10 krajów z największą liczbą niewolników na mieszkańca

0 krajow z najwieksza liczba niewolnikow na mieszkanca

Najbardziej brutalną rzeczywistością na świecie jest współczesne niewolnictwo. Tutaj zebraliśmy listę 10 krajów z największą liczbą niewolników na mieszkańca. Ta lista jest oparta na faktach i liczbach zdefiniowanych w Global Slavery Index by Walk Free. Według Global Slavery Index szacuje się, że we współczesnym niewolnictwie żyje 46 milionów ludzi. 58 procent niewolników żyje w zaledwie pięciu krajach: Indiach, Chinach, Pakistanie, Bangladeszu i Uzbekistanie. Indie mają maksymalną liczbę niewolników wynoszącą 18,40 miliona, w porównaniu z 3,4 miliona w Chinach i 2,1 miliona w Pakistanie. Spójrz na dziesięć krajów, w których niewolnictwo jest najbardziej rozpowszechnione.

Mauretania

niewolników

Mauretania, naród Afryki Zachodniej, zajmuje najwyższe miejsce pod względem rozpowszechnienia współczesnego niewolnictwa. Uważa się, że ponad 20 procent populacji kraju jest niewolnikami. Niewolnictwo majątkowe (status niewolnika przekazywany jest z pokolenia na pokolenie) jest najpowszechniejsze w Mauretanii.

Haiti

10 Kraj z największą liczbą niewolników

Niewolnictwo dzieci jest powszechnym problemem w karaibskim kraju Haiti. Kraj ten zajmuje 9 miejsce wśród krajów o największej liczbie niewolników, napędzanych wysokim ubóstwem, brakiem dostępu do usług socjalnych i systemem pracy dzieci zwanym „restavek”, w którym biedne dzieci z obszarów wiejskich są wysyłane do pracy z rodzinami w miasta.

Mołdawia

10 krajów z największą liczbą niewolników

Mołdawia, licząca około 33 000 niewolników, jest głównie krajem pochodzenia współczesnego niewolnictwa. Mołdawscy emigranci są zniewoleni w innych pobliskich krajach, takich jak Ukraina, Rosja, Stany Zjednoczone, Niemcy, Białoruś i gdzie indziej. Mołdawianie byli przemycani w celu pobrania narządów.

Zobacz też; 10 najlepszych cudów świata – lista cudów

Nigeria

10 krajów z największą liczbą niewolników

Nigeria zajmuje siódme miejsce wśród 10 krajów z największą liczbą niewolników. Obecnie w Nigerii żyje około 0,88 miliona ludzi. Ludzie w każdym wieku są zmuszani do różnych form współczesnego niewolnictwa. Młode dziewczęta i chłopcy są przeważnie wykorzystywani do niewolnictwa domowego, prostytucji i innych prac fizycznych. Małżeństwa przymusowe, małżeństwa dzieci i praca przymusowa są powszechne, nawet niektóre dziewczyny są zmuszane do pracy w restauracjach lub na straganach. Młode dziewczyny również dają się oszukać, ponieważ w krajach zachodnich będą pracować jako nianie, ale w krajach takich jak seksualne niewolnice; Wielka Brytania, Włochy lub Belgia.

Rosja

Współczesne niewolnictwo w Rosji

W Rosji we współczesnym niewolnictwie żyje ponad milion ludzi. Według Global Slavery Index wiele osób pracuje przymusowo w budownictwie, rolnictwie, przemyśle tekstylnym i drzewnym. Podczas gdy kobiety i dzieci są ofiarami wykorzystywania seksualnego. Handel ludźmi ma również miejsce w Rosji. Ponadto w rosyjskich burdelach dziewczęta są sprzedawane jako niewolnice seksualne z sąsiednich krajów; Mołdawia, Ukraina i Białoruś.

Kraj służy również jako punkt tranzytowy dla ludzi przemycanych do iz krajów takich jak; Oman, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn, Chiny, Korea Południowa i Japonia. Gdzie wielu jest zmuszanych do pracy jako niewolnicy lub jest wykorzystywanych jako komercyjne prostytutki.

Uzbekistan

Współczesne niewolnictwo w Uzbekistanie

W Uzbekistanie, kraju Azji Środkowej, współczesne niewolnictwo charakteryzuje się przede wszystkim pracą przymusową. Według Global Slavery Index, równowartość 1,20 miliona ludzi znajduje się w kajdanach współczesnego niewolnictwa. Większość tego niewolnictwa koncentruje się w sektorze rolnictwa uprawiającym bawełnę, w którym panuje sankcjonowana przez państwo praca przymusowa. Rolnicy oficjalnie musieli uprawiać bawełnę i zbierać ją każdej jesieni dla dobra państwa.

Bangladesz

Współczesne niewolnictwo w Bangladeszu

Według Global Slavery Index, współczesne niewolnictwo charakteryzuje się przede wszystkim pracą dzieci w Bangladeszu. Prawie 1,50 miliona Bangladeszu to współcześni niewolnicy. Według UNICEF setki tysięcy dzieci Bangli w wieku od 5 do 17 lat pracuje. Pracują między innymi w rybołówstwie, przemyśle tekstylnym, rolnictwie, górnictwie, recyklingu, cegielniach i wywozie śmieci.

Pakistan

Kraj z większością niewolników

W kraju współczesne niewolnictwo charakteryzuje się przede wszystkim niewolnictwem lub niewolnictwem za długi. Według Global Slavery Index, prawie 2,10 miliona ludzi wykonuje w Pakistanie niewolniczą pracę. Prowincje Pendżab i Sindh to ogniska niewolnictwa za długi lub niewolniczej pracy. Wielu Pakistańczyków migruje do państw Zatoki Perskiej, Iranu, Turcji, RPA i innych krajów w poszukiwaniu pracy, gdzie padają ofiarą pozbawionych skrupułów agentów pracy, którzy zatrzymują paszporty i nie płacą pensji.

Zobacz też; Top 10 najbardziej przyziemnych gwiazd Hollywood

Chiny

Praca dzieci w Chinach
Praca dzieci w Chinach.

Od 2017 r Globalny indeks niewolnictwa opublikowane przez Walk Free Fundacja podała, że ​​Chiny miały 3,40 miliona niewolników. Szybka modernizacja jest uważana za główną siłę napędową nowoczesnego niewolnictwa w Chinach. Ci niewolnicy pracują w budownictwie, przemyśle ciężkim, kopalniach i gospodarstwie domowym.

Według chińskiego National Bureau of Statistics 166 milionów ludzi (w tym wiele kobiet i dzieci) uważanych za migrantów domowych opuściło swoje domy, aby podjąć pracę w innych częściach Chin. Są to praca przymusowa, wykorzystywanie seksualne i przymusowe małżeństwa. Ponadto niewolnictwo seksualne jest również widoczne w Chinach. Gdy młode damy z Kambodży i Wietnamu są przemycane do Chin i sprzedawane jako panny młode do małżeństw.

Indie

Współczesne niewolnictwo w Indiach
Współczesne niewolnictwo w Indiach

Indie to kraj o największej liczbie niewolników na świecie. Praktykuje się tam prawie wszystkie formy niewolnictwa, od niewolniczej pracy międzypokoleniowej po handel seksualny, przymusowe małżeństwa i pracę dzieci. Z szacunkową liczbą 18,40 miliona niewolników, Indie są domem dla prawie połowy światowej populacji niewolników. Uważane za współczesną światową stolicę niewolników, Indie są również domem dla największych przestępstw gwałtu na świecie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

7061054663c9bbe7bf163b845018

Anthony Hopkins otrzymał 2 -go w swojej karierze Oscara

a6eb700f915cf8d0f94bea555dac

Książę William i Kate świętują swoja 10. rocznicę ślubu