10 najbogatszych tenisistów na świecie

10 najbogatszych tenisistow na swiecie

Tenis był jednym z najbardziej oglądanych, lukratywnych i rozrywkowych sportów o globalnej atrakcyjności. Kiedy myślisz o tenisie, który gracz przychodzi na myśl? Roger Federer? Rafael Nadal? Maria Sharapova? Andrew Murray? Andre Agassi? Albo siostry Williams? Wszyscy oni dostarczyli nam jednych z najbardziej doniosłych gier w historii tenisa. Czy ich znakomita gra na korcie czyni ich najbogatszymi tenisistami wszech czasów? Sprawdźmy!

Lista najbogatszych tenisistów i figur wymienionych poniżej została opracowana z różnych źródeł w Internecie, takich jak forbes.com i celebritynetworth.com.

10 najbogatszych tenisistów na świecie!

Anna Kournikova

Anna Kournikova Najbogatsi tenisistki

Wartość netto: 50 milionów dolarów

Emerytowana rosyjsko-amerykańska zawodowa tenisistka Anna Kournikova ma wartość netto 165 milionów dolarów. Anna Kournikova to jedna z najbardziej znanych tenisistek na świecie.

Ten najgorętszy, stylowy i seksowny rosyjski amerykański emerytowany zawodowy tenisista zajmuje 10. miejsce na liście najbogatszych tenisistów świata. Jej majątek netto wynosi 50 milionów dolarów. Jej wygląd i status celebryty uczyniły ją jedną z najbardziej znanych gwiazd tenisa na świecie, mimo że nigdy nie zdobyła tytułu singla WTA. Osiągnęła szczyt w swojej karierze grając w deblu, gdzie czasami była graczem nr 1 na świecie. Wraz ze swoją partnerką Martiną Hingis, Kournikova zdobyła tytuły Wielkiego Szlema w Australii w 1999 i 2002 roku. Często nazywali siebie „Spice Girls of Tennis”.

Venus Williams

Venus Williams

Wartość netto: 95 milionów dolarów

Z szacowaną wartością netto 95 milionów dolarów, Venus Williams zajmuje 9. miejsce na liście najbogatszych tenisistów świata. Venus Williams, urodzona w Kalifornii, jest zawodową tenisistką, która trzykrotnie zajęła pierwsze miejsce na świecie i jest pierwszym Afroamerykaninem, który zajął pierwsze miejsce w erze otwartego tenisa. Jest drugą najlepiej zarabiającą zawodniczką za swoją siostrą Sereną i zdobyła dwa złote medale na igrzyskach olimpijskich.

Pete Sampras

Pete Sampras

Wartość netto: 150 milionów dolarów

Pete Sampras to jeden z najwybitniejszych tenisistów wszechczasów. W swojej karierze zdobył rekordowe 14 Wielkich Szlemów. Był także graczem numer jeden na świecie przez sześć kolejnych lat i do tej pory nikomu nie udało się tego dokonać. Zajmuje trzecie miejsce na liście najbogatszych tenisistów świata z szacowaną wartością netto 150 milionów dolarów. Sampras przeszedł na emeryturę w 2002 roku po pokonaniu Andre Agassiego w finale US Open.

Zobacz również: 10 najlepszych cudów świata – lista cudów

Andy Murray

Andy Murray

Wartość netto Andy’ego Murraya: 165 milionów dolarów

Szkocki profesjonalny tenisista i zwycięzca Wimbledonu Andy Murray ma wartość netto 165 milionów dolarów.
Andy Murray, trzykrotny zwycięzca Wielkiego Szlema, jedna z najbardziej utytułowanych brytyjskich gwiazd sportu wszechczasów.

Udana kariera zawodowa dała również Szkotowi możliwość współpracy ze sponsorami, co często przynosi więcej pieniędzy niż wygrywanie Wielkich Szlemów.

W rzeczywistości 31-letni Murray zarobił 61 milionów dolarów z nagród i nieco ponad 100 milionów dolarów z tytułu rekomendacji, premii i opłat za występy w swojej karierze, według Forbes.

Jego główni sponsorzy, w tym; Adidas, Royal Bank of Scotland, Shiatzy Chen, Under Armour i wielu innych.

Andre Agassi

Andre Agassi Najbogatsi gracze w tenisa

Wartość netto Andre Agassi: 175 milionów dolarów

Emerytowany amerykański zawodowy tenisista i były numer 1 na świecie, Andre Agassi jest jednym z najlepszych graczy wszechczasów.

Agassi uplasował się na 5 miejscu na liście najbogatszych tenisistów świata, z wartością netto 175 milionów dolarów. Zajmował pierwsze miejsce na świecie i jest jednym z zaledwie dwóch tenisistów płci męskiej, którzy zdobyli nagrodę Career Golden Slam. Jest założycielem fundacji charytatywnej Andre Agassi, która pracuje z dziećmi z grup ryzyka w Nevadzie, a także finansuje szkołę podstawową i ponadpodstawową.

Maria Sharapova

Maria Sharapova Najbogatsi tenisistki

Wartość netto: 180 milionów dolarów

Maria Sharapova jest byłą rosyjską zawodową tenisistką, której majątek netto wynosi 180 milionów dolarów.

