Nastolatki marzą o karierze w social mediach. TikTok, YouTube, Instagram

Z badań IQS dla Girls Polska wynika, że połowa młodych dziewczyn marzy o karierze związanej z mediami społecznościowymi. W raporcie opisanym przez Wirtualne Media czytamy też o sporym zainteresowaniu ogólnie pojętą informatyką.

Młode dziewczynki marzą o karierze w mediach społecznościowych. Na TikToku, YouTube, Instagramie

TikTok, YouTube, Instagram. Główny wniosek płynący z badania przeprowadzonego przez IQS jest taki, że matki i córki mają zupełnie inne oczekiwania co do przyszłości zawodowej tych drugich. Nie jest to pewnie dla nikogo zaskoczeniem, ale już zawody wskazywane przez dziewczyny w grupie 10-15 lat powinny dać wielu rodzicom do myślenia. Okazuje się, że aż 48 proc. badanych nastolatek chciałaby w przyszłości zarabiać wyłącznie na prowadzeniu kanału w mediach społecznościowych, np. na YouTube, TikToku czy Instagramie.

Co, jeśli nie TikTok?

TikTok

Równie ciekawie prezentują się kolejne wymieniane przez dziewczynki zawody. 25 proc. z nich wskazało na projektowanie stron internetowych lub grafikę komputerową, 10 proc. programowanie, a 18 proc. zawody prawnicze. W dalszej kolejności uplasowały się takie zawody, jak nauczycielka, przedszkolanka, dietetyczka czy trenerka osobista.

Matki nie skreślają mediów społecznościowych

Co na to matki? Największą zgodność u tych dwóch grup odnotowano w przypadku zawodów informatycznych, prawniczych i – w mniejszym już stopniu – „influencerskich”. 86 proc. matek chce, by ich córki skończyły studia wyższe. Taką ambicję wyrażało jasno 58 proc. dziewczynek. Najpopularniejszym kierunkiem (popieranym przez mamy) okazała się tutaj weterynaria (13 proc. wskazań dzieci, 14 proc. rodziców).

Czytaj więcej…

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Co myślisz?

Avatar of zWEB

Napisane przez zWEB

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Top 10 najdroższych kwiatów na świecie

Czarnoskóry samuraj w nowej produkcji Netfliksa. Są pierwsze kadry z „Yasuke”

Netfliks. Nowa produkcja „Yasuke”