w

10 najdroższych kaw na świecie

Kawa to coś, czemu trudno się oprzeć. Nie tylko wspaniale smakuje, ale daje nam natychmiastowy impuls i niezależnie od tego, jak jesteśmy zmęczeni, sprawia, że ​​czujemy się świeżo i odmłodzeni.

10 najdroższych kaw na świecie

Większość ludzi jest również uzależniona od kawy i po prostu nie może myśleć o spędzeniu dnia na wypijaniu kilku filiżanek. Czy to z mlekiem, czy bez, gorąca czy zimna, kawa jest ulubionym napojem większości.

Być może próbowałeś wielu odmian kawy i mógłbyś polubić jej smak. Jednak nadal istnieje wiele odmian, o których być może nie wiesz. Te świetnie smakują i są znacznie droższe niż te, do których jesteś przyzwyczajony. W rzeczywistości są to najdroższe kawy na świecie i istnieją wyraźne przyczyny ich wygórowanych cen. Jeśli jesteś uzależniony od kawy i możesz zrobić wszystko, aby smakować najlepiej, spróbuj wypić co najmniej filiżankę tych 10 najdroższych kaw, nawet jeśli nie możesz kupić całego funta.

Hawajska kawa Kona (cena: 34 USD / funt)

kawa Kona

Hawajska kawa Kona – 34 dolary za funt.

Ta kawa oferuje wyjątkowy smak i niesamowity aromat. Uważana jest za jedną z najdroższych kaw na świecie, ponieważ do jej produkcji użyto bardzo rzadkich ziaren. Ponadto tej kawy również brakuje i dlatego większość sprzedawców oferuje mieszankę, która zawiera tylko 10% kawy Kona i 90% taniej odmiany. Jeśli chcesz cieszyć się oryginalnym smakiem hawajskiej kawy, musisz upewnić się, że kupujesz w 100% kawę Kona.

Zobacz też; 10 najbardziej dziwacznych ludzi na świecie

Kawa Los Planes (cena: 40 USD / funt)

Kawa Los Planes

Kawa Los Planes

Uprawiana przez rodzinę Sergio Ticas Yeyes na farmie w Salwadorze, Finca Los Planes to także kawa, której musisz spróbować przynajmniej raz. W 2006 i 2011 Cup of Excellence ta wyjątkowa kawa zajęła odpowiednio drugie i szóste miejsce. Najpopularniejszymi smakami, na które pokochają osoby, które mogą sobie pozwolić, są mandarynki z dodatkiem karmelu i brązowego cukru. Cena może być wysoka, ale kawa ma tak orzeźwiający smak, że miłośnicy kawy są gotowi choć raz spróbować.

Kawa Starbucks Quadriginoctuple Frap (cena: 47,30 USD / filiżanka)

Starbucks Quadriginoctuple Frap
Starbucks Quadriginoctuple Frap.

To najdroższa kawa, jaką ma do zaoferowania Starbuck. Powodem, dla którego jest tak drogi, jest to, że jest produkowany tylko w ograniczonych ilościach i ma wiele aromatycznych składników, takich jak; 48 mocha frappuccino z lodami karmelowymi, chipsami waniliowymi, truskawką, dwoma bananami, proszkiem proteinowym, bluesem karmelowym, proszkiem matcha i przyprawą dyniową. Jeśli chcesz cieszyć się wspaniałą kawą o nieziemskim smaku, a jednocześnie poczuć energię dzięki odrobinie dodatkowej łuski, ten napój jest właściwym wyborem dla Ciebie.

Kawa Fazenda Santa Ines (cena: 50 USD / funt)

Kawa Fazenda Santa Ines
Kawa Fazenda Santa Ines.

Powodem, dla którego ta kawa jest tak inna, a także dlaczego jest kosztowna, jest to, że ma słodki i owocowy smak. Jest uprawiany w Brazylii u podnóża gór Mantiquera. I jest produkowany od ponad stu lat. Wiele osób na całym świecie patronuje tej wyjątkowej kawie i przyciąga ich ze względu na jej składniki, które zawierają różne pyszne owoce.