Rosyjski tenisista jest piątym najbogatszym tenisistą wszechczasów. Maria Sharapova urodziła się 19 kwietnia 1987 roku w Nyagan w Rosji. Sharapova jest pięciokrotnym mistrzem Wielkiego Szlema w grze pojedynczej i jedną z najlepiej opłacanych zawodniczek wszechczasów. Sharapova zakończyła karierę w Wielkim Szlemie, wygrywając French Open w 2012 roku. Zwycięstwo wyzwoliło lukratywne bonusy ze sponsorami Nike i Head.

Sharapova to najbardziej stylowa zawodniczka świata i piąta wśród najbogatszych tenisistów świata. Adnotacje stanowią główną część jej dochodów. Jej zarobki w karierze 325 milionów dolarów z nagród pieniężnych, rekomendacji i występów zajmuje drugie miejsce w historii wśród kobiet, za jej wieloletnią przeciwniczką Sereną Williams (350 milionów dolarów).

Rafael Nadal

Rafael Nadal

Wartość netto: 200 milionów dolarów

Rafael Nadal to hiszpański profesjonalny, stylowy gracz, którego majątek netto wynosi 200 milionów dolarów. Rafael Nadal urodził się 3 czerwca 1986 w Manacor na Balearach w Hiszpanii. Jeden z najbardziej zagorzałych tenisistów na naszej liście wielokrotnie zajmował pierwsze miejsce na świecie. Ponadto wielu uważa go za jednego z najlepszych tenisistów wszechczasów.

Zobacz również: Nastolatki marzą o karierze w social mediach. TikTok, YouTube, Instagram

Nadal otworzył własną akademię tenisa w swoim rodzinnym mieście Manacor w Hiszpanii w 2016 roku. Opuścił IMG w grudniu, aby wraz z ojcem i menadżerem założyć własną firmę zarządzającą. Wygrał 121 milionów dolarów nagrody pieniężnej, odkąd został zawodowcem w 2001 roku. Nike, Babolat, Kia Motors i Bacardi.

Serena Williams

Serena Williams Najbogatsi tenisistki

Wartość netto: 210 milionów dolarów

Serena Williams to zawodowa mistrzyni świata w tenisie. Z szacowaną wartością netto 210 milionów dolarów zajmuje czwarte miejsce na liście najbogatszych tenisistów świata.

Ona i siostra Venus Williams zostały skierowane na tenis w bardzo młodym wieku. Obie dziewczynki uczyły się w domu, aby zmaksymalizować ilość czasu przeznaczonego na ćwiczenia.

Mistrz świata zdobył 23 tytuły Wielkiego Szlema i sześć razy zajął pierwsze miejsce na świecie.

Z 93,5 miliona dolarów zarobiła więcej nagród niż jakakolwiek inna kobieta. Została nazwana Sportspersonem Roku przez magazyn Sports Illustrated, a Forbes umieścił ją na liście najlepiej zarabiających sportowców na świecie.

Nike, Wilson, Gatorade i OPI podpisały umowy z Williamsem, a ona posiada umowy kapitałowe z HSN, Sleep Sheets, Mission i Miami Dolphins.

Novak Djokovic

Novak Djokovic Najbogatsi gracze w tenisa

Wartość netto: 220 milionów dolarów

Serbski zawodowy tenisista, którego majątek netto wynosi 220 milionów dolarów. Novak Djokovic urodził się 22 maja 1987 roku w Belgradzie w Jugosławii. Odkąd został zawodowcem w 2003 roku, Novak wygrał ponad 143 miliony dolarów w nagrodach pieniężnych w turnieju. Djokovic wygrał 18 tytułów Grand Slam w singlu mężczyzn i 82 tytuły ATP w grze pojedynczej ogółem.

Ten 33-letni Serbczyk ma dziesięciu partnerów, w tym: Mercedes Benz, Adidas, Uniqlo, Sergio Tacchini, Telekom Srbija, Bombardier Aerospace itp. Jest tylko jednym z trzech graczy, którzy zarobili ponad 100 milionów dolarów z nagród pieniężnych.

Roger Federer

Roger Federer Najbogatsi gracze w tenisa

Wartość netto: 450 milionów dolarów

Roger Federer to urodzony w Szwajcarii profesjonalny tenisista, który ma 450 milionów dolarów netto i łączne zarobki w karierze ATP w wysokości 130 milionów dolarów (stan na sierpień 2020). 39-letni Szwajcar, pochodzący ze Szwajcarii, może pochwalić się dziesięcioma partnerami, w tym Nike, Rolex, Wilson, Moet & Chandon i Credit Suisse. Jego nagroda za karierę to rekordowe 130 milionów dolarów.

Roger wielokrotnie był graczem nr 1 na świecie. Prawdopodobnie najlepszy tenisista wszechczasów z 20 tytułami Wielkiego Szlema i aż 103 tytułami w karierze. Ponadto wygrał także Wimbledon, Australian Open, French Open i US Open. Roger Federer to najbogatszy tenisista 2021 roku z majątkiem netto 450 milionów dolarów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

ece8a0a0bacd412e27d2dc596d58

Nowy dom Ariany Grande w Kalifornii. Zdjęcia

e75c3c4e13f6825d78162a808d12

KE wzywa władze Białorusi do uwolnienia Borys i Poczobuta