10 najdroższych kaw na świecie

10 najdrozszych kaw na swiecie

Większość ludzi jest również uzależniona od kawy i po prostu nie może myśleć o spędzeniu dnia na wypijaniu kilku filiżanek. Czy to z mlekiem, czy bez, gorąca czy zimna, kawa jest ulubionym napojem większości.

Być może próbowałeś wielu odmian kawy i mógłbyś polubić jej smak. Jednak nadal istnieje wiele odmian, o których być może nie wiesz. Te świetnie smakują i są znacznie droższe niż te, do których jesteś przyzwyczajony. W rzeczywistości są to najdroższe kawy na świecie i istnieją wyraźne przyczyny ich wygórowanych cen. Jeśli jesteś uzależniony od kawy i możesz zrobić wszystko, aby smakować najlepiej, spróbuj wypić co najmniej filiżankę tych 10 najdroższych kaw, nawet jeśli nie możesz kupić całego funta.

Hawajska kawa Kona (cena: 34 USD / funt)

kawa Kona

Hawajska kawa Kona – 34 dolary za funt.

Ta kawa oferuje wyjątkowy smak i niesamowity aromat. Uważana jest za jedną z najdroższych kaw na świecie, ponieważ do jej produkcji użyto bardzo rzadkich ziaren. Ponadto tej kawy również brakuje i dlatego większość sprzedawców oferuje mieszankę, która zawiera tylko 10% kawy Kona i 90% taniej odmiany. Jeśli chcesz cieszyć się oryginalnym smakiem hawajskiej kawy, musisz upewnić się, że kupujesz w 100% kawę Kona.

Zobacz też; 10 najbardziej dziwacznych ludzi na świecie

Kawa Los Planes (cena: 40 USD / funt)

Kawa Los Planes
Kawa Los Planes

Uprawiana przez rodzinę Sergio Ticas Yeyes na farmie w Salwadorze, Finca Los Planes to także kawa, której musisz spróbować przynajmniej raz. W 2006 i 2011 Cup of Excellence ta wyjątkowa kawa zajęła odpowiednio drugie i szóste miejsce. Najpopularniejszymi smakami, na które pokochają osoby, które mogą sobie pozwolić, są mandarynki z dodatkiem karmelu i brązowego cukru. Cena może być wysoka, ale kawa ma tak orzeźwiający smak, że miłośnicy kawy są gotowi choć raz spróbować.

Kawa Starbucks Quadriginoctuple Frap (cena: 47,30 USD / filiżanka)

Starbucks Quadriginoctuple Frap
Starbucks Quadriginoctuple Frap.

To najdroższa kawa, jaką ma do zaoferowania Starbuck. Powodem, dla którego jest tak drogi, jest to, że jest produkowany tylko w ograniczonych ilościach i ma wiele aromatycznych składników, takich jak; 48 mocha frappuccino z lodami karmelowymi, chipsami waniliowymi, truskawką, dwoma bananami, proszkiem proteinowym, bluesem karmelowym, proszkiem matcha i przyprawą dyniową. Jeśli chcesz cieszyć się wspaniałą kawą o nieziemskim smaku, a jednocześnie poczuć energię dzięki odrobinie dodatkowej łuski, ten napój jest właściwym wyborem dla Ciebie.

Kawa Fazenda Santa Ines (cena: 50 USD / funt)

Kawa Fazenda Santa Ines
Kawa Fazenda Santa Ines.

Powodem, dla którego ta kawa jest tak inna, a także dlaczego jest kosztowna, jest to, że ma słodki i owocowy smak. Jest uprawiany w Brazylii u podnóża gór Mantiquera. I jest produkowany od ponad stu lat. Wiele osób na całym świecie patronuje tej wyjątkowej kawie i przyciąga ich ze względu na jej składniki, które zawierają różne pyszne owoce.

Kawa Jamaica Blue Mountain (cena: ponad 50 USD za funt)

Kawa Jamaica Blue Mountain
Kawa Jamaica Blue Mountain

Ta kawa jest uprawiana na wysokości około 5000 stóp w górach Jamaican Blue. Obszar ten jest narażony na intensywne opady deszczu, a tym samym ma wystarczającą ilość wody. Po zebraniu ziaren kawy są one tutaj przetwarzane, a następnie wysyłane do innych obszarów. Ta kawa ma łagodny charakter i nie jest tak gorzka jak większość innych marek. Bardzo znana jest w Japonii, która jest jednym z największych importerów tej kawy.

