10 największych ryb na świecie jakie złowiono

photomix image 14

Zastanawiasz się jakich z najwiekszych ryb złowiono na świecie?

Można znaleźć ryby w różnych rozmiarach. Niektóre ryby są bardzo małe, niektóre małe, a niektóre średniej wielkości. Oczywiście są też takie, które są duże, a potem kilka jest ogromnych. Za chwilę podzielimy się z wami listą 10 takich ryb, które są naprawdę ogromne, tak ogromne, że uważa się je za największe ryby na świecie.

Rekin wielorybi

największych ryb

Rekin wielorybi jest obecnie największym gatunkiem ryb. Dorastają do prawie 40 stóp długości i ważą około 20 tysięcy funtów. Te ryby również mają duże usta, które mają około 5 stóp szerokości.

Można je znaleźć głównie w tropikalnych oceanach świata. Dzięki białemu cętkowaniu są łatwo rozpoznawalne przez nurków i snorkelerów. Na szczęście dla ludzi i mieszkańców morza rekiny wielorybie uwielbiają jeść plankton. Pomimo swoich ogromnych rozmiarów ludzie tak naprawdę nie mają żadnych powodów, aby się ich bać.

Basking Shark

Basking Shark

Drugą co do wielkości żywą rybą na świecie jest Basking Shark. Dorosły rekin olbrzymi może urosnąć prawie 26 stóp długości. Zwykle mają cętkowaną skórę o brązowawym kolorze.

Możesz znaleźć te ryby w umiarkowanych oceanach świata. Poruszają się wolno i nigdy nie przechodzą w stan hibernacji. Zwykle rekiny olbrzymie wirują samotnie w oceanie, a głównym pożywieniem, które uwielbiają jeść, jest zooplankton. Podobnie jak rekiny wielorybie, rekiny olbrzymie również nie stanowią zagrożenia dla ludzi.

Tiger Shark

Żarłacz tygrysi

Tiger Shark to kolejny żyjący dziś ogromny gatunek ryb. Może dorastać do 16 stóp długości i ważyć prawie 3 tony. Gatunek ten powszechnie występuje w oceanach umiarkowanych i tropikalnych. Młodsze rekiny mają na ciele czarne, przypominające tygrysy paski, które z czasem zanikają. To właśnie z powodu tych pasków gatunek ten ma swoją nazwę.

Te rekiny lubią jeść wodne stworzenia, śmieci, a także ptaki morskie. Wiadomo, że rekiny tygrysie atakują również ludzi.

Manta Ray

Pink Manta Ray

Manta Ray jest również jedną z największych ryb na świecie i dorasta do 23 stóp długości. To wielka piła w głowie tych ryb przyczynia się do jej ogromnego rozmiaru.

Można go spotkać w wodach subtropikalnych i tropikalnych, a także w wodach ciepłych i umiarkowanych. Ta ryba jest dość popularna wśród płetwonurków, a jedzenie, które lubią jeść, to głównie planktony.

Może cię zainteresuje10 najbardziej niesamowitych miejsc na ziemi

Żarłacz biały

Wielki biały rekin

Żarłacz biały to nie tylko jedna z największych ryb, ale także najpopularniejszy rekin na świecie. Samice mogą osiągnąć prawie 20 stóp długości i pływać z prędkością do około 56 km / godzinę.

Ryby te są największymi drapieżnikami na świecie i występują w przybrzeżnych wodach powierzchniowych wszystkich większych oceanów. Chociaż ludzie zwykle nie są ich ofiarami, pojawiły się niepotwierdzone wiadomości o ich atakach na ludzi.

Ocean Sunfish

Ocean Samogłów

Znany również jako „kret”, Ocean Samogłów to kolejna gigantyczna ryba. Mogą dorastać do 11 stóp długości i ważyć prawie 2,5 tony. Ta ryba ma bardzo wyjątkowy wygląd. Nie mają prawdziwego ogona i wygląda na to, że został przecięty na pół.

Ocean Samogłów głównie uwielbia jeść pasożyty. Często można je zobaczyć w pobliżu powierzchni oceanu, wygrzewając się w słońcu i właśnie dlatego nazywają się Ocean Sunfish.

Marlin

Marlin

Pochodząca z umiarkowanych i tropikalnych wód Pacyfiku, Oceanu Indyjskiego i Atlantyku, Marliny są jedną z najpopularniejszych i największych ryb świata. Mają kobaltowy kolor na górze i srebrzystobiały poniżej.

Samice są znacznie większe niż samce, osiągają prawie 14 stóp długości i waży około 1985 funtów.

Zobacz również: 10 najbardziej niesamowitych miejsc na ziemi

Atlantycki tuńczyk błękitnopłetwy

Tuńczyk błękitnopłetwy

Kolejna z największych ryb złowionych jest tuńczyk. Przeważnie znajdziesz tę rybę w zachodniej i wschodniej części Oceanu Atlantyckiego. Możesz je również znaleźć na Morzu Śródziemnym.

Tuńczyk błękitnopłetwy osiąga wysokość do 15 stóp i może ważyć ponad 500 kg. Ich opływowe korpusy w kształcie torpedy są zbudowane z myślą o wytrzymałości i szybkości. Mają metaliczny niebieski kolor na górze i srebrno-biały na dole i wyglądają bardzo atrakcyjnie.

Halibut

Halibut

Halibut to kolejna z największych ryb i to gigantyczna ryba. Jest bardzo popularny w „dniach katolickich”. Właśnie dlatego nazywa się je nawet „świętymi rybami”. Halibut może dorastać do prawie 15 stóp długości i waży około 700 funtów.

Ryby te mają również dobrą żywotność i mogą żyć prawie do 50 lat. Halibuta można często znaleźć w miejscach o umiarkowanym klimacie, w tym na północnym Atlantyku, Islandii, Grenlandii i tak dalej.

Gigantyczny sum z Mekongu

Mekong Giant Sum

Mekong Giant Sum to ogromny, krytycznie zagrożony gatunek suma. Mają kolor od szarego do białego i mogą dorastać do około 10 stóp długości. Możesz je znaleźć w rzece Mekong, chociaż migrują również na duże odległości, aby się odrodzić.

Małe sumy z Mekongu zwykle jedzą zooplankton. Jednak w miarę wzrostu stają się roślinożercami i żywią się algami i roślinami.

Podsumowując –

Podwodny świat jest piękny i jest tak wiele do zobaczenia, że ​​może cię onieśmielić. Jeśli kiedykolwiek będziesz miał okazję nurkować z rurką, musisz spróbować dostrzec przynajmniej te ogromne ryby, które nie stanowią zagrożenia dla ludzi. Widząc ich z bliska, naprawdę poczujesz, jak wielkie są naprawdę i jak wspaniałe jest stworzenie Boże.

Zobacz też; 10 Największych zwierząt w historii naszej planety

Więcej ciekawostek znajdziesz w dziale ciekawostki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

10 najbardziej niesamowitych miejsc na ziemi ktore trzeba zobaczyc raz

10 najbardziej niesamowitych miejsc na ziemi

photomix image 1

Ile zarabia modelka? 10 najlepiej płatnych modelek