10 najbardziej niesamowitych miejsc na ziemi

10 najbardziej niesamowitych miejsc na ziemi ktore trzeba zobaczyc raz

Jest wiele niesamowitych miejsc na ziemi. Oto dziesięć najbardziej niesamowitych miejsc na ziemi, które na pewno chcesz zobaczyć, zanim wszystko się skończy.

Jakie jest 10 najpiękniejszych miejsc na ziemi? Poniżej znajduje się lista 10 najbardziej niesamowitych miejsc na ziemi.

Ośrodek Four Seasons Bora Bora

niesamowitych

Four Seasons Resort Bora Bora to luksusowy ośrodek położony w Motu Tehotu na wyspie Bora Bora, na Wyspach Towarzystwa Polinezji Francuskiej. Ośrodek jest częścią Four Seasons Hotels and Resorts, firmy zarządzającej hotelami z siedzibą w Toronto. To także jedno z najpiękniejszych miejsc na pobyt. Jeśli masz szansę, koniecznie odwiedź to miejsce raz w życiu. To bez wątpienia najpopularniejsze miejsce na świecie.

Paterswoldse Meer Lake, Groningen, Holandia

Jezioro Paterswoldse Meer, niesamowite miejsca na ziemi.
Jezioro Paterswoldse Meer, niesamowite miejsca na ziemi.

Jazda na łyżwach na Paterswoldse Meer, jeziorze położonym na południe od miasta Groningen w Holandii. Jezioro Paterswoldse Meer to jedno z tych miejsc, w których można jeździć na łyżwach w naturalnym otoczeniu, w zapierającym dech w piersiach otoczeniu. Jako część jezior Groningen-Drenthe, jest to ulubione miejsce turystów z Holandii ze względu na niewiarygodne otoczenie. Jeśli jesteś miłośnikiem jazdy na łyżwach, musisz tam pojechać raz w życiu. Jest to popularny teren rekreacyjny przez cały rok. Tymczasem zimą okazuje się jednym z najlepszych lodowisk na świecie.

Budda Tian Tan na wyspie Lantau w Hongkongu

Najbardziej niesamowite miejsca do odwiedzenia w Hongkongu.
Najbardziej niesamowite miejsca do odwiedzenia w Hongkongu.

Budda Tian Tan to jedno z najpopularniejszych miejsc, które trzeba odwiedzić dla odwiedzających Hongkong. Ten posąg, znany również jako Wielki Budda, jest największym na świecie posągiem Buddy wykonanym z brązu, ma 34 metry wysokości i waży 250 ton, ukończony w grudniu 1993 roku. Jest to główny ośrodek buddyzmu w Hongkongu. Ponadto jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Hongkongu.

Blue Caves, Zakynthos, Grecja

Niebieskie Jaskinie Na wyspie Zakynthos Grecja
Niebieskie Jaskinie Na wyspie Zakynthos Grecja. To zdjęcie zostało zrobione podczas rejsu statkiem.

Willa Blue Caves to prawdopodobnie najlepsze miejsce na pobyt na Zakynthos, największych wyspach na Morzu Jońskim. Na zachodnim wybrzeżu, gdzie Zakynthos oferuje jeden z najpiękniejszych widoków: błękitne jaskinie. Znane są również jako niebieskie jaskinie Volimes, malowniczej wioski, w której się znajdują. Charakterystycznym elementem niebieskich jaskiń jest to, że odbijają wibrujący i uderzający niebieski kolor wód w nich, które jednocześnie wychwytują i odbijają blask przejrzystego nieba odbijającego się na ich powierzchni. To zaciszna część wyspy, która ma wszystko, czego szukasz. To absolutnie piękne miejsce z zapierającymi dech w piersiach widokami na turkusowe morze Jońskie.

Pulpit Rock, Preikestolen, Norwegia

Preacher's Pulpit Rock - Preikestolen jest jedną z najczęściej odwiedzanych przyrodniczych atrakcji turystycznych Norwegii.

Pulpit Rock to jedna z najczęściej odwiedzanych naturalnych atrakcji turystycznych w Norwegii. Jest to stromy i masywny klif 604 metry nad Lysefjorden, naprzeciw płaskowyżu Kjerag, w Forsand, Ryfylke w Norwegii. Szczyt klifu ma około 25 na 25 metrów i jest prawie płaski. Corocznie odwiedza je 150 000 – 200 000 osób. Ponadto jest to najczęściej odwiedzana naturalna atrakcja turystyczna w Norwegii. Ze względu na rosnącą popularność zwiedzający wybrali się na 3,8-kilometrową wędrówkę do Preikestolen. Skoczkowie BASE często skaczą z klifu.

Zobacz też; Top 20 najpiękniejszych twarzy na świecie

Park Narodowy Jezior Plitwickich, Chorwacja

Magiczny Park Narodowy Jezior Plitwickich. Najbardziej niesamowite miejsca na Ziemi
Magiczny Park Narodowy Jezior Plitwickich to najpiękniejsze miejsce na świecie.

