Top 10 największych ptaków na świecie

Top 10 najwiekszych