Renault zrobiło sesję z okazji debiutu Dustera

6f1c561d99deaf882276f03099a7

Renault w Rosji. Zacznijmy od mniejszych. Dacia na rosyjskim rynku nie jest sprzedawana pod rumuńską marką, znaną chociażby w Polsce. Dacia należy do Renault i pod marką francuskiej spółki podbija rosyjski rynek. Duster w Rosji w związku z tym to Renault Duster, a nie Dacia.

renault

A co z większym pojazdem? Ten kolos, zniszczony dzisiaj, to sensacja lat 70. i 80. XX wieku. Teraz leży na plaży na brzegu Morza Kaspijskiego i jest turystyczną atrakcją, którą postanowiła wykorzystać francuska firma do promocji debiutu swojego samochodu. Niezwykłą sesję zrobiono z okazji debiutu Dustera na rosyjskim rynku. Samochodom towarzyszy „kaspijski potwór”, czyli radziecki wynalazek, który był swego czasu cudem techniki.

Zobacz również: Elon Musk stracił w ciągu tygodnia 27 miliardów dolarów

Renault z okazji debiutu Dustera

Ten pojazd, nazywany przez miejscowych i turystów „kaspijskim potworem” to skrzyżowanie samolotu i łodzi (to spore nadużycie, ale na potrzeby wyjaśnienia sytuacji, zdecydowaliśmy się tak go opisać). W rzeczywistości to ekranoplan. Maszyna potrafiła, kiedy jeszcze funkcjonowała, stać na wodzie. Kiedy poruszała się, była czymś w rodzaju samolotu, unoszącego się jednak kilka metrów nad wodą (w granicach 1-5 metrów). Wykorzystywała do tego efekt przypowierzchniowy.

 

Czytaj Więcej..

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Bez nazwy 11

Ida Nowakowska wybrała imię i już wie, jak nazwie swoje dziecko

c748ce623956dc0e7255841a5162

Jak świętowały gwiazdy Dzień Świętego Patryka 2021