowodował szkody w Stanach Zjednoczonych o wartości 18 miliardów dolarów. Był to piąty najbardziej kosztowny huragan, jaki kiedykolwiek uderzył w ten kraj.

Huragan Wilma

Uszkodzenie: 29 miliardów dolarów
Sezon: 2005,
Huragan kategorii 5,
Dotknięte obszary: Wielkie Antyle, Ameryka Środkowa, Floryda.

Uszkodzenia spowodowane huraganem Wilma

Był to najbardziej intensywny cyklon tropikalny, jaki kiedykolwiek zarejestrowano w basenie Atlantyku i drugi najbardziej niszczycielski huragan w rekordowym sezonie 2005. Niezwykle późna burza, która nadeszła po huraganie Katrina, Wilma dotknęła kilku lądów, a najbardziej niszczycielskie skutki odczuwalne były na półwyspie Jukatan w Meksyku, na Kubie iw amerykańskim stanie Floryda. Zgłoszono co najmniej 62 zgony, a szkody szacuje się na 29,1 miliarda dolarów, z czego 20,6 miliarda dolarów miało miejsce w samych Stanach Zjednoczonych. To była najpotężniejsza burza na Atlantyku w historii.

Huragan Andrew

Uszkodzenie: 45 miliardów dolarów
Sezon: 1992,
Huragan kategorii 5,
Obszary dotknięte: Bahamy, Floryda, Luizjana.

niszczycielskie huragany w historii Stanów Zjednoczonych Andrew

Huragan Andrew był w momencie wystąpienia w sierpniu 1992 roku najkosztowniejszym huraganem w historii Stanów Zjednoczonych. Andrew przeleciał przez Florydę, powodując zdumiewające straty w wysokości 45 miliardów dolarów i zabił ponad 65 osób.

Huragan Ike

Uszkodzenie: 38 miliardów dolarów
Sezon: 2008,
Huragan kategorii 4,
Dotknięte obszary: Wielkie Antyle, Teksas, Luizjana, Środkowo-zachodnie Stany Zjednoczone, Wschodnia Kanada, Islandia.

niszczycielskie huragany w historii USA Ike

Huragan Ike, trzeci najkosztowniejszy huragan, jaki kiedykolwiek dotarł na ląd w Stanach Zjednoczonych, był dziewiątym nazwanym huraganem, piątym huraganem i trzecim głównym huraganem w sezonie huraganów na Atlantyku w 2008 roku. Ike został oskarżony o co najmniej 195 zgonów. Ze względu na swoje ogromne rozmiary Ike spowodował zniszczenia od wybrzeża Luizjany aż po region hrabstwa Kenedy w pobliżu Corpus Christi w Teksasie. Ike spowodował powodzie i znaczne szkody wzdłuż wybrzeża Mississippi i Florydy Południowej. Szkody wyrządzone przez Ike na obszarach przybrzeżnych i śródlądowych Stanów Zjednoczonych szacuje się na 29,5 miliarda dolarów, przy czym dodatkowe szkody wynoszą 7,3 miliarda dolarów na Kubie, 200 milionów dolarów na Bahamach i 500 milionów dolarów na Turks i Caicos, co daje łącznie co najmniej 37,5 miliarda dolarów strat.

Zobacz również; 10 najlepszych miejsc na letnie wakacje

Huragan Sandy

Uszkodzenia: 68,7 miliarda dolarów.
Sezon: 2012.
Huragan kategorii 3.
Dotknięte obszary: Karaiby, wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, wschodnia Kanada.

niszczycielskie huragany w historii USA Sandy

Superstorm Sandy to drugi najbardziej niszczycielski huragan w historii Stanów Zjednoczonych. Sklasyfikowany jako osiemnasta burza nazwana, dziesiąty huragan i drugi poważny huragan roku 2012. Sandy była burzą kategorii 3 o największej intensywności, kiedy dotarła na Kubę. Chociaż był to sztorm kategorii 2 u wybrzeży północno-wschodnich Stanów Zjednoczonych, burza ta stała się największym odnotowanym huraganem atlantyckim (mierzonym średnicą, z wiatrem o zasięgu 1100 mil (1800 km)). Superstorm Sandy, powodując szkody o wartości ponad 68,7 miliardów dolarów, przewyższając łącznie tylko huragan Katrina. Co najmniej 286 osób zginęło na drodze burzy w siedmiu krajach.

Huragan Harvey

Uszkodzenia: 125 miliardów dolarów.
Sezon: 2017.
Huragan 4 kategorii.
Dotknięte obszary: Teksas, Luizjana, Ameryka Południowa, Ameryka Środkowa, Karaiby, Półwysep Jukatan.

Huragan Harvey niszczycielskie huragany w historii USA

Harvey był niszczycielskim huraganem kategorii 4, który nawiedził Teksas i Luizjanę w sierpniu 2017 r. Przez wiele dni utrzymywał się nad lądem jako burza tropikalna, zrzucając stopy deszczu i powodując katastrofalne powodzie w Houston i innych obszarach. Co najmniej 82 osoby zginęły w wyniku huraganu.

NOAA oszacowała, że ​​Harvey wyrządził szkody w wysokości 125 miliardów dolarów, w powiązaniu z huraganem Katrina jako najbardziej kosztownym cyklonem tropikalnym.

Zobacz również;10 najbardziej dziwacznych ludzi na świecie

Huragan Katrina

Uszkodzenia: 125 miliardów dolarów.
Sezon: 2005.
Huragan 5 kategorii.
Obszary dotknięte: Luizjana. Mississippi. Bahamy. Wybrzeże Zatoki Perskiej Stanów Zjednoczonych. Południowa Floryda. Północny wschód. Wschodnia Kanada.

niszczycielskie huragany w historii USA Katrina

Jeden z najbardziej śmiercionośnych i niszczycielskich huraganów w historii Stanów Zjednoczonych. Pośród nagrany Atlantyk huragany, był szóstym najsilniejszym w klasyfikacji generalnej. Katrina pozostaje burzą, na podstawie której ocenia się wszystkich innych, powodując szkody w wysokości ponad 125 miliardów dolarów. Co najmniej 2000 osób zginęło w huraganie i późniejszych powodziach. Jest to najbardziej śmiercionośny huragan w USA od czasu huraganu Okeechobee w 1928 roku. I miliony zostały dotknięte.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

0 najlepszych miejsc na wakacje na calym swiecie

10 najlepszych miejsc na letnie wakacje

99ca1ed5db6eaaaedfe104a11852

Sejm zdecydował, że nie wszyscy emeryci dostaną „czternastki”