w

TOP 10 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Kanadzie

TOP 10 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Kanadzie

Wspaniała lista miejsc. Przyjazna atmosfera, tętniące życiem miasta i inspirujące krajobrazy sprawiają, że Kanada znajduje się na liście życzeń wszystkich zapalonych podróżników. Kanada, największy kraj w Ameryce Północnej, to ogromna kraina ze spektakularnymi wybrzeżami, majestatycznymi górami, rozległymi preriami, pięknymi lasami i arktyczną tundrą. W Kanadzie jest tak wiele do zobaczenia. Tyle do przeżycia, a dowiemy się o nich od razu. Poniżej wymieniono dziesięć najlepszych miejsc do odwiedzenia w Kanadzie.

Wodospad Niagara

Wodospad Niagara

Wodospad Niagara to najpiękniejsze i najbardziej popularne atrakcje przyrodnicze w Kanadzie, które każdego roku przyciągają miliony turystów. Położone wzdłuż granicy amerykańskiej, zaledwie około godziny jazdy od Toronto, te ogromne spadki spadają o prawie 57 metrów. Możesz mieć szansę zobaczyć upadki naprawdę blisko, od samego brzegu szczytu. Wąwóz Niagara i wodospad Niagara przyciągają ludzi od ponad wieku. Sąsiednie miasto Niagara Falls ma interesującą atmosferę karnawału, której również musisz doświadczyć.

Hokejowa galeria sław

Najlepsze miejsca do odwiedzenia w Kanadzie

Położona w centrum Toronto Hockey Hall of Fame jest poświęceniem historii legendarnych gwiazd hokeja i hokeja na lodzie. Najważniejszą częścią tej hali jest „Wielka Sala”, w której można zobaczyć wszystkie ważne trofea NHL. Jeśli sam zawsze chciałeś zostać hokeistą, na pewno będziesz się świetnie bawić w Strefie Play, gdzie możesz zagrać w wirtualnego hokeja lub możesz tu zostać bramkarzem hokejowym. Inne rzeczy, które musisz zobaczyć, to Pucka Ściana Sławy i Kanadyjska Garderoba.

Park Narodowy Banff i Góry Skaliste

Park Narodowy Banff i Góry Skaliste

Położony w centrum wspaniałych Gór Skalistych w prowincji Alberta, Park Narodowy Banff daje szansę zobaczenia jednych z najpiękniejszych krajobrazów Kanady. Ośnieżone szczyty, turkusowo-zielone jeziora i lodowce z pewnością odbiją Twoje serce. Najważniejszą lub najpiękniejszą częścią tego parku jest Lake Louise, gdzie otaczające góry odbijają się w zielonej wodzie w hipnotyzujący sposób. Możesz także cieszyć się niezapomnianą jazdą po Icefields Parkway, która rozciąga się od Lake Louise do Jasper. Zimą Banff staje się również ważnym ośrodkiem sportów zimowych i ulubionym celem wielu miłośników narciarstwa.

Zobacz też; Top 10 fascynujących i niezwykłych motyli

Wieża CN

Najlepsze miejsca do odwiedzenia w Kanadzie

Wieża CN Tower to najpopularniejszy punkt orientacyjny w Toronto, a także pierwsza atrakcja turystyczna, którą musisz odwiedzić po przybyciu do miasta. Wieża CN Tower o wysokości 553,33 metrów była przez długi czas najwyższą wieżą na tej planecie. Idealny czas na zwiedzanie wieży jest tuż przed zachodem słońca, aby można było zobaczyć miasto zarówno w dzień, jak i pięknie oświetlone miejskimi światłami w nocy. Najbardziej charakterystycznymi cechami tej wieży są szklana podłoga, szybkobieżna winda i restauracja 360, w której można zjeść posiłek „na niebie”.

Whistler

Najlepsze miejsca do odwiedzenia w Kanadzie

Whistler, zaledwie około 2 godziny jazdy od Vancouver, to popularna wioska i ośrodek narciarski. Chociaż Whistler był w większości uważany za obszar sportów zimowych, stał się nawet słynnym letnim miejscem z kolarstwem górskim i golfem i zapewnia wspaniałą atmosferę przez cały rok. W 2010 roku odbyły się tu Zimowe Igrzyska Olimpijskie, dzięki czemu miejscowość zyskała ogromną popularność. Okolica oferuje najlepsze możliwości narciarskie, gastronomiczne, hotele, a także inne możliwości rekreacyjne w połączeniu z zapierającą dech w piersiach górską scenerią.

Hopewell Rocks / Bay of Fundy

Hopewell Rocks Bay of Fundy Canada