10 najdroższych ras kotów na świecie w 2021 r

10 najdrozszych ras kotow na swiecie w 2021 r 1

Koty pozostają najpopularniejszym zwierzęciem w różnych gospodarstwach domowych i kulturach. Są inteligentne, czułe i łatwe w utrzymaniu. W przeciwieństwie do psów koty są mniejsze i czyste. Nie trzeba też chodzić po nich, co jest dobre dla zapracowanych osób. Są właściciele zwierząt, którzy preferują określone rasy kotów w swoim domu. Możesz być zaskoczony, jak drogie mogą być rasy kotów. Czy jesteś gotów zapłacić tysiące dolarów za zwierzaka domowego? Jakie są najdroższe rasy kotów w 2021 roku.

10 najdroższych ras kotów

Kot Norweski Las

Najdroższe rasy kotów
Norweski Las – 1200 dolarów

Pochodzący z Europy Północnej kot norweski leśny znalazł się na naszej liście drogich ras kotów. Ten konkretny kot jest przystosowany do zimnego klimatu. Ciekawostką w tej rasie jest to, że prawdopodobnie pochodzi ona od krótkowłosych kotów, które zostały przywiezione przez Wikingów do Norwegii w 1000 AD. Uważa się również, że oryginalne koty krótkowłose wyhodowane z rasami syberyjskimi i tureckimi Angora.

Był czas podczas drugiej wojny światowej, kiedy kot norweski leśny prawie nabrał instynktu. Było to wynikiem działań konserwatorskich klubu Norwegian Forest Cat.

Jeśli planujesz zdobyć tego konkretnego kota, musisz mieć świadomość, że są pewne kwestie zdrowotne, o których musisz wiedzieć. Ta konkretna rasa jest podatna na choroby nerek i serca.

Koszt tej rasy to około 600 USD. Ale oczywiście może to być również droższe w zależności od jakości i wyglądu kota, którego planujesz kupić.

Egipski Mau

Najdroższe rasy kotów
Egipski Mau – 1200 dolarów

Następnym na naszej liście drogich ras kotów jest egipski Mau. Jest to mały i średni kot, który słynie z naturalnych plam. Inną rasą, która ma tę cechę, jest Bahraini Dilmun Cat. To, co sprawia, że ​​plamy egipskiego Mau są wyjątkowe, to fakt, że pojawiają się one tylko na czubku sierści. Egipski Mau powstał w 1952 roku.

Istnieją twierdzenia, że ​​egipskie Mau pochodziły z Egiptu. Z drugiej strony DNA pokazuje inaczej. Według testów genetycznych pochodzi z Ameryki Północnej i Europy. Uważa się również, że egipski Mau jest jednym z początków współczesnego kota domowego. Istnieją pewne znaczące różnice między fizycznymi atrybutami egipskich Mau a innymi kotami. Do najbardziej zauważalnych należą krótsze przednie nogi.

Jak rozpoznajesz egipskiego Mau? Posiada długi, ciemny pręg na grzbiecie od głowy do ogona kręgosłupa. Jeśli chodzi o temperament tego konkretnego kota, możesz spodziewać się, że egipski Mau będzie przyjazny i lojalny, idealny dla osób z dziećmi.

Brytyjskie krótkie włosy

Najdroższe rasy kotów
Brytyjski krótkowłosy – 1500 dolarów

Być może widziałeś kota brytyjskiego krótkowłosego w różnych winoroślach i wirusowych filmach online. Znany ze swojego masywnego ciała i szerokiej twarzy, brytyjski krótkowłosy jest nie tylko popularną rasą wśród miłośników kotów, ale także drogą. Cena brytyjskiego krótkowłosego waha się od 500 do 1500 USD w zależności od tego, gdzie zdecydujesz się kupić. Ta rasa jest nawet popularna jako inspiracja w ilustracji Johna Tenniela dla Alicji w Krainie Czarów.

