Top 10 fascynujących i niezwykłych motyli

photomix image 12

Świat Motyli. Są to najpiękniejsze i najbardziej różnorodne owady we wszechświecie. Istnieje ponad 250 000 gatunków tych pięknych owadów, a każdy z nich jest oszałamiająco piękny. Być może widzieliście również wiele motyli i mogliście pomyśleć, że są najbardziej atrakcyjnymi, jakie istnieją, ale kiedy przejdziecie przez tę listę, zdacie sobie sprawę, że nie widzieliście jeszcze najlepszego.

Pozwól nam zatem poznać dziesięć niezwykłych i najpiękniejszych motyli na świecie.

Top 10 najpiękniejszych motyli.

Martwy Liść (Orange Oakleaf)

Orange Oakleaf

Indyjski liść dębu lub martwy liść motyla

Ten motyl to doskonały przykład pięknego zwierzęcego kamuflażu. Dolna część skrzydła motyla martwego życia jest brązowa i ciemna. Żyły i nieregularne wzory na skrzydłach sprawiają, że wygląda jak martwy liść. Jednak jego górne części mają wspaniałe kolory, w tym pomarańczowy, biały, brązowy i niebieski. Są również znane jako motyl indyjski i można je znaleźć w lasach tropikalnych w całej Azji.

Szmaragdowy Palinurus

Szmaragdowy Palinurus
Emerald Swallowtail

Ten motyl jest częścią dużej rodziny motyli paziowatych i ma 550 różnych gatunków na całym świecie. Szmaragdowy paziowatych jest jednym z największych i najbardziej kolorowych motyli we wszechświecie. Zwykle występują w Azji Południowo-Wschodniej i mają skrzydła z błyszczącymi zielonymi paskami. Strukturalny kolor na ich skrzydłach również ma żółte i niebieskie refleksy, a spód tych motyli jest koloru pomarańczowego i czarnego. Jeśli zauważysz spód ich skrzydeł, zobaczysz również wiele niebieskich plam na krawędziach.

Glasswinged Butterfly

przezroczysty motyl
Przezroczysty motyl 

Jak sama nazwa wskazuje, ten motyl ma piękne przezroczyste skrzydła. Ten gatunek motyla, znany również jako greta oto, występuje w Kolumbii i Meksyku. Wszystko dzięki ich przezroczystym skrzydłom drapieżnikom, takim jak gady i ptaki, bardzo trudno jest je złapać. Głównie ze względu na czerwono-brązowe brzegi są one nieco widoczne, choć niełatwe. Te motyle żywią się głównie kwiatem zwanym lantana.

Apollo Butterfly

Apollo Butterfly
Apollo Butterfly

Motyl Apollo ma piękne białe ciało i atrakcyjne oczka na skrzydłach. Na przednich skrzydłach tych motyli będzie można zobaczyć wiele czarnych plamek ocznych, a nawet tylne skrzydła mają cztery czerwone plamki. Motyl Apollo występuje w niektórych częściach Francji, Hiszpanii i Włoch. Jasność i rozmiar czerwonych plamek różnią się w zależności od miejsca, w którym się znajdują. Te motyle są nie tylko znane ze swojego piękna, ale także ich strategie obronne sprawiają, że są atrakcyjne. W swojej postaci larw motyle Apollo mają ciemny kolor i kamuflują się za pomocą tego koloru. Jednak dorosłe motyle nie mogą używać tego koloru do kamuflażu, ale wytwarzają nieprzyjemny zapach, aby odstraszyć drapieżniki.

Zobacz też;10 największych ryb na świecie jakie złowiono

Sylphina Angel

Sylphina Angel
Sylphina Angel

Motyle sylphina mają prawie przezroczyste skrzydła i występują w Boliwii, Ekwadorze i Peru. Wewnętrzna przezroczysta część tych motyli jest wyłożona pięknymi zewnętrznymi czarnymi skrzydłami. Ich wspaniały ogon stanowi połączenie odcieni różu, błękitu i zieleni. W większości przypadków pozostają pod liśćmi roślin i latają tylko w pełnym słońcu.

