Czy da się usunąć stare blizny po trądziku, które pozostawiły wgłębienia w skórze?

jakizabiegnausunieciebliznynatwarzypotradziku

Stare blizny na twarzy można usunąć, jednak nigdy nie zadzieje się to za sprawą jednego zabiegu. Aby dowiedzieć się, jaką metodą walczyć ze swoimi bliznami i kiedy można liczyć na ostateczny efekt oraz co równie ważne: ile to będzie kosztowało, należy udać się do kliniki medycyny estetycznej. Tam lekarz dobierze nam zabiegi dedykowane naszej skórze, oceniając głębokość, rodzaj oraz wiek blizny.

Lista zabiegów, dzięki którym można wyraźnie zmniejszyć widoczność lub nawet całkowicie usunąć blizny po trądziku na twarzy, jest szeroka. Zabiegi te z roku na rok są coraz bardziej skuteczne i coraz bardziej bezpieczne, tak jak coraz bardziej nowoczesny jest sprzęt medyczny wykorzystywany przy tego typu zabiegach. Do dyspozycji mamy:

Peeling chemiczny

Peeling chemiczny to metoda, od której zaczynamy. Działa na drobne blizny, które pozostawia po sobie trądzik lub ospa wietrzna. Peeling pozwala na solidne oczyszczanie twarzy Siedlce: złuszcza warstwę rogową i pobudza skórę do „odrastania”. Dzięki temu, po zabiegu twarz wydaje się zdrowsza bardziej promienna i odświeżona. Peeling chemiczny z użyciem kwasów niestety nie jest dobry dla każdego typu cery. Zdecydowanie osoby z trądzikiem różowatym oraz te, które mają ciemną karnację, powinny podchodzić do tego typu zabiegów z ostrożnością. Należy w takiej sytuacji wybierać kwas mlekowy lub azelainowy, zamiast glikolowego lub salicylowego. Koszt jednorazowej wizyty w salonie urody to ok. 100-150 zł.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja, podobnie jak peeling chemiczny, działa dość agresywnie i nie każdy typ cery dobrze zniesie ten zabieg. Polega on na oddziaływaniu na skórę urządzeniem wyposażonym w specjalną głowicę diamentową, która ściera martwy naskórek, odsłaniając nowsze warstwy skóry, które wyglądają zdecydowanie lepiej. Aby zabieg był skuteczny, konieczne jest powtórzenie mikrodermabrazji co najmniej 3 razy (najczęściej jednak znaczne zmniejszenie widoczności blizny następuje po ok. dziesiątej mikrodermabrazji). Niestety, mikrodermabrazja może powodować ból oraz wymaga rekonwalescencji przez kilka dni po zabiegu.

Krioterapia na blizny

Tutaj na twarz z bliznami działa się ciekłym azotem (który ma temperaturę -90 do -190 stopni Celsjusza. W ten sposób powodujemy kontrolowane mikrouszkodzenia skóry, która w odpowiedzi na to uruchamia wzmożony proces naprawczy. Krioterapia na blizny jest nieco droższa niż oczyszczanie twarzy kwasami lub mikrodermabrazja. Koszt jednego zabiegu rozpoczyna się od 200 zł. Aby dostrzec poprawę, krioterapię należy powtórzyć co najmniej 5 razy (każda w odstępie co najmniej 2 tygodni od ostatniej).

Laser frakcyjny na usuwanie blizn po trądziku

blizny po trądziku

Laser frakcyjny zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Można wykorzystywać go do zabiegów na każdy typ skóry, niezlezienie od wieku pacjenta. Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego jest niezwykle skuteczny i działa również na blizny głębokie, z którym nie poradzi sobie mikrodermabrazja, czy peeling kwasowy. W ślad za tym idzie niestety zdecydowanie wyższa cena zabiegu.

Mezoterapia

Mezoterapia należy do jednych z najbardziej skutecznych sposobów na blizny. Poza efektem spłycenia blizn, dzięki mezoterapii uzyskujemy bardziej odżywioną, nawilżoną i odświeżoną cerę. Zwłaszcza, gdy w koktajlu podanym pod skórę znajduje się kwas hialuronowy. Mezoterapia polega na wstrzyknięciu bezpośrednio do skóry właściwej substancji wysyconej witaminami, białkami i innymi elementami odżywczymi, które wpływają natychmiastowo na wygląd i kondycję skóry. Poza dostarczeniem skórze składników odżywczych, poprzez mezoterapię działamy na nią mechanicznie, poprzez małe nakłucia. Stymulują one skórę do uruchomienia procesów intensywnej odnowy, co skutkuje zagęszczeniem jej i nabudowywaniem nowych naczyń krwionośnych. Gdy chcemy zadziałać na blizny, podczas mezoterapii należy przyjąć sterydy.

Bloomea – całkowicie bezbolesny zabieg na blizny

Bloomea

Ten zabieg usuwający blizny po trądziku Siedlce jest znany od niedawna, ale ci, którzy z niego korzystali, opiniują go bardzo pozytywnie. Działa wszechstronnie. Nie tylko skutecznie wygładza blizny, aż do całkowitego ich zredukowania, ale także nawilża skórę, poprawia jej jędrność, pomaga usunąć rozstępy po ciąży oraz pozwala na usuniecie przebarwień, w tym przebarwień powstałych wskutek nadużywania kąpieli słonecznych. Spośród innych zabiegów, Bloomea wyróżnia się tym, że w trakcie przeprowadzania procedury oraz zarz po pacjenci nie czują bólu.

Podsumowanie

Bardzo istotne jest, aby wybrać się do specjalisty z prawdziwego zdarzenia i nie powierzać pracy nad twarzą przypadkowej osobie, która nie ma wykształcenia medycznego i odpowiedniego przygotowania do pracy przy zastosowaniu inwazyjnych zabiegów na skórę.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

young woman in a beauty salon the beautician makes a facial cleansing procedure

Wolumetria twarzy – czym jest ten zabieg i jakie są jego efekty?

shopping gf15138f2e 640

Co powinna posiadać aplikacja mobilna programu lojalnościowego