Kawa Świętej Heleny (cena: 79 USD / funt)

Kawa Świętej Heleny
Kawa Świętej Heleny.

Ta kawa jest uprawiana na Wyspie Świętej Heleny, a sam Napoleon Bonaparte był jej wielkim fanem. Od tego czasu marka ta cieszy się dużą popularnością. Wyspa św. Heleny położona jest około 1200 mil od zachodniego wybrzeża Afryki, na środku Oceanu Atlantyckiego. Dlatego opłaty za transport są tak wysokie, co oczywiście wpływa również na jego cenę. Jednak ci, którzy kochają tę markę, wciąż gotowi są zapłacić tak wysokie ceny, że trunek oferuje piękny, wysokiej jakości karmelowy smak z delikatną nutą cytrusów.

Kawa Kopi Luwak (cena: 160 USD / funt)

Kopi Luwak Coffee
Kopi Luwak Coffee.

Azjatyckie cywety palmowe w Indonezji wytwarzają tę kawę. Wiśnie kawy są spożywane przez te zwierzęta i podczas procesu trawienia ulegają fermentacji. Ziarna kawy są następnie osadzane w kale, skąd są zbierane i przetwarzane. Ta kawa zyskuje swój wyjątkowy i niesamowity smak dzięki enzymom wydzielanym przez te cywety podczas procesu trawienia. Dlatego właśnie ta kawa nazywana jest kawą cywetową.

Kawa Hacienda La Esmeralda (cena: 350 USD / funt)

Kawa Hacienda La Esmeralda
Kawa Hacienda La Esmeralda

W ciągu ostatnich kilku lat Hacienda La Esmeralda zdobyła wiele pierwszych miejsc na różnych konkursach kawowych. Jest uprawiany w Panamie po bokach Mt. Baru w cieniu drzew guawa. Ta kawa jest niezwykle bogata w smak i ma wspaniały smak i wszyscy miłośnicy kawy powinni spróbować jej przynajmniej raz w życiu, aby cieszyć się niezapomnianym doznaniem.

Kawa Finca El Injerto (cena: 500 $ / funt)

Najdroższa kawa
Kawa Finca El Injerto

Ta kawa jest tak droga, ponieważ jest zrobiona z małych, bogatych i rzadkich ziaren. Ziarna są myte w jednym kanale, a następnie dwukrotnie łamane1. poprawić jakość. Chociaż jest tak drogie, że kosztuje 500 USD za funt, wielu uzależnionych od kawy na całym świecie nadal próbuje go przynajmniej raz.

Kawa z czarnej kości słoniowej (cena: ponad 500 USD za funt)

Czarna kawa z kości słoniowej
Czarna kawa z kości słoniowej

Plik Black Ivory Coffee Company Tajlandii wytwarza tę kawę z ziaren Arabiki. Zupełnie jak kawa cywetowa, jest wytwarzana przez słonie, które jedzą ziarna arabiki i podczas trawienia kawa jest przetwarzana. Kwasy żołądkowe słoni rozkładają białka fasoli i nadają napojowi bogaty smak. Ta kawa jest tak droga i rzadka, ponieważ na raz dostępna jest tylko niewielka ilość ziaren kawy. Jeśli chcesz spróbować tej wyjątkowej, ale pysznej kawy, którą musisz przynajmniej raz, być gotowym wydać 50 dolarów za filiżankę.

Chociaż te kawy mogą być drogie, rzeczywiście oferują wyjątkowy smak, który jest wart każdego grosza, który zapłacisz. Spróbowanie tych napojów przynajmniej raz da każdemu uzależnionemu od kawy doznanie, jakiego nie ma nic na świecie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Dziesiec najbardziej dziwacznych ludzi na swiecie

10 najbardziej dziwacznych ludzi na świecie

a3103a8e29df0650b22cf08c46e5

Rodzina poprosiła szpital o sekcja zwłok Aleksandra Doby