Ta rasa istnieje już od dłuższego czasu. Jego początki można prześledzić w I wieku. Uważano, że został przywieziony przez Rzymian do Europy, zanim skrzyżował się z innymi kotami w Europie, aby ewoluować do tego, czym jest dzisiaj.

Szkocki zwisłouchy

Najdroższe rasy kotów

Szkocki zwisłouchy- 3000 USD

Szkocki zwisłouchy to rasa znana ze zniekształcenia chrząstki, która spowodowała „fałdowanie” ucha. Opisywano, że ma wygląd „podobny do sowy”. Przed latami 60. oryginalna nazwa Scottish Fold to Lops lub Lop-Eared. Dopiero w 1966 roku przyjął nazwę Scottish Fold.

Oryginalny Scottish Fold był białym kotem stodołowym z mutacją na uchu. Ze swoimi kociętami urodzonymi z tymi samymi załamanymi uszami została zarejestrowana jako nowa rasa. Jeśli zamierzasz kupić Scottish Fold, pamiętaj, że ta rasa jest podatna na różne warunki, w tym roztocza i głuchotę. Jest to również powód, dla którego Scottish Fold został wyhodowany z innymi znanymi rasami kotów, takimi jak brytyjski i amerykański krótkowłosy.

Sfinks

Sfinks - 3000 dolarów
Sfinks – 3000 dolarów

Sfinks to kolejny, który znalazł się na naszej liście najdroższych ras kotów. Znany jest z braku włosów na ciele i stał się popularny od lat sześćdziesiątych XX wieku dzięki selektywnej hodowli. Jednak jednym z najczęstszych nieporozumień dotyczących konkretnej rasy kotów jest to, że jest bezwłosy. W rzeczywistości skóra ma teksturę włosów. Problem z tym konkretnym kotem polega na tym, że tracą więcej ciepła niż inne rasy.

Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się kupić Sfinksa, nie zdziw się, jeśli jest to ekstrawertyk. Chociaż wykazują takie zachowanie, są również znani z tego, że są lojalni i przywiązani do swoich właścicieli. Jest to również kot, który ma bardziej psie zachowanie. Wita właściciela, a nawet zaprzyjaźnia się z innymi nieznajomymi.

Rosyjski Blue

Najdroższe rasy kotów
The Russian Blue – 3000 dolarów

Russian Blue to kolejna rasa, która znalazła się na liście najdroższych ras kotów. Nawet sprzedana za 3000 dolarów, ta rasa jest czymś, czego chcesz, jeśli wolisz kota o pięknym futrze, nie wspominając o bliskiej więzi z ludźmi. Znany jest z gęstej szaty w kolorze łupkowo-szarym. Jest znany od ponad wieku.

Jak sama nazwa wskazuje, ten kot pochodzi z Archangielska w Rosji. Te koty są również nazywane Archangel Blues. Uważa się, że kot został sprowadzony z Wysp Archanioła i Europy Północnej w latach 60. XIX wieku.

Na przestrzeni lat ta konkretna rasa była rozwijana przez hodowców podczas II wojny światowej. W tym czasie brakowało kotów rosyjskich niebieskich. Doprowadziło to hodowców do krzyżowania się z kotem syjamskim.

Ten kot to coś, co może się z Tobą zestarzeć. Jego żywotność waha się od 10 do 20 lat. W niektórych sytuacjach te koty dożyły nawet 25 lat.

Zobacz również: 10 najbardziej wyszkolonych ras psów rodzinnych

Peterbald

Peterbald - 5000 dolarów
Peterbald – 5000 dolarów

Peterbald to kolejny najdroższy kot, którego możesz kupić, jeśli masz tysiące dolarów do wydania. Wiadomo, że pochodzi z Rosji, przypomina orientalnego krótkowłosego. Istnieją różne rodzaje kotów Peterbald, z którymi najprawdopodobniej się spotkasz. Są tacy z prostą sierścią, podczas gdy inni rodzą się łysi. Jedną z najbardziej wyjątkowych cech kotów Peterbald jest fakt, że mają one gen powodujący utratę włosów.

