Pod prysznicem uczuć, czyli baby shower

aboodi vesakaran oxp3bl3xqpi unsplash

Zwyczaj organizowania baby shower przywędrował ze Stanów Zjednoczonych. W ostatnich latach ta wyjątkowa impreza stała się w Polsce bardzo popularna. Święto na cześć przyszłej mamy to fantastyczny pomysł, jednak czy na pewno wiadomo, jak ma ono wyglądać?

Wsparcie dla mamy

Oczekiwanie narodzin dziecka to niezwykły czas, pełen radości, nadziei, obietnic, ale też obaw i trosk. Przyszłych rodziców na pewno ucieszy pomoc i wsparcie najbliższych. Właśnie taki cel przyświeca imprezie o nazwie Baby shower. W tym dniu przyszły rodzic, a przeważnie ciężarna mama spotyka się z rodziną i przyjaciółmi, aby wspólnie świętować radosne oczekiwanie. Nazwa baby shower pochodzi z języka angielskiego i tworzy ją połączenie słów „dziecko” oraz „prysznic”. Prawdopodobnie prysznic to symboliczny skrót od deszczu prezentów, jakimi obdarowuje się rodzica. Jednak nie tylko prezenty są ważne, ale przede wszystkim wsparcie i czas poświęcony przyszłej mamie.

Nie tylko prezenty

Prezenty z okazji Baby shower mogą mieć różną formę i charakter. Mogą być przeznaczone tylko dla mamy, np. voucher na masaż relaksujący, karnet na basen czy fikuśna ciążowa sukienka. Podarunki dla maluszka, który dopiero pojawi się na wiecie są bardzo doceniane przez rodziców. Wkrótce będą oni kompletować wyprawkę, więc kaftaniki, pieluchy, butelki i smoczki na pewno się przydadzą. Jeśli prezenty to nie wszystko, jak jeszcze sprawić aby ten dzień był wyjątkowy?  W Internecie można znaleźć masę pomysłów na zorganizowanie baby shower, między innymi Inspiracje Ferrero. Wszystko zależy od kreatywności gości i gospodarzy.

Popularne podarunki na dziecka

• mata edukacyjna

• akcesoria do wózka

• pościel dziecięca / kocyk

• gryzaki / zabawki

• karta podarunkowa do sklepu dziecięcego

• ubranka

Od czego zacząć…

Może od zaskoczenia? Ogromną popularnością cieszą się imprezy – niespodzianki. Baby shower można zaplanować w konspiracji z członkami rodziny, a przyszła mama nie musi o niczym wiedzieć. Wystarczy wybrać dzień pasujący wszystkim zainteresowanym i przystąpić do „cichej” organizacji. Taka impreza dostarczy dodatkowych wrażeń i na pewno będzie wspominana przez lata. Baby shower można wyprawić w domu, w ogrodzie albo w lokalu, najlepiej specjalnie wynajętym na taką okazję. Zagwarantuje to zmęczonej ciężarnej mamie spokój, relaks i kameralną atmosferę. Należy pamiętać, że to właśnie ona ma czuć się komfortowo.

Jak udekorować salę

Ozdobienie sali wydaje się proste, przynajmniej tematycznie: bociany, kołyski, różowe lub niebieskie balony. Jednak można też postawić na mniej oczywisty wystrój. Baby shower w stylu boho, nowoczesnym, rustykalnym? Tutaj sprawdzi się każdy pomysł, nawet najbardziej oryginalny i szalony. Przyszłą mamę na pewno zachwycą ręcznie wykonane dekoracje, np. stół ozdobiony kartkami hand made lub bukietami świeżych kwiatów. Maskotki, girlandy z wianków, maleńkie skarpetki na kolorowych klamerkach – ilu uczestników, tyle pomysłów. Najważniejsza jest dobra zabawa i wspólne spędzenie czasu.

Słodki baby shower

Baby shower na słodko to doskonały plan. Po pierwsze impreza wiąże się z oczekiwaniem na bobasa, a bobasy, jak wiadomo są słodkie. Po drugie – większość kobiet w ciąży przepada za słodyczami. Tort, góra cukierków, a może słodka piniata? W tym trudnym wyborze sprawdzą się Inspiracje Ferrero — garść pomysłów na smakołyki, sposób ich podania, a także na gry i zabawy podczas imprezy. Konkursy, rebusy i kalambury na Baby shower mogą być oryginalne, np. związane z dziećmi. Można również sprawdzić się w karaoke, śpiewając piosenki dziecięce. Pod koniec wieczoru uczestnicy mogą powspominać czasy, kiedy sami byli dziećmi, a opowieści poprzeć faktami w postaci zabawnych fotek.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Samodzielnie produkowana woda gazowana

Samodzielnie produkowana woda gazowana – zobacz, jak ją przygotować!

young woman in a beauty salon the beautician makes a facial cleansing procedure

Wolumetria twarzy – czym jest ten zabieg i jakie są jego efekty?