w

10 największych ryb na świecie jakie złowiono

Na świecie jest tak wiele różnych rodzajów ryb – niektóre są nieśmiałe, inne przyjazne, niektóre nieśmiałe a niektóre agresywne.

10 największych ryb na świecie jakie złowiono

Zastanawiasz się jakich z najwiekszych ryb złowiono na świecie?

Można znaleźć ryby w różnych rozmiarach. Niektóre ryby są bardzo małe, niektóre małe, a niektóre średniej wielkości. Oczywiście są też takie, które są duże, a potem kilka jest ogromnych. Za chwilę podzielimy się z wami listą 10 takich ryb, które są naprawdę ogromne, tak ogromne, że uważa się je za największe ryby na świecie.

Rekin wielorybi

największych ryb

Rekin wielorybi jest obecnie największym gatunkiem ryb. Dorastają do prawie 40 stóp długości i ważą około 20 tysięcy funtów. Te ryby również mają duże usta, które mają około 5 stóp szerokości.

Można je znaleźć głównie w tropikalnych oceanach świata. Dzięki białemu cętkowaniu są łatwo rozpoznawalne przez nurków i snorkelerów. Na szczęście dla ludzi i mieszkańców morza rekiny wielorybie uwielbiają jeść plankton. Pomimo swoich ogromnych rozmiarów ludzie tak naprawdę nie mają żadnych powodów, aby się ich bać.

Basking Shark

Basking Shark

10 największych ryb na świecie jakie złowiono 11

Drugą co do wielkości żywą rybą na świecie jest Basking Shark. Dorosły rekin olbrzymi może urosnąć prawie 26 stóp długości. Zwykle mają cętkowaną skórę o brązowawym kolorze.

Możesz znaleźć te ryby w umiarkowanych oceanach świata. Poruszają się wolno i nigdy nie przechodzą w stan hibernacji. Zwykle rekiny olbrzymie wirują samotnie w oceanie, a głównym pożywieniem, które uwielbiają jeść, jest zooplankton. Podobnie jak rekiny wielorybie, rekiny olbrzymie również nie stanowią zagrożenia dla ludzi.

Tiger Shark

Żarłacz tygrysi
10 największych ryb na świecie jakie złowiono 12

Tiger Shark to kolejny żyjący dziś ogromny gatunek ryb. Może dorastać do 16 stóp długości i ważyć prawie 3 tony. Gatunek ten powszechnie występuje w oceanach umiarkowanych i tropikalnych. Młodsze rekiny mają na ciele czarne, przypominające tygrysy paski, które z czasem zanikają. To właśnie z powodu tych pasków gatunek ten ma swoją nazwę.

Te rekiny lubią jeść wodne stworzenia, śmieci, a także ptaki morskie. Wiadomo, że rekiny tygrysie atakują również ludzi.

Manta Ray

Pink Manta Ray
10 największych ryb na świecie jakie złowiono 13

Manta Ray jest również jedną z największych ryb na świecie i dorasta do 23 stóp długości. To wielka piła w głowie tych ryb przyczynia się do jej ogromnego rozmiaru.

Można go spotkać w wodach subtropikalnych i tropikalnych, a także w wodach ciepłych i umiarkowanych. Ta ryba jest dość popularna wśród płetwonurków, a jedzenie, które lubią jeść, to głównie planktony.

Może cię zainteresuje10 najbardziej niesamowitych miejsc na ziemi

Żarłacz biały

Wielki biały rekin
10 największych ryb na świecie jakie złowiono 14

Żarłacz biały to nie tylko jedna z największych ryb, ale także najpopularniejszy rekin na świecie. Samice mogą osiągnąć prawie 20 stóp długości i pływać z prę