w

Top 10 fascynujących i niezwykłych motyli

Jaki jest najpiękniejszy motyl na świecie? Blue Morpho Butterfly jest najpiękniejszym razem z 9 innymi najpiękniejszymi motylami na świecie

Top 10 fascynujących i niezwykłych motyli

Świat Motyli. Są to najpiękniejsze i najbardziej różnorodne owady we wszechświecie. Istnieje ponad 250 000 gatunków tych pięknych owadów, a każdy z nich jest oszałamiająco piękny. Być może widzieliście również wiele motyli i mogliście pomyśleć, że są najbardziej atrakcyjnymi, jakie istnieją, ale kiedy przejdziecie przez tę listę, zdacie sobie sprawę, że nie widzieliście jeszcze najlepszego.

Pozwól nam zatem poznać dziesięć niezwykłych i najpiękniejszych motyli na świecie.

Top 10 najpiękniejszych motyli.

Martwy Liść (Orange Oakleaf)

Orange Oakleaf

Indyjski liść dębu lub martwy liść motyla

Ten motyl to doskonały przykład pięknego zwierzęcego kamuflażu. Dolna część skrzydła motyla martwego życia jest brązowa i ciemna. Żyły i nieregularne wzory na skrzydłach sprawiają, że wygląda jak martwy liść. Jednak jego górne części mają wspaniałe kolory, w tym pomarańczowy, biały, brązowy i niebieski. Są również znane jako motyl indyjski i można je znaleźć w lasach tropikalnych w całej Azji.

Szmaragdowy Palinurus

Szmaragdowy Palinurus

Emerald Swallowtail

Ten motyl jest częścią dużej rodziny motyli paziowatych i ma 550 różnych gatunków na całym świecie. Szmaragdowy paziowatych jest jednym z największych i najbardziej kolorowych motyli we wszechświecie. Zwykle występują w Azji Południowo-Wschodniej i mają skrzydła z błyszczącymi zielonymi paskami. Strukturalny kolor na ich skrzydłach również ma żółte i niebieskie refleksy, a spód tych motyli jest koloru pomarańczowego i czarnego. Jeśli zauważysz spód ich skrzydeł, zobaczysz również wiele niebieskich plam na krawędziach.

Glasswinged Butterfly

przezroczysty motyl
Przezroczysty motyl 

Jak sama nazwa wskazuje, ten motyl ma piękne przezroczyste skrzydła. Ten gatunek motyla, znany również jako greta oto, występuje w Kolumbii i Meksyku. Wszystko dzięki ich przezroczystym skrzydłom drapieżnikom, takim jak gady i ptaki, bardzo trudno jest je złapać. Głównie ze względu na czerwono-brązowe brzegi są one nieco widoczne, choć niełatwe. Te motyle żywią się głównie kwiatem zwanym lantana.

Apollo Butterfly

Apollo Butterfly
Apollo Butterfly

Motyl Apollo ma piękne białe ciało i atrakcyjne oczka na skrzydłach. Na przednich skrzydłach tych motyli będzie można zobaczyć wiele czarnych plamek ocznych, a nawet tylne skrzydła mają cztery czerwone plamki. Motyl Apollo występuje w niektórych częściach Francji, Hiszpanii i Włoch. Jasność i rozmiar czerwonych plamek różnią się w zależności od miejsca, w którym się znajdują. Te motyle są nie tylko znane ze swojego piękna, ale także ich strategie obronne sprawiają, że są atrakcyjne. W swojej postaci larw motyle Apollo mają ciemny kolor i kamuflują się za pomocą tego koloru. Jednak dorosłe motyle nie mogą używać tego koloru do kamuflażu, ale wytwarzają nieprzyjemny zapach, aby odstraszyć drapieżniki.

Zobacz też;10 największych ryb na świecie jakie złowiono