10 dziwnych zwierząt, o których istnieniu nie wiedziałeś

10 dziwnych zwierząt o których istnieniu nie wiedzialeś

Poznaj 10 dziwnych zwierząt. Świat jest pełen egzotycznej przyrody. Istnieje wiele gatunków mniej znanych o których istnieniu mogłeś nawet nie wiedzieć. Dziś przedstawiamy listę 10 dziwnych zwierząt a część z nich jest naprawdę godna podziwiania, nawet ze względu na ich piękne ubarwienie.

Oto 10 dziwnych zwierząt, o których istnieniu nie wiedziałeś. Zobacz sam.

10 dziwnych zwierząt

Silkie to rasa kurczaka, której nazwa pochodzi od nietypowego puszystego upierzenia, o którym mówi się, że przypomina jedwab. Rasa ma kilka innych niezwykłych cech, takich jak czarna skóra, mięso i kości, niebieskie płatki uszu i pięć palców u każdej stopy, podczas gdy większość kurczaków ma tylko cztery. Często wystawiane są na pokazach drobiu i występują w różnych kolorach.

Sunda Latający Lemur

Sunda Latający Lemur

To właściwie nie jest lemur i nie lata. Zamiast tego szybuje, skacząc między drzewami. Jest ściśle nadrzewny, jest aktywny w nocy i żywi się miękkimi częściami roślin, takimi jak młode liście, pędy, kwiaty i owoce. Latający lemur sunda jest zręcznym wspinaczem, ale na ziemi jest bezradny. Występuje w całej Azji Południowo-Wschodniej w Indonezji, Tajlandii, Malezji i Singapurze.

Zobacz również: 10 najdziwniejszych roślin na świecie

Dole

Dziwne zwierzęta

Dole, zwany także azjatyckim dzikim psem lub indyjskim, jest gatunkiem psowatym pochodzącym z Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Dole to zwierzę bardzo towarzyskie, żyjące w dużych klanach, które czasami dzielą się na małe stada na polowanie. Żeruje przede wszystkim na średniej wielkości zwierzętach kopytnych, na które poluje, męcząc je w długich pościgach, i zabija, wypatrując je. Choć boją się ludzi, stada dole są wystarczająco odważne, by atakować duże i niebezpieczne zwierzęta, takie jak dziki, bawole wodne, a nawet tygrysy.

Jaką pompę do centralnego ogrzewania wybrać?

Markhor

pakistański markhor

Markhor to gatunek dużej dzikiej kozy, który występuje w Afganistanie, Pakistanie, Kaszmirze, Tadżykistanie i Uzbekistanie. Gatunek jest klasyfikowany przez IUCN jako zagrożony, ponieważ istnieje mniej niż 2500 dojrzałych osobników. Markhor to narodowe zwierzę Pakistanu. Według folkloru markhor ma zdolność zabicia węża i zjedzenia go.

Małpa z zadartym nosem

Małpa z zadartym nosem

Wśród niesamowitych małpy są Małpy z zadartym nosem i to grupa małp Starego Świata, żyjąca w różnych częściach Azji. Swoją nazwę zawdzięczają krótkiemu kikutowi nosa na okrągłej twarzy, z nozdrzami ułożonymi do przodu. Mają stosunkowo różnobarwną i długą sierść, szczególnie na ramionach i plecach. I osiągają długość od 51 do 83 cm z ogonem od 55 do 97 cm.

Zobacz również: 10 najdziwniejszych roślin na świecie

Jenot

Jenot Dziwne Zwierzęta

Jenot, czyli Tanuki, jest psem, który pochodzi z Azji Wschodniej. To jedyny zachowany gatunek w rodzaju Nyctereutes. Jego nazwa pochodzi od podobieństwa do szopa pracza (Procyon lotor), z którym nie jest blisko spokrewniony. Są bardzo dobrymi wspinaczami i regularnie wspinają się na drzewa. To kolejne z dziwnych zwierząt.

Wilk Grzywiasty

Wilk grzywiasty Dziwne zwierzęta

Wilk grzywiasty jest największym psem Ameryki Południowej. Wygląda na to, że to rudy lis, który skojarzył się z jeleniem, aby stworzyć futrzaną, sympatyczną twarz z długimi, smukłymi nogami, ale w rzeczywistości jest własnym typem ssaka. Ssak ten występuje w siedliskach otwartych i półotwartych, zwłaszcza na łąkach z rozrzuconymi krzewami i drzewami w całej Ameryce Południowej. Wilk grzywiasty jest najwyższym z dzikich psowatych, a jego długie nogi są najprawdopodobniej przystosowaniem do wysokich traw jego rodzimego siedliska.

Strefy godzinowe w popularnych taryfach prądu

Gerenuk – To kolejne z dziwnych zwierząt

Dziwne zwierzęta

Gerenuk, znana również jako gazela Wallera, jest gatunkiem antylop o długich szyjach, występującym w siedliskach z roślinnością drzewiastą, zwłaszcza suchymi, płaskimi cierniami i zaroślami. Unika bardzo gęstych lasów i bardzo otwartych siedlisk. Założone w Afryce Wschodniej Gerenuki mają stosunkowo małą głowę jak na swoje ciało, ale ich oczy i uszy są proporcjonalnie duże. Tylko samce mają rogi i mają też bardziej umięśnioną szyję niż samice. Obie płcie mają rudobrązowe płaszcze z jaśniejszym podbrzuszem. Mają krótkie, czarne końcówki ogonów.

Zobacz również: Top 10 najszybszych zwierząt na świecie

Amazońska muchołówka królewska

Amazońska muchołówka królewska

Amazońska muchołówka królewska to wróblowaty ptak z rodziny muchołówkowatych tyranów. Występują w lasach i terenach zadrzewionych w większości dorzecza Amazonki. Uważane za najmniej niepokojące przez BirdLife International, zazwyczaj występują w małych zagęszczeniach, ale ogólnie pozostają szeroko rozpowszechnione i powszechne. Mają około 6 1/2 cala długości i lubią wyskakiwać z gałęzi, aby łapać latające owady lub zrywać je z liści.

Dujker zebrowaty

Zebry Dujker

To kolejne z dziwnych zwierząt. Ten Dujker zebrowaty to mała antylopa znaleziona na Wybrzeżu Kości Słoniowej i innych częściach Afryki. Mają złotą lub czerwono-brązową sierść z charakterystycznymi paskami w kształcie zebry, ciemnymi znaczeniami na górnych nogach i rdzawą twarzą. Dorastają do 90 cm długości, 45 cm wysokości i 20 kg wagi. Ich podobne do zębów rogi u samców mają około 4,5 cm, au samic o połowę mniej. Żyją w nizinnych lasach deszczowych i jedzą głównie liście i owoce. Uznawana za jedno z najdziwniejszych zwierząt na świecie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Picie kawy pomaga czy szkodzi?

18 najdziwniejszych rzadkich kwiatów na świecie

18 najdziwniejszych rzadkich kwiatów na świecie