Jeśli należysz do osób, które mają listę najbardziej niesamowitych miejsc na ziemi, które chcesz zobaczyć do końca swojego życia, to Jeziora Plitwickie powinny znaleźć się na tej liście. Park Narodowy Jezior Plitwickich to najstarszy park narodowy w Europie Południowo-Wschodniej i największy park narodowy w Chorwacji. Założony w 1949 roku park położony jest w górzystym obszarze krasowym w środkowej Chorwacji. Został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako jedno z pierwszych miejsc przyrodniczych na świecie. Każdego roku park odwiedza ponad 1 200 000 osób. Jeśli masz szansę w życiu, musisz tam pojechać.

Siatka polietylenowa a polipropylenowa – różnice i podobieństwa

Krystaliczne turkusowe jezioro, Park Narodowy Jiuzhaigou, Chiny

Krystaliczne Turkusowe Jezioro, Park Narodowy Jiuzhaigou, Chiny.
Krystaliczne Turkusowe Jezioro, Park Narodowy Jiuzhaigou, Chiny.

Znajduje się w dolinie Jiuzhaigou, części Gór Min na skraju Płaskowyżu Tybetańskiego, znanej z wielu wielopoziomowych wodospadów, kolorowych jezior i ośnieżonych szczytów. Krystaliczne Turkusowe Jezioro jest jedną z głównych atrakcji Parku Narodowego Jiuzhaigou w Chinach. Jezioro zawdzięcza swoją wyjątkowość krystalicznie czystej wodzie, która wydaje się być nietknięta przez żadną żywą obecność przez dziesięciolecia. Jezioro jest również znane jako Chińskie Jezioro Pięciu Kwiatów. Niezliczone kolory, takie jak turkus, niebieski, zielony, żółty i tak dalej, sprawiają, że Crystalline Lake jest niezwykle piękne. Prawie 200 000 osób odwiedza co roku Krystaliczne Turkusowe Jezioro.

Benteng Chittorgarh, Indie

Fort Chittorgarh - Rajasthan, Indie. Najbardziej niesamowite miejsca na Ziemi
Fort Chittorgarh – Rajasthan, Indie.

Położone w stanie Radżastan w zachodnich Indiach, to miejsce należy do bentengu lub fortu, który inspirował i zwracał uwagę na podróżników i historyków z całego świata. Jako jeden z największych i niesamowitych fortów w Indiach, Chittor ma wspaniałe widoki i wspaniałe cechy. Oprócz tego, że jest wspaniałe, to miejsce ma wspaniałą przeszłość, która z pewnością dostarczy odwiedzającym wiele nowej wiedzy na temat historii i kultury Indii. W tym forcie można zobaczyć wspaniałe pałace, historyczne świątynie i piękne wieże.

Zobacz też; 10 najpiękniejszych miejsc w Ameryce Południowej

Most wiszący Capilano, Vancouver, Kolumbia Brytyjska

Most wiszący Capilano, Vancouver, Kolumbia Brytyjska.
Most wiszący Capilano, Vancouver, Kolumbia Brytyjska.

Most wiszący Capilano to prosty most wiszący na rzece Capilano, znajdujący się w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Most o długości 140 metrów i wysokości 70 metrów jest najpopularniejszym turystycznym urokiem. Jest częścią prywatnego obiektu, z opłatą za wstęp i przyciąga ponad 800 000 odwiedzających rocznie. Most wiszący znajduje się na szczycie listy najbardziej niesamowitych miejsc na świecie do odwiedzenia raz w życiu. Zawsze w życiu, jeśli masz szansę, musisz tam iść. Zapewniam, że naprawdę ci się spodoba. Może Ci się spodobać 10 ciekawostek dotyczących kotów w starożytnym Egipcie

Ogrody w Marqueyssac, Vézac, Francja

Ogrody w Marqueyssac, Vézac, Francja. Najbardziej niesamowite miejsca na Ziemi
Ogrody w Marqueyssac, Vézac, Francja. (źródło img blogspot.com)

W mieście Vézac w regionie Dordogne we Francji znajduje się jeden z najwspanialszych i niesamowitych krajobrazów na świecie – słynne Ogrody Marqueyssac. Te oszałamiająco rzeźbiarskie krajobrazy otaczają zamek Château de Marqueyssac – zbudowany w XVII wieku. Pełne życia, zaokrąglone formy ogrodu są starannie pielęgnowane przez aktywnych opiekunów, zachowując projekt, który został opracowany po raz pierwszy ponad 300 lat temu. Ogrody znajdują się na szczycie naszej listy najbardziej niesamowitych miejsc na ziemi. Ktoś również nazwał to miejsce nr 1 wśród turystów na świecie.

Gdzie jest najbardziej niesamowite miejsce na Ziemi? Każdy ma swoje zdanie na temat najlepszych miejsc do odwiedzenia na świecie. Oto moja lista dziesięciu najpiękniejszych miejsc, które według mnie należy odwiedzić. Podziel się swoimi ulubionymi w komentarzach!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

e627fe02fc2ec3edb15252485ef2

Najnowszy sondaż partyjny. Zjednoczona Prawica traci poparcie

photomix image 14

10 największych ryb na świecie jakie złowiono