Top 10 najdroższych biżuterii na świecie

op 10 najdrozszych bizuterii na swiecie

Wiele z najdroższych i prestiżowych klejnotów na świecie może pochwalić się niesamowitymi historiami, które toczą się od wieków, w wydarzeniach dotyczących szlachty, rodziny królewskiej i królestw. Są to bajkowe klejnoty, symbole bogactwa, władzy i dobrego samopoczucia, wykonane z kamieni szlachetnych o wyjątkowych właściwościach, a następnie cięte i przetwarzane w celu stworzenia wyjątkowych dzieł sztuki. Wśród nich możesz sporządzić ranking dziesięciu najdroższych elementów biżuterii na świecie; Bransoletki, naszyjniki, zegarki i broszki wysadzane drogocennymi kamieniami, takimi jak diamenty, szmaragdy i jadeit. Mają wartość materiałów, które je tworzą, klejnotu wykonanego przez wielki podpis i prestiż tych, którzy je posiadali. Ich wartość może sięgać olbrzymich liczb, nawet trudnych do oszacowania, ponieważ należy wziąć pod uwagę, że noszono królewskość, osobowości i gwiazdy.

Ale oto lista 10 najbardziej luksusowych – i być może najbardziej czarujących – klejnotów, jakie istnieją.

10 najdroższych biżuterii na świecie:

Zegarek Chopard 201 Carat

najdroższych

Ten wspaniały zegarek Chopard jest wart 25 milionów dolarów i jest prawdopodobnie jednym z najdroższych zegarków na świecie. Jest nawet ozdobiony 874 diamentami i masą 201 karatów. Zegarek wyróżniają trzy największe diamenty, wszystkie z wycięciem w kształcie serca, w odcieniach różu, błękitu i bieli.

Chopard realizuje styl tak, jak Elvis znał dżetów. Nie możemy sobie wyobrazić, jaki błyszczący, upiorny sen miał ich, aby stworzyć ten niezależnie lśniący zegarek. Jednak przypomina to spojrzenie na słońce. Kolejny z najdroższych – damski zegarek na rękę w jakimkolwiek momencie wykonany jest oszałamiająco pokryty zwykłą biżuterią, która nie ma sobie równych. Oczywiście za 25 milionów dolarów nie spodziewalibyśmy się mniej. Niemniej jednak, całe to ogłuszenie towarzyszy również tonie wagi. Noszenie tego zegarka wymaga siły nadgarstka, podobnie jak ciężkiej księgi.

Jadeitowy naszyjnik Hutton-Mdivani

Naszyjnik z jadeitu Hutton-Mdivani

Ten naszyjnik wykonany przez Cartiera w 1933 roku ma wartość 27,4 miliona dolarów. A także składa się ze szmaragdowozielonego jadeitu i zapięcia z 18-karatowego złota, rubinu i diamentów. Naszyjnik został sprzedany na aukcji w 2014 roku za 27,4 miliona dolarów. Pierwotnie należał do Barbara Hutton, spadkobierca fortuny Woolworthów.

Zobacz również: 10 krajów z największą liczbą niewolników na mieszkańca

Gdyby ktoś powiedział, że tata jest jednym z najbardziej ekstrawaganckich mężczyzn w Ameryce (tak samo jak dziadek, ale kto to sprawdza), a ty się łapiesz, jakiego rodzaju prezentu ślubnego powinieneś się spodziewać? Najwyraźniej kawałek ozdoby, który sprawi, że nawet najbardziej przygotowane z klejnotów autorytety zatrzymają się i odpoczną, wszystko razem. Tak było z Barbarą Hutton, samotnym potomkiem Edny i Franklyn Laws Hutton (oraz wnuczką Franka W. Woolwortha). W momencie, gdy Barbara poślubiła władcę w 1933 roku, jej tata podarował jej wyjątkowy jadeitowy dodatek od Cartiera, nazwany później Hutton-Mdivani Jadeite Necklace.

Słodka Józefina

Słodka Józefina

Jest to klejnot o wartości 28 milionów dolarów, wykonany z bardzo rzadkiego różowego diamentu „Fancy Vivid” – „Fancy”. Klejnot nosi imię Lucky Josephine, 7-letniej córki milionera z Hongkongu, który kupił kamień w 2015 roku.

Różowy klejnot, będący w posiadaniu amerykańskiej rodziny już od 15 lat, jest największym kamieniem formowanym z tamponu, zaliczonym do światowej klasy klasyfikacji „ekstrawaganckie uderzenie”, który w każdym momencie można sprzedać. Christie’s zanotował przewidywany koszt transakcji na 23-28 mln USD.

