Top 15 miejsc do odwiedzenia w Egipcie w 2021 roku

Top 15 miejsc do odwiedzenia w Egipcie w 2021 roku

Jest wiele miejsc do odwiedzenia w Egipcie. Wszyscy szukamy swoich korzeni, a studiowanie starożytnych cywilizacji po rozpoczęciu studiów często budzi pasję, która napędza nas do odkrywania krajów, które uformowały kolebkę współczesności.

Używanie pisma w Egipcie, ponad 5000 lat temu, było głównym elementem ich rozwoju i pozwala dziś zrozumieć przesłania pozostawione dawno temu. W Egipcie świadectwa wielkości tych pierwszych cywilizacji są nadal szczególnie liczne i nadal zaskakują nas swoim majestatem. Zapraszamy do odkrycia najpiękniejszych z nich i otoczenia, w jakim się znajdują
usytuowany.

Najważniejsze miejsca do odwiedzenia w Egipcie w 2021 roku:

Abu Simbel

W latach sześćdziesiątych XX wieku, kiedy rząd egipski zdecydował się zbudować zaporę Asuańską, aby uregulować niszczycielskie powodzie Nilu, pojawił się problem znikania dużej liczby świątyń. Narodził się wielki ruch międzynarodowy, którego głównym celem było ocalenie Abu Simbela i jego królewskich kolosów.

Ponieważ jesteśmy w Egipcie, potrzeba było pracy faraonów, aby pociąć 2 świątynie na bloki o wadze kilku ton i ponownie zainstalować je 100 m wyżej. Rezultat jest spektakularny, zwłaszcza że podjęliśmy środki ostrożności, aby zachować tę samą orientację, która pozwala słońcu przenikać do dna świątyni dwa razy w roku. Położone na skrajnym południu, miejsce Abu Simbel z pewnością zostanie uwzględnione, jeśli chcesz odwiedzić Egipt. Jest to tym łatwiejsze, że obok wybudowano lotnisko.

Aleksandria

Aleksandria, Egipt

Aleksandria ważne z kilku miejsc do odwiedzenia. Miasto stworzone przez Aleksandra w 300 pne. Wtedy powiększone i powiększone przez Ptolemeusza jest najbardziej europejskim z miast egipskich. Nawet jeśli stracił latarnię morską, która była jego symbolem, a skala i wyrafinowanie sprawiły, że znalazła się wśród 7 cudów świata, Aleksandria nadal zachowuje wiele starożytnych zabytków.

Stał się wpływowym portem w XIX wieku, był świadkiem rozkwitu bardzo eleganckich budynków, które można podziwiać podczas niezapomnianej promenady Corniche, która prowadzi z Pointe Silsila do Fortu Qaïtbay. Nie przegap też wizyty w nowej bibliotece, zainaugurowanej w 2002 roku, godnej swojego zaginionego przodka, która lśniła w starożytnym świecie.

Jak niewielkim kosztem dać sobie trochę luksusu w łazience?

Al Qoseir

al Qoseir Egipt

Jeśli szukasz autentycznej wioski, z dala od tłumów turystów, zatrzymaj się w Qoseir, na skraju Morza Czerwonego. Qoseir kilejne z listy miejsc do odwiedzenia. Dawniej ważny port, kiedy Kanał Sueski nie został jeszcze przebity. Zachował swój urok dzięki ładnym osmańskim domom nad morzem.

Możesz także odwiedzić starą fortecę i XVIII-wieczny meczet. Tutaj będziesz miał prawdziwe kontakty z mieszkańcami wioski, bez zwracania się do ciebie po ewentualną jałmużnę. Możesz uczynić go swoim portem macierzystym, a następnie promieniować do Luksoru i Doliny Królów.

Asuan i jego wyspy

Asuan i jego wyspy

Skaliste wymiary Nilu spowodowane zaćmą, których jest sześć. Pierwsza znajduje się w Asuanie, u bram Nubii. Krajobraz jest tutaj szczególnie uderzający: błękitne wody Nilu wieją między zielonymi wyspami, które są zwrócone w stronę miasta.

Są to Kitchener i jego ogród botaniczny, Elefantyna i świątynia boga Khnouma, Séhel i jego stele. Jest ich tyle zaproszeń, aby dołączyć do nich na pokładzie feluki, tej żaglówki, którą trzeba pożyczyć podczas każdej wizyty w Egipcie.

