w

Top 15 miejsc do odwiedzenia w Egipcie w 2021 roku

Marzysz o tym, by znaleźć się w czasach faraonów? Wybraliśmy dla Ciebie najpiękniejsze miejsca na wycieczkach po Egipcie!

Top 15 miejsc do odwiedzenia w Egipcie w 2021 roku

Jest wiele miejsc do odwiedzenia w Egipcie. Wszyscy szukamy swoich korzeni, a studiowanie starożytnych cywilizacji po rozpoczęciu studiów często budzi pasję, która napędza nas do odkrywania krajów, które uformowały kolebkę współczesności.

Używanie pisma w Egipcie, ponad 5000 lat temu, było głównym elementem ich rozwoju i pozwala dziś zrozumieć przesłania pozostawione dawno temu. W Egipcie świadectwa wielkości tych pierwszych cywilizacji są nadal szczególnie liczne i nadal zaskakują nas swoim majestatem. Zapraszamy do odkrycia najpiękniejszych z nich i otoczenia, w jakim się znajdują
usytuowany.

Najważniejsze miejsca do odwiedzenia w Egipcie w 2021 roku:

Abu Simbel

Top 15 miejsc do odwiedzenia w Egipcie w 2021 roku 17

W latach sześćdziesiątych XX wieku, kiedy rząd egipski zdecydował się zbudować zaporę Asuańską, aby uregulować niszczycielskie powodzie Nilu, pojawił się problem znikania dużej liczby świątyń. Narodził się wielki ruch międzynarodowy, którego głównym celem było ocalenie Abu Simbela i jego królewskich kolosów.

Ponieważ jesteśmy w Egipcie, potrzeba było pracy faraonów, aby pociąć 2 świątynie na bloki o wadze kilku ton i ponownie zainstalować je 100 m wyżej. Rezultat jest spektakularny, zwłaszcza że podjęliśmy środki ostrożności, aby zachować tę samą orientację, która pozwala słońcu przenikać do dna świątyni dwa razy w roku. Położone na skrajnym południu, miejsce Abu Simbel z pewnością zostanie uwzględnione, jeśli chcesz odwiedzić Egipt. Jest to tym łatwiejsze, że obok wybudowano lotnisko.

Aleksandria

Aleksandria, Egipt
Top 15 miejsc do odwiedzenia w Egipcie w 2021 roku 18

Aleksandria ważne z kilku miejsc do odwiedzenia. Miasto stworzone przez Aleksandra w 300 pne. Wtedy powiększone i powiększone przez Ptolemeusza jest najbardziej europejskim z miast egipskich. Nawet jeśli stracił latarnię morską, która była jego symbolem, a skala i wyrafinowanie sprawiły, że znalazła się wśród 7 cudów świata, Aleksandria nadal zachowuje wiele starożytnych zabytków.

Stał się wpływowym portem w XIX wieku, był świadkiem rozkwitu bardzo eleganckich budynków, które można podziwiać podczas niezapomnianej promenady Corniche, która prowadzi z Pointe Silsila do Fortu Qaïtbay. Nie przegap też wizyty w nowej bibliotece, zainaugurowanej w 2002 roku, godnej swojego zaginionego przodka, która lśniła w starożytnym świecie.

Al Qoseir

al Qoseir Egipt

Top 15 miejsc do odwiedzenia w Egipcie w 2021 roku 19

Jeśli szukasz autentycznej wioski, z dala od tłumów turystów, zatrzymaj się w Qoseir, na skraju Morza Czerwonego. Qoseir kilejne z listy miejsc do odwiedzenia. Dawniej ważny port, kiedy Kanał Sueski nie został jeszcze przebity. Zachował swój urok dzięki ładnym osmańskim domom nad morzem.

Możesz także odwiedzić starą fortecę i XVIII-wieczny meczet. Tutaj będziesz miał prawdziwe kontakty z mieszkańcami wioski, bez zwracania się do ciebie po ewentualną jałmużnę. Możesz uczynić go swoim portem macierzystym, a następnie promieniować do Luksoru i Doliny Królów.

Asuan i jego wyspy

Asuan i jego wyspy
Top 15 miejsc do odwiedzenia w Egipcie w 2021 roku 20

Skaliste wymiary Nilu spowodowane zaćmą, których jest sześć. Pierwsza znajduje się w Asuanie, u bram