Licytant z Hongkongu złapał 16,08-karatowy niezwykły kamień i nazwał go „Słodka Josephine„.

Naszyjnik De Grisogono

Naszyjnik De Grisogono Najdroższa biżuteria

Zaprojektowany przez Fawaza Gruosiego, założyciela De Grisogono, ten diamentowo-szmaragdowy naszyjnik kolejny z najdroższych, jest wart 33 miliony dolarów. Centralny diament, z którego składa się ten klejnot, ma masę 163,41 karatów

Największy tego rodzaju kamień na świecie, po otwartych widokach w Hongkongu, Londynie, Dubaju i Nowym Jorku, niezwykły kamień szlachetny został sprzedany w hotelu Four Seasons w Genewie jako element oferty Christie’s Magnificent Jewels 14 listopada 2017 roku.

Zobacz również: Top 10 najbardziej przyziemnych gwiazd Hollywood

Przedostatnia część, która trafiła pod sanie, Creation I została sprzedana za 33,7 miliona dolarów, ustanawiając precedens dla każdego nienagannego klejnotu zacieniającego D sprzedawanego z wyprzedażą.

Graff Pink

Graff Pink Diamond Najdroższe przedmioty jubilerskie

W 2010 roku ten intensywnie różowy diament „Fancy” o wadze 24,78 karatów został zakupiony przez jubilera Laurence Graff za kwotę około 38 milionów euro. Graff zmodyfikował diament ze szlifem tarczy, umieszczając go na pierścieniu z dwoma innymi diamentami po bokach, nadając mu tym samym swoje imię.

Różowe klejnoty są ostatecznym wyrazem uczuć i Miłości. To energicznie dla absolutnie najlepszych kamieni o najbardziej charakterystycznym i dynamicznym tonie, wyróżniających się na błękitnym księżycu i tworzących klejnoty, które pokazują ich zaskakujące odcienie.

Niezrównany Naszyjnik Diamentowy

Niezrównany diamentowy naszyjnik

Jest to kolejny z najdroższych naszyjnik na świecie i taki jest wart 55 milionów dolarów. Został stworzony przez jubilera Mouawada, zawiera największy nieskazitelny diament (waży 407,48 karatów), odkryty w Demokratycznej Republice Konga w latach 80. Klejnot składa się również z łańcuszka z różowego złota, ozdobionego pozostałymi 90 mniejszymi diamentami.

W 1980 roku mały młodzieniec w Demokratycznej Republice Konga znalazł na gruzach niezrównany klejnot. Nie oceniano gruzu pod kątem kamieni szlachetnych, ponieważ uznano go za zbyt gruby. Klejnot ważył 890 karatów jako nieprzyjemny, zanim został odkryty dla ludzi w stanie wyczyszczonym w 1984 roku. Następnie został pokazany w Narodowym Muzeum Historii Naturalnej w Smithsonian Institution i od tego czasu pojawiał się w wielu różnych historycznych centrach.

Oppenheimer Blue

Niebieski diament Oppenheimer Najdroższa biżuteria

Ten diament osadzony na pierścionku został sprzedany na aukcji Christie’s w 2016 roku, za oszałamiające 57,5 ​​miliona dolarów. Ważący 14,62 karatów i szmaragdowy szlif, należał do Sir Philipa Oppenheimera i jest kolejnym z najdroższych produktem jubilerskim, jaki kiedykolwiek został sprzedany na świecie.

Klejnot został nazwany, aby oddać hołd swojemu byłemu właścicielowi, Sir Philipowi Oppenheimerowi, właścicielowi konia wyścigowego, którego rodzina kontrolowała grupę De Beers. I był ostatnim z długiej kolejki uznanych niebieskich kamieni szlachetnych, które pojawiły się w Christie’s. Zawierają pierścień z niebieskiego klejnotu, który posiadała Marie-Antoinette w 1983 roku; Diament Tereshchenko w 1984 roku; Begum Blue w 1995 r. I Wittelsbach Diamond w 2008 r.

Różowa Gwiazda

Pink Star Diamond to najdroższy klejnot na świecie

Klejnot został sprzedany na aukcji w kwietniu 2017 roku w Sotheby’s za 71,2 miliona dolarów. Został kupiony przez holding z Hongkongu, Chow Tai Fook Enterprises, zaledwie pięć minut po rozpoczęciu działalności. Diament ten został odkryty przez De Beers w 1999 roku w kopalni w Botswanie. Pierwotnie był to ogromny szorstki kamień o wadze 132,5 karata. Obróbka, szlifowanie, wypolerowanie i uzyskanie obecnego diamentu o owalnym szlifie zajęły dwa lata. Jest to największy diament „Fancy Vivid” bez niedoskonałości.

Zobacz również: 10 najbogatszych tenisistów na świecie

Różowa Gwiazda jest oceniana jako Typ IIa, co jest rzadkością w przypadku każdego różowego kamienia szlachetnego, znacznie mniej tego rozmiaru i cieniowania. Zaczęło się od 132,5-karatowego nieprzyjemnego egzemplarza wydobytego przez De Beers w 1999 roku; A i był cięty i czyszczony przez okres dwóch lat. Różowa Gwiazda jest ponad dwukrotnie większa od różu Graffa, który przy 24,78 karatach był już największym różowym kamieniem szlachetnym w jakimkolwiek momencie, który został sprzedany z wyprzedażą, uzyskując 46,2 miliona dolarów w Sotheby’s Geneva w 2010 roku.

Diamenty Graff Broszka Paw

Broszka z pawimi diamentami Graff

To broszka jest warta 100 milionów dolarów. Przedstawiony w 2013 roku na targach Tefaf w Holandii przedstawia pawia. Sygnowany Diament Graffa, waży 120,81 karata, mierzy 10 centymetrów i składa się z 1305 cennych klejnotów, w tym; Diamenty żółte, różowe, pomarańczowe i zielone. Brylant centralny ma kształt gruszki i jest koloru ciemnoniebieskiego typu „Fancy” o masie 20,02 karata.

Gwiazdą jest 20,02-karatowy odlewany w gruszce klejnot Fancy Deep Blue. Wachlarz z tego niebiańskiego niebieskiego kamienia szlachetnego to różnorodne białe, różowe, żółte, pomarańczowe i zaskakująco zielone klejnoty, które zadziwiają oko. Jeśli potrzebujesz bardziej spokojnego wyglądu. Niebieskie miejsce na biżuterię można izolować i nosić niezależnie. To kolejna z najdroższych biżuterii.

Diament nadziei

The Hope Diamond Najdroższe przedmioty jubilerskie

Jest wart 200-250 milionów dolarów i jest jednym z najbardziej znanych klejnotów na świecie, ale także kolejnym z najdroższych. Ma wagę 45,42 karatów (9,1 grama), ciemnoszaroniebieski kolor „Fantazyjny” i antyczny krój poduszkowy. Od momentu odkrycia w Golcondzie w Indiach w 1666 roku ma wielu właścicieli. Jako pierwszy kupił go Roi Lois XIV, który przemianował go na „French Blue”. Diament pozostawał własnością francuskiej rodziny królewskiej do 1792 roku, roku Rewolucji, kiedy został skradziony podczas grabieży. Kamień pojawił się ponownie w 1839 roku w katalogu Henry’ego Philipa Hope’a. Z reputacją przeklętego diamentu, przechodzącego przez ręce różnych rodzin; Został kupiony przez jubilera Harry’ego Winstona, który podarował go w 1949 roku Smithsonian Institution. Gdzie wciąż jest wyeksponowany i godny podziwu w swojej świetności.

Zobacz również: Zobacz 10 najdroższych telefonów komórkowych na świecie

Plik kamień zaczął się od kopalni Kollur, Telangana w Indiach. Kamień jest jednym z najpopularniejszych na świecie Golconda Diamonds. Najwcześniejsze zapisy wskazują, że kamień został kupiony w 1666 roku przez francuskiego spedytora diamentów Jean-Baptiste Tavernier jako Tavernier Blue. Tavernier Blue został przecięty i przyniósł francuskiemu błękitu (Le bleu de France), który Tavernier zaoferował królowi Ludwikowi XIV w 1668 roku. Zrobiony w 1791 roku, został ponownie wycięty, a największy segment zyskał nazwę „Oczekiwania”, kiedy pojawił się w lista asortymentu diamentów w posiadaniu londyńskiej rodziny bankowej Hope w 1839 roku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

https zweb.plwp contentuploads2021054K w grach i pytanie czy warto przejść na wyższą rozdzielczość

4K w grach i pytanie czy warto przejść na wyższą rozdzielczość

Koszt lockdownu przekroczył dwukrotność 500 Plus

W Polsce koszt lockdownu przekroczył już dwukrotność 500 Plus