Jakie kupować zamienniki perfum?

Projekt bez tytulu 2021 05 06T102801.033 1

Zamienniki perfum oryginalnych cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Do osób, które się na nie zdecydowały, przemawia przede wszystkim cena. W parze powinien również iść zapach, który musi być bardzo zbliżony do oryginału. Niższa cena często kojarzy się jednak z gorszą jakością. A wcale tak nie musi być! Co warto wiedzieć o odpowiednikach markowych perfum?

Ceny zamienników

Zamienniki czy odpowiedniki perfum to przede wszystkim niskie ceny, wręcz nieporównywalne do tych, których oczekują od nas sprzedawcy perfum znanych, drogi marek. Często odpowiednik znanego zapachu, w zależności od jego producenta, można kupić za cząstkę ceny oryginału. Nic więc dziwnego, że po perfumy sięgają osoby, które po prostu nie chcą przepłacać. Nie są to już tylko te osoby, których po prostu nie stać na perfumy znanych marek – coraz więcej osób dochodzi bowiem do wniosku, że pomimo tego, że perfumy oryginale są w ich zasięgu, nie chcą przepłacać jedynie za flakon i markę.

Zobacz również: Olejki. Jak wykorzystać potencjał naturalnych olejków.

Odpowiedniki

zamienniki

Według opinii naprawdę wielu użytkowników tego typu perfum, zdecydowanie nie. Często zapachy oryginalne i odpowiedniki są niemal nie do odróżnienia, co tym bardziej utwierdza wiele osób w tym, że kupowanie oryginałów, pochodzących od drogich marek, może okazać się przepłacaniem. Jednak nawet jeżeli zamiennik i oryginał da się odróżnić, zapachy te są do siebie i tak bardzo podobne.

Czy zamienniki pachną krócej?

To zależy od konkretnej marki, która oferuje francuskie perfumy, jednak najczęściej nie, i zarówno projekcja, jak i trwałość, będą na bardzo podobnym poziomie. Najczęściej producenci, tacy jak Paryskie-perfumy.pl, przykładają dużą wagę do tego, jak powstają oferowane przez nich perfumy, a dodatkowo nie oszczędzają na dodawaniu do nich odpowiednich utrwalaczy, dlatego też perfumy te będą pachniały podobnie długo, jak oryginały.

Zobacz również: Cera naczynkowa. Jak o nią dbać i dobierać kosmetyki?

Jak powstają zamienniki perfum?

Sam proces produkcji takich perfum jest bardzo podobny do oryginałów, w jego trakcie używa się również bardzo podobnych lub dokładnie tych samych składników – kłamstwem jest więc to, że odpowiedniki perfum są gorszej jakości, mogą pachnieć trochę inaczej, lecz nie są one złożone ze składników gorszej jakość.

Zanim francuskie perfumy jednak powstaną, muszą zostać odpowiednio zaprojektowane. Tym zajmują się zatrudnieni przez poszczególne firmy specjaliści, których zadaniem jest rozpracowanie perfum oryginalnych, a następnie przygotowanie takiej kompozycji zapachowej, by była ona jak najbardziej podobna do wcześniej analizowanego zapachu. Utworzenie kompozycji identycznej nie jest możliwe, dlatego też perfumy oryginalne będą nieznacznie, ale jednak różnić się od zamienników. Nie oznacza to jednak tego, że odpowiedniki pachną gorzej – nie, pachną inaczej, a na pewno znajdą się osoby, którym odpowiedniki pachną lepiej i bardziej atrakcyjnie, niż oryginały.

Czytaj więcej..

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

tarantula 1

10 najbardziej przerażających owadów na świecie.

Katarzyna Wodecka Stubbs wspomina ukochanego ojca

Katarzyna Wodecka-Stubbs wspomina ukochanego ojca: byłam z tatą do końca