Rejs po Nilu

Rejs po Nilu

Najważniejszym punktem każdej wizyty w Egipcie jest bez wątpienia wakacje w rejsie po Nilu, odkrycie głównych miejsc z łodzi szybującej po Nilu. Od jednego dnia do ponad 3 tygodni rejsy statkiem po Nilu to okazja do podziwiania i odwiedzania najpiękniejszych miejsc w Egipcie.

Możesz wyjechać z Kairu lub raczej z Luksoru, aby odkryć Karnak, Doliny Królów i Królowych, Asuan, Abu Simbel i spać na pokładzie wygodnej kabiny.

Biała pustynia

Biała pustynia Egipt

Większość miejsc do odwiedzenia w Egipcie znajduje się wzdłuż Nilu lub Morza Czerwonego, ale pustynia też się nad tym zastanawiała. Najbardziej spektakularna jest prawdopodobnie biała pustynia.

Widok tych błyszczących białych wapiennych złogów pojawiających się pośrodku morza piasku w kolorze ochry jest niezapomnianą sceną. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca na swojej karcie fotograficznej, ponieważ będziesz chciał uwiecznić te skały, które mają fantastyczne kształty.

Karnak

Karnak Miejsca do odwiedzenia w Egipcie w 2020 roku

Zobaczysz wiele miejsc do odwiedzenia ale Karnak to więcej niż świątynia, to ogromny kompleks religijny, którego budowa trwała ponad 2000 lat. Miasto zawierało wszystkie budynki niezbędne do życia sług najwyższej boskości.

Wizyta sięga przeszłości, ponieważ na przestrzeni wieków budynki były niszczone, aby wznieść nowe. Już przy wejściu pierwszy pylon narzuca 113 m fasady. Zaplanuj wizytę co najmniej 2,5 godziny, aby podziwiać świątynie, kolumnady, obeliski i kapliczki, z których każda okazała się bardziej imponująca.

Kair

Kair, Egipt

Kair koniecznie z listy miejsc do odwiedzenia. Trudno jest odwiedzić Egipt bez spędzenia co najmniej dnia na zwiedzaniu jego stolicy, Kairu. Możesz zacząć od wejścia na Wieżę Kairską, aby mieć panoramiczny widok na miasto. Wybierz się na spacer po starym mieście, zgub w labiryncie suku Khan al-Khalili. I spędź dużą część dnia w fantastycznym Muzeum w Kairze, gdzie będziesz mógł doskonalić swoją wiedzę o starożytnym świecie. I to z Kairu będziesz mógł odkryć piramidy na płaskowyżu Giza.

Luksor

Luksor Miejsca do odwiedzenia w Egipcie w 2020 roku

Świątynia wciąż jest imponująca. Aleja Sfinksa już przyprawia o zawrót głowy, a u stóp ogromnych kolumn dworu Ramzesa II i monumentalnych posągów słynnego władcy czujesz się naprawdę mały.

To zakończyło miejsce wytyczone przez jego poprzednika Aménophisa III, którego dziedziniec, świątynia i komnaty narodzin i ofiar, a także Kaplica Znaków są również odwiedzane. Obowiązkowe miejsce podczas każdej wizyty w Egipcie!

Hurghada i Morze Czerwone

Miejsca do odwiedzenia w Egipcie w 2020 roku

Pomiędzy dwoma wizytami w świątyni dobrze jest odpocząć nad morzem. Jeśli chcesz również cieszyć się wspaniałymi miejscami do nurkowania, Hurghada jest miejscem, do którego powinieneś się udać. Port rybacki przekształcony w obszar turystyczny z wieloma hotelami. Miasto to szczyci się długą, piaszczystą plażą i oferuje wysublimowany krajobraz wysp otoczonych idealnie przezroczystą wodą.

Rafy koralowe, które są przedmiotem ochrony, są okazją do uprawiania nurkowania. Czy jesteś początkującym? Nie martw się, znajdziesz tutaj wiele szkół, które mogą Cię zainicjować. A jeśli nie masz ochoty, spróbuj nurkowania z rurką. Zdziwisz się widokiem ryb wszystkich kolorów.

