w

10 najdroższych ras kotów na świecie w 2021 r

10 najdroższych ras kotów na świecie w 2021 r

Koty pozostają najpopularniejszym zwierzęciem w różnych gospodarstwach domowych i kulturach. Są inteligentne, czułe i łatwe w utrzymaniu. W przeciwieństwie do psów koty są mniejsze i czyste. Nie trzeba też chodzić po nich, co jest dobre dla zapracowanych osób. Są właściciele zwierząt, którzy preferują określone rasy kotów w swoim domu. Możesz być zaskoczony, jak drogie mogą być rasy kotów. Czy jesteś gotów zapłacić tysiące dolarów za zwierzaka domowego? Jakie są najdroższe rasy kotów w 2021 roku.

10 najdroższych ras kotów

Kot Norweski Las

Najdroższe rasy kotów
Norweski Las – 1200 dolarów

Pochodzący z Europy Północnej kot norweski leśny znalazł się na naszej liście drogich ras kotów. Ten konkretny kot jest przystosowany do zimnego klimatu. Ciekawostką w tej rasie jest to, że prawdopodobnie pochodzi ona od krótkowłosych kotów, które zostały przywiezione przez Wikingów do Norwegii w 1000 AD. Uważa się również, że oryginalne koty krótkowłose wyhodowane z rasami syberyjskimi i tureckimi Angora.

Był czas podczas drugiej wojny światowej, kiedy kot norweski leśny prawie nabrał instynktu. Było to wynikiem działań konserwatorskich klubu Norwegian Forest Cat.

Jeśli planujesz zdobyć tego konkretnego kota, musisz mieć świadomość, że są pewne kwestie zdrowotne, o których musisz wiedzieć. Ta konkretna rasa jest podatna na choroby nerek i serca.

Koszt tej rasy to około 600 USD. Ale oczywiście może to być również droższe w zależności od jakości i wyglądu kota, którego planujesz kupić.

Egipski Mau

Najdroższe rasy kotów

Egipski Mau – 1200 dolarów

Następnym na naszej liście drogich ras kotów jest egipski Mau. Jest to mały i średni kot, który słynie z naturalnych plam. Inną rasą, która ma tę cechę, jest Bahraini Dilmun Cat. To, co sprawia, że ​​plamy egipskiego Mau są wyjątkowe, to fakt, że pojawiają się one tylko na czubku sierści. Egipski Mau powstał w 1952 roku.

Istnieją twierdzenia, że ​​egipskie Mau pochodziły z Egiptu. Z drugiej strony DNA pokazuje inaczej. Według testów genetycznych pochodzi z Ameryki Północnej i Europy. Uważa się również, że egipski Mau jest jednym z początków współczesnego kota domowego. Istnieją pewne znaczące różnice między fizycznymi atrybutami egipskich Mau a innymi kotami. Do najbardziej zauważalnych należą krótsze przednie nogi.

Jak rozpoznajesz egipskiego Mau? Posiada długi, ciemny pręg na grzbiecie od głowy do ogona kręgosłupa. Jeśli chodzi o temperament tego konkretnego kota, możesz spodziewać się, że egipski Mau będzie przyjazny i lojalny, idealny dla osób z dziećmi.

Brytyjskie krótkie włosy

Najdroższe rasy kotów
Brytyjski krótkowłosy – 1500 dolarów

Być może widziałeś kota brytyjskiego krótkowłosego w różnych winoroślach i wirusowych filmach online. Znany ze swojego masywnego ciała i szerokiej twarzy, brytyjski krótkowłosy jest nie tylko popularną rasą wśród miłośników kotów, ale także drogą. Cena brytyjskiego krótkowłosego waha się od 500 do 1500 USD w zależności od tego, gdzie zdecydujesz się kupić. Ta rasa jest nawet popularna jako inspiracja w ilustracji Johna Tenniela dla Alicji w Krainie Czarów.

Ta rasa istnieje już od dłuższego czasu. Jego początki można prześledzić w I wieku. Uważano, że został przywieziony przez Rzymian do Europy, zanim skrzyżował się z innymi kotami w Europie, aby ewoluować do tego, czym jest dzisiaj.

Szkocki zwisłouchy

Najdroższe rasy kotów

Szkocki zwisłouchy- 3000 USD

Szkocki zwisłouchy to rasa znana ze zniekształcenia chrząstki, która spowodowała „fałdowanie” ucha. Opisywano, że ma wygląd „podobny do sowy”. Przed latami 60. oryginalna nazwa Scottish Fold to Lops lub Lop-Eared. Dopiero w 1966 roku przyjął nazwę Scottish Fold.

Oryginalny Scottish Fold był białym kotem stodołowym z mutacją na uchu. Ze swoimi kociętami urodzonymi z tymi samymi załamanymi uszami została zarejestrowana jako nowa rasa. Jeśli zamierzasz kupić Scottish Fold, pamiętaj, że ta rasa jest podatna na różne warunki, w tym roztocza i głuchotę. Jest to również powód, dla którego Scottish Fold został wyhodowany z innymi znanymi rasami kotów, takimi jak brytyjski i amerykański krótkowłosy.

Sfinks

Sfinks - 3000 dolarów
Sfinks – 3000 dolarów

Sfinks to kolejny, który znalazł się na naszej liście najdroższych ras kotów. Znany jest z braku włosów na ciele i stał się popularny od lat sześćdziesiątych XX wieku dzięki selektywnej hodowli. Jednak jednym z najczęstszych nieporozumień dotyczących konkretnej rasy kotów jest to, że jest bezwłosy. W rzeczywistości skóra ma teksturę w