Ten kot jest wyjątkowo inteligentny i łagodny. Dobrym pomysłem jest również dołączenie Peterbalda, jeśli masz inne koty lub dzieci.

Jeśli spojrzysz na historię Peterbalda, to była to nowsza rasa kotów. Został opracowany w 1994 roku w Sankt Petersburgu w Rosji. Był to wynik eksperymentu przeprowadzonego na Sfinksie.

Kot bengalski

Bengal - 25 000 dolarów
Bengalski – 25 000 dolarów

Kot bengalski to kot domowy wymieniony w naszych najlepszych drogich rasach kotów. Został opracowany, aby wyglądać jak dziki kot. Po zbadaniu jego wyglądu wygląda jak ocelot lub lampart. Jednak nie jest to zaskakujące, ponieważ został skrzyżowany z kotami azjatyckimi Leopard. Azjatycki kot Leopard to dziki kot występujący w Azji Południowej i Wschodniej.

Jeśli nieco obawiasz się, że kot bengalski ma temperament dzikiego kota, to już nie jest. Został krzyżowany z kotami domowymi, aby wyglądać jak dzikiego kota, ale temperament twojego kota domowego.

Rozwój kota bengalskiego był całkowicie przypadkowy. Azjatyckie koty lampartowe hodowano z kotami domowymi głównie w celu zbadania pozornej odporności rasy na białaczkę kotów.

Allerca Hypoallergenic

Savannah - 50 000 dolarów
Allerca – 50 000 USD

Jednym z głównych problemów związanych z posiadaniem kotów jest alergia. Tak, są chwile, kiedy właściciele zwierząt domowych muszą porzucić swoje futrzaki tylko z powodu alergii. Jednym z najczęstszych rozwiązań jest odczulenie na alergen. Jednak w przypadku kota Allerca Hypoallergenic nie ma to już miejsca. Będziesz mógł cieszyć się zostaniem właścicielem kota pomimo reakcji alergicznej na koty.

Allerca Hypoallergenic kosztuje około 6000 USD, ale czasami sprzedawana jest do 50 000 USD. Owszem, ma absurdalną cenę, ale to przełom, za który miłośnicy kotów są skłonni zapłacić. Na podstawie naukowców, którzy opracowali tę rasę, odpowiedzialną za reakcje alergiczne jest białko Fel d1 znajdujące się w ich ślinie i skórze. Czy powinieneś przejść na tę rasę? Nadal istnieją doniesienia, że ​​mniejszość właścicieli nadal doświadcza reakcji alergicznych na kota.

Zobacz również: Ogromna góra lodowa większa niż Nowy Jork odrywa się z półki na Antarktydzie

Ashera

Ashera - do 125 000 $
Ashera – do 125 000 $

Ashera to najbardziej egzotyczny kot domowy na świecie. Podobnie jak kot bengalski, został wyhodowany z azjatyckich kotów Leopard. Dzięki kontrastowym plamkom, znanym z wyglądu lamparta, ten drogi kot kosztuje nawet 125 000 USD.

Te koty można wyprowadzić na smyczy i mówi się, że są przyjazne dla dzieci. Jednak dobrym pomysłem jest ustawienie kota z ogrzewanym kocem w miesiącach zimowych, ponieważ kot pochodzi z gorącego klimatu.

Koty to doskonałe zwierzęta domowe. Jednak dla tych, którzy chcą kupić egzotyczne rasy kotów, być może będziesz musiał wydać więcej pieniędzy niż zwykle. Te koty mogą, ale nie muszą mieć pożądanego temperamentu, biorąc pod uwagę fakt, że niektóre zostały wyhodowane z dzikich kotów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

z26878889M

Juergen Klopp chwali Roberta Lewandowskiego

b566541196990d82333260a69e2a

„The Ride” Brzozowskiego w szwedzkim oryginale.