Wolumetria twarzy – czym jest ten zabieg i jakie są jego efekty?

young woman in a beauty salon the beautician makes a facial cleansing procedure

Wraz z upływem czasu każda twarz traci swój początkowy kształt. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że tkanka tłuszczowa przemieszcza się z policzków ku dołowi. W rezultacie twarz traci swoją objętość i wygląda na starszą, skóra zaś staje się mniej elastyczna i wiotka. Ten problem dotyczy również Ciebie? W takim razie przeczytaj o zabiegu, jakim jest wolumetria twarzy — w naszym dzisiejszym wpisie przyglądamy jej się z bliska!

Czym jest wolumetria twarzy?

Terminem tym określa się zabieg, który przeprowadzany jest w klinikach medycyny estetycznej. Dzięki niemu możliwe jest modelowanie kształtu twarzy bez użycia skalpela. Najczęściej do zabiegu wykorzystywany jest kwas hialuronowy, możliwy jest także przeszczep własnego tłuszczu. W wyniku tych działań przywraca się właściwy owal twarzy, wyrównuje jej kontur oraz uwydatnia kości policzkowe. Wolumetria to zabieg, który może przynieść spektakularne efekty! Dzięki niemu Twoja twarz będzie wyglądała na młodszą, poprawi się jej jędrność, zaś zmarszczki zostaną spłycone. Co ciekawe, na ten zabieg decydują się nie tylko kobiety, lecz także przedstawiciele płci przeciwnej.

Kto powinien zdecydować się na wolumetrię twarzy?

Zabieg wolumetrii twarzy możesz wykonać w wielu miejscach. Jednym z nich jest klinika Ruczaj Clinic zlokalizowana w Krakowie. O szczegółach zabiegu przeczytasz na stronie https://www.ruczajclinic.pl/wolumetria/. Szerokie grono zadowolonych klientek, profesjonalnie przeszkolony personel oraz przystępne ceny sprawiają, że warto im powierzyć tak ważne zadanie!

Zastanawiasz się jednak, czy ten zabieg jest dla Ciebie odpowiedni? Jeżeli Twoim celem jest zachowanie młodego wyglądu na długie lata – z całą pewnością możesz sobie na niego pozwolić. Szczególnie polecany jest w przypadku osób z zapadniętymi kośćmi policzkowymi lub opadającymi policzkami. Często korzystają z niego osoby, które mają anatomiczne defekty, np. w postaci zauważalnej asymetrii twarzy czy też nierównych warg. Wolumetria twarzy sprawdzi się również wtedy, gdy chcesz zminimalizować powstałe już zmarszczki oraz zwalczyć problem zwiotczałej skóry.

Na czym polega zabieg wolumetrii twarzy?

Jedną z propozycji zabiegu jest tzw. miękki lifting. Przed jego wykonaniem przeprowadza się dokładną ocenę proporcji twarzy. Następnie za pomocą miękkiej i tępo zakończonej igły – kaniuli, wprowadza się w odpowiednie miejsca kwas hialuronowy. Dzięki temu możliwe jest nadanie tkankom właściwej objętości. Pierwsze efekty zauważysz niemal od razu, jednak pełny rezultat będzie widoczny ok. miesiąca po wykonaniu zabiegu.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

aboodi vesakaran oxp3bl3xqpi unsplash

Pod prysznicem uczuć, czyli baby shower

jakizabiegnausunieciebliznynatwarzypotradziku

Czy da się usunąć stare blizny po trądziku, które pozostawiły wgłębienia w skórze?