Synaj

Synaj Miejsca do odwiedzenia w Egipcie w 2020 roku

Wizyta w Egipcie nie może być kompletna bez odkrycia Półwyspu Synaj. To pustynia i jej niezwykła geologia. Krajobrazy wydm i gajów palmowych współistnieją z wysokimi, spiczastymi szczytami, takimi jak góra Synaj, znana również jako Góra Mojżesza. Tak więc nie zapomnijmy o Synaj jako następne z miejsc do odwiedzenia.

W tym wysokim miejscu katolicyzmu można odwiedzić klasztor św. Katarzyny. Po drodze nierzadko można spotkać koczowniczych hodowców kóz czy dromaderów, którzy zazdrośnie strzegą swojej kultury przodków. Podziwiaj wspaniałe damskie ubrania, których kolory wskazują na status.

Oaza Dakhla

Dakhla Oaza Egipt

Zatapiając się na pustyni w kierunku Libii, ścieżka usiana jest oazami, stosunkowo oddalonymi od siebie. Dakhla na południu jest największym z nich. Na jego obrzeżach powstało wiele małych wiosek, w tym licząca 4000 mieszkańców Dakhla, w większości Beduini.

Tutaj suchość pustyni ustaje i ustępuje miejsca zieleni i różnorodnym kulturom: gaje oliwne, gaje palmowe, pola zbożowe, drzewa pomarańczowe i morelowe, by wymienić tylko kilka.

Philae

Miejsca do odwiedzenia w Egipcie w 2020 roku

Po uratowaniu świątyni Abu Simbel świat zaczął marzyć o podobnej operacji rehabilitacji wyspy Fila i jej świątyni Izydy. Było to rzeczywiście regularnie pod wodą z powodu pierwszej tamy w Asuanie, wzniesionej na początku XX wieku.

Dlatego w latach siedemdziesiątych XX wieku świątynia została przeniesiona na sąsiednią wyspę, z wyższą rzeźbą. Możemy więc ponownie wędrować po kompleksie świątynnym i jego aneksach i kolejnych miejsc do odwiedzenia.

Saqqara

Piramida Sakkary

Czym byłaby wizyta w Egipcie bez odwiedzenia niektórych piramid? Istnieje około stu, których budowa obejmowała okres od 2700 do 1550 pne, wraz z ewolucją architektury w czasie. Najstarszy wzniesiono w Sakkarze, niedaleko starożytnej stolicy Memfisu kolejne z miejsc do odwiedzenia.

Zaprojektowany przez architekta Imhotepa. Był przeznaczony dla suwerennego Dżesera, założyciela Starego Cesarstwa. Jest to piramida schodkowa pośrodku kompleksu zawierającego wiele mastab (grobowców indywidualnych). otwarte dla zwiedzających i pozwalające wyobrazić sobie życie tamtych czasów.

Ludzkie ciało. 15 ciekawych faktów na jego temat

Giza

Trzy piramidy w Gizie

Płaskowyż Giza, niedaleko Kairu, obejmuje 3 piramidy Chufu, Khephren i Mykerinos. Zostały one zbudowane około 200 lat po Sakkarze i są gładkie. Tutaj możesz zobaczyć słynnego i imponującego Sfinksa.

Istnieje możliwość wejścia do wnętrza piramid, aby przejść do komory grobowej. Będziesz musiał chodzić pochylony w galerii, która do niego prowadzi, ale wrażenie jest uderzające, nie możesz tego przegapić!

Dolina Królów

Dolina Królów

Dolina Królów to kolejne z miejsc do odwiedzenia, rozległy kompleks Nekropolii Tebańskiej. Królowie stopniowo porzucali budowę piramid dla grobowców wykopanych w górach. Dolina Królów zawiera zestaw 63 pochówków, z których ostatni odkryto w 2006 roku.

To tam odkryto grobowiec Tutenchamona, którego większość obiektów znajduje się w Muzeum Kairskim. Wizytę lepiej poświęcić na najbardziej bogato zdobione grobowce, na przykład Ramzesa III. Bilet wstępu daje dostęp do 3 z nich, każdy z własną specyfiką.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

15 ciekawych faktow na temat ludzkiego ciala

Ludzkie ciało. 15 ciekawych faktów na jego temat

10 najbardziej wyszkolonych ras psow rodzinnych

10 najbardziej wyszkolonych ras psów rodzinnych