Motyl Sowa

Gigantyczny motyl leśny sowa
Sowa motyl

Motyle gigantyczne sowy są głównie znane z plamek na ich skrzydłach, które wyglądają jak ich własne prawdziwe oczy. Należą do rodziny motyli sów i pochodzą z Ameryki Środkowej i Południowej. Rozpiętość skrzydeł tych dużych motyli waha się od 13 do 16 cm. Ogromne wzory przypominające oko na ich skrzydłach przypominają oczy wielu drapieżników. Pomaga tym motylom łatwo uciec przed drapieżnikami, takimi jak żaby lub jaszczurki, a także zagrażać wielu małym zwierzętom. Górne skrzydło gigantycznego motyla leśnego sowy jest żółtawobrązowe z fioletowymi obwódkami. Te motyle żywią się głównie owocami i żyją od 125 do 150 dni.

Osiemdziesiąt Osiem Motyl

Osiemdziesiąt osiem motyli

Ten wspaniały motyl pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej. Biało-czarne paski na ich spodniej części podkreślają cyfrę „88” i dlatego tak się nazywają. Ta sama liczba występuje również u 12 gatunków motyli diaethria. Jednak wzór i kolorystyka są nieco inne u różnych gatunków. Górna część skrzydeł motyla Eighty Eight jest czarna z zielono-niebieskim paskiem na przednich skrzydłach. Spód skrzydeł ma czarne znaczenia na czerwono i biało. Jasność i grubość czarnego oznaczenia różni się u różnych osiemdziesięciu ośmiu motyli.

Peacock Pansy

Peacock Pansy
Peacock Pansy

To, co wyróżnia bratek pawia, to przede wszystkim ich piękne oczka. Te motyle pochodzą z krajów Azji Południowej. Górna część skrzydeł tych motyli ma żółtobrązowy kolor i brązowe brzegi. Mają też przybrzeżne pręty i „pawie oczka”. Jeśli uważnie zauważysz dolną część skrzydeł, plamy będą bardziej widoczne. Wzory na spodniej stronie skrzydeł bratka pawia zmieniają się wraz z porami roku i jest to kolejna fascynująca cecha tego motyla.

Zobacz też; Najpiękniejsze kwiaty świata.

Motyl Zebra Longwing

Motyl Zebra Longwing
Zebra Longwing Butterfly

To oficjalny motyl Florydy i jak sama nazwa wskazuje, motyl zebra ma wąskie, długie skrzydła z paskami przypominającymi zebrę. Skrzydła są w zasadzie czarne i mają żółte paski. Zarówno dolna, jak i górna część skrzydeł mają ten sam wzór, ale dolna część skrzydeł jest lżejsza w porównaniu z górną częścią. Te piękne motyle można znaleźć w Ameryce Środkowej i Południowej, a ich rozpiętość skrzydeł waha się od 72 do 100 mm.

Najpiękniejszy z Motyli Blue Morpho

piękne motyle
Blue Morpho

To jeden z największych i najpiękniejszych motyli we wszechświecie. Występują głównie w lasach tropikalnych Ameryki Środkowej i Południowej. Możesz łatwo rozpoznać niebieskiego motyla morpho z jego niebiesko jasnymi skrzydłami z czarnymi krawędziami. Samce motyli morpho są jaśniejsze w porównaniu do samic. Spodnia część skrzydeł motyli jest brązowa i ma wiele plamek ocznych. Tylne części ułatwiają nawet tym motylom kamuflaż i ukrywanie się przed drapieżnikami, takimi jak ptaki, żaby i jaszczurki.

Zobacz też; 10 najbardziej niesamowitych miejsc na ziemi

Mam nadzieję, że podobała Ci się lista dziesięciu najpiękniejszych motyli na świecie. Bóg rzeczywiście pokolorował ten świat tak wieloma kolorami i tak wieloma pięknymi stworzeniami, a motyle są rzeczywiście jednym z jego najpiękniejszych stworzeń. Chociaż są małe, mogą natychmiast przyciągnąć uwagę każdego, a osoba z pewnością wpatruje się w ich piękno z podziwem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

10 najpiekniejszych miejsc w Mongolii

Jakie są najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Mongolii

photomix image 11

10 najbardziej atrakcyjnych celebrytek w USA