w ,

10 najbogatszych tenisistów na świecie

10 najbogatszych tenisistów na świecie

Tenis był jednym z najbardziej oglądanych, lukratywnych i rozrywkowych sportów o globalnej atrakcyjności. Kiedy myślisz o tenisie, który gracz przychodzi na myśl? Roger Federer? Rafael Nadal? Maria Sharapova? Andrew Murray? Andre Agassi? Albo siostry Williams? Wszyscy oni dostarczyli nam jednych z najbardziej doniosłych gier w historii tenisa. Czy ich znakomita gra na korcie czyni ich najbogatszymi tenisistami wszech czasów? Sprawdźmy!

Lista najbogatszych tenisistów i figur wymienionych poniżej została opracowana z różnych źródeł w Internecie, takich jak forbes.com i celebritynetworth.com.

10 najbogatszych tenisistów na świecie!

Anna Kournikova

Anna Kournikova Najbogatsi tenisistki
10 najbogatszych tenisistów na świecie 12

Wartość netto: 50 milionów dolarów

Emerytowana rosyjsko-amerykańska zawodowa tenisistka Anna Kournikova ma wartość netto 165 milionów dolarów. Anna Kournikova to jedna z najbardziej znanych tenisistek na świecie.

Ten najgorętszy, stylowy i seksowny rosyjski amerykański emerytowany zawodowy tenisista zajmuje 10. miejsce na liście najbogatszych tenisistów świata. Jej majątek netto wynosi 50 milionów dolarów. Jej wygląd i status celebryty uczyniły ją jedną z najbardziej znanych gwiazd tenisa na świecie, mimo że nigdy nie zdobyła tytułu singla WTA. Osiągnęła szczyt w swojej karierze grając w deblu, gdzie czasami była graczem nr 1 na świecie. Wraz ze swoją partnerką Martiną Hingis, Kournikova zdobyła tytuły Wielkiego Szlema w Australii w 1999 i 2002 roku. Często nazywali siebie „Spice Girls of Tennis”.

Venus Williams

Venus Williams

10 najbogatszych tenisistów na świecie 13

Wartość netto: 95 milionów dolarów

Z szacowaną wartością netto 95 milionów dolarów, Venus Williams zajmuje 9. miejsce na liście najbogatszych tenisistów świata. Venus Williams, urodzona w Kalifornii, jest zawodową tenisistką, która trzykrotnie zajęła pierwsze miejsce na świecie i jest pierwszym Afroamerykaninem, który zajął pierwsze miejsce w erze otwartego tenisa. Jest drugą najlepiej zarabiającą zawodniczką za swoją siostrą Sereną i zdobyła dwa złote medale na igrzyskach olimpijskich.

Pete Sampras

Pete Sampras
10 najbogatszych tenisistów na świecie 14

Wartość netto: 150 milionów dolarów

Pete Sampras to jeden z najwybitniejszych tenisistów wszechczasów. W swojej karierze zdobył rekordowe 14 Wielkich Szlemów. Był także graczem numer jeden na świecie przez sześć kolejnych lat i do tej pory nikomu nie udało się tego dokonać. Zajmuje trzecie miejsce na liście najbogatszych tenisistów świata z szacowaną wartością netto 150 milionów dolarów. Sampras przeszedł na emeryturę w 2002 roku po pokonaniu Andre Agassiego w finale US Open.

Zobacz również: 10 najlepszych cudów świata – lista cudów

Andy Murray

Andy Murray
10 najbogatszych tenisistów na świecie 15

Wartość netto Andy’ego Murraya: 165 milionów dolarów

Szkocki profesjonalny tenisista i zwycięzca Wimbledonu Andy Murray ma wartość netto 165 milionów dolarów.
Andy Murray, trzykrotny zwycięzca Wielkiego Szlema, jedna z najbardziej utytułowanych brytyjskich gwiazd sportu wszechczasów.

Udana kariera zawodowa dała również Szkotowi możliwość współpracy ze sponsorami, co często przynosi więcej pieniędzy niż wygrywanie Wielkich Szlemów.

W rzeczywistości 31-letni Murray zarobił 61 milionów dolarów z nagród i nieco ponad 100 milionów dolarów z tytułu rekomendacji, premii i opłat za występy w swojej karierze, według Forbes.

Jego główni sponsorzy, w tym; Adidas, Royal Bank of Scotland, Shiatzy Chen, Under Armour i wielu innych.

Andre Agassi

Andre Agassi Najbogatsi gracze w tenisa
10 najbogatszych tenisistów na świecie 16

Wartość netto Andre Agassi: 175 milionów dolarów

Emerytowany amerykański zawodowy tenisista i były numer 1 na świecie, Andre Agassi jest jednym z najlepszych graczy wszechczasów.

Agassi uplasował się na 5 miejscu na liście najbogatszych tenisistów świata, z wartością netto 175 milionów dolarów. Zajmował pierwsze miejsce na świecie i jest jednym z zaledwie dwóch tenisistów płci męskiej, którzy zdobyli nagrodę Career Golden Slam. Jest założycielem fundacji charytatywnej Andre Agassi, która pracuje z dziećmi z grup ryzyka w Nevadzie, a także finansuje szkołę podstawową i ponadpodstawową.

Maria Sharapova

Maria Sharapova Najbogatsi tenisistki
10 najbogatszych tenisistów na świecie 17

Wartość netto: 180 milionów dolarów