w

10 najpiękniejszych miejsc w Ameryce Południowej

Ameryka Południowa jest niesamowitym celem podróży z szeroką gamą opcji, od ekoturystyki po duże ośrodki miejskie. W końcu jest 10 pięknych krajów, które czekają, aby pokazać to, co mają najlepsze.

10 najpiękniejszych miejsc w Ameryce Południowej

To jedne z najpiękniejszych miejsc w Ameryce Południowej. Na tej liście przedstawiamy kilka opcji, które zdecydowanie powinieneś sprawdzić przed wyborem następnego miejsca na wakacje.

Cartagena, Colombia

najpiękniejszych miejsc

10 najpiękniejszych miejsc w Ameryce Południowej 11

Cartagena była pierwszą hiszpańską kolonią w obu Amerykach. Strategiczne położenie nad Morzem Karaibskim sprawiło, że miasto było wówczas jednym z głównych portów handlowych. Więc był celem wielu pirackich ataków i prób inwazji. Kartagena przewodziła hiszpańskiemu ruchowi emancypacyjnemu, deklarując swoją niezależność od reszty kraju w 1811 roku. Miasto wygląda jak skansen, a w 1984 roku Kartagena została ogłoszona Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest również znany jako „Klejnot kolumbijskich Karaibów”. Poza historyczną architekturą miasto chronione jest przez mury zbudowane z oceanicznych kamieni i korali. Miejsce przyciąga turystów z całego świata pięknymi piaszczystymi plażami, pyszną kuchnią i tętniącym życiem nocnym.

Santiago, Chile

Santiago Miejsca, które powinieneś odwiedzić w Ameryce Południowej

Santiago, Chile (zdjęcie; laurenonlocation.com)

Stolica Chile to kolejne najpiękniejszych miejsc,  pełne uroku i najpiękniejszych miejsc, dobrych spacerów i restauracji. Plaza de Armas to punkt wyjścia dla tych, którzy odwiedzają miasto. Założone w 1541 roku, miejsce to łączy w sobie niektóre z głównych budynków stolicy Chile. Inne atrakcje turystyczne, których nie można pominąć, to Katedra Metropolitalna, Palacio de La Moneda, siedziba rządu chilijskiego. Nie można pominąć Narodowego Muzeum Sztuk Pięknych. Otwarte w 1880 roku, co czyni go najstarszym muzeum sztuki w Ameryce Południowej.

Calle Bandera znajduje się w centrum Santiago i słynie z tego, że jest kolorowa. Jest długi odcinek z wielokolorowymi interwencjami artystycznymi, które przyciągają wzrok. Nazwa ulicy pochodzi od Pedro Chacón y Morales, znanego kupca z miasta. Santiago Central Market to świetna okazja, aby cieszyć się kulturą i smakami chilijskiej kuchni. Santiago znajduje się w pobliżu kilku ośrodków narciarskich, El Colorado i Valle Nevado, które należą do najlepszych stoków narciarskich w kraju.

Machu Picchu, Peru

Machu Picchu, Peru Miejsca, które warto odwiedzić w Ameryce Południowej
Machu Picchu, Peru (Żródło obrazu)

Zaginione miasto Inków jest prawdopodobnie najbardziej typowym symbolem Imperium Inków. To amerykański profesor Hiram Bingham podczas wyprawy na nowo odkrył i wprowadził świat do Machu Picchu w 1911 roku. Machu Picchu, co w języku keczua oznacza „starą górę”, otoczone jest zagadkami dotyczącymi jego powstania i użyteczności, archeolodzy byli w stanie zidentyfikować 3 główne struktury Machu Picchu: Świątynię Słońca, Świątynię Trzech Okien i Intihuatana. Intihuatana to kamień, który został stworzony przez Inków jako kalendarz lub zegar astronomiczny.

Miejsce to zostało uznane przez UNESCO za dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze ludzkości i przyjmuje turystów z całego świata jako jedno z najpiękniejszych miejsc. A także jest uważany za jeden z siedmiu cudów świata. Ze względu na dużą popularność tego miejsca, liczba turystów i czas zwiedzania zaczęły być kontrolowane przez rząd peruwiański ze względu na duże ryzyko pogorszenia stanu.

Ilha de Páscoa, Chile