w

Renault zrobiło sesję z okazji debiutu Dustera

Renault zrobiło sesję z okazji debiutu Dustera

Renault w Rosji. Zacznijmy od mniejszych. Dacia na rosyjskim rynku nie jest sprzedawana pod rumuńską marką, znaną chociażby w Polsce. Dacia należy do Renault i pod marką francuskiej spółki podbija rosyjski rynek. Duster w Rosji w związku z tym to Renault Duster, a nie Dacia.

renault

A co z większym pojazdem? Ten kolos, zniszczony dzisiaj, to sensacja lat 70. i 80. XX wieku. Teraz leży na plaży na brzegu Morza Kaspijskiego i jest turystyczną atrakcją, którą postanowiła wykorzystać francuska firma do promocji debiutu swojego samochodu. Niezwykłą sesję zrobiono z okazji debiutu Dustera na rosyjskim rynku. Samochodom towarzyszy „kaspijski potwór”, czyli radziecki wynalazek, który był swego czasu cudem techniki.

Zobacz również: Elon Musk stracił w ciągu tygodnia 27 miliardów dolarów

Renault z okazji debiutu Dustera

Ten pojazd, nazywany przez miejscowych i turystów „kaspijskim potworem” to skrzyżowanie samolotu i łodzi (to spore nadużycie, ale na potrzeby wyjaśnienia sytuacji, zdecydowaliśmy się tak go opisać). W rzeczywistości to ekranoplan. Maszyna potrafiła, kiedy jeszcze funkcjonowała, stać na wodzie. Kiedy poruszała się, była czymś w rodzaju samolotu, unoszącego się jednak kilka metrów nad wodą (w granicach 1-5 metrów). Wykorzystywała do tego efekt przypowierzchniowy.

 

Czytaj Więcej..

Podziel się z innymi :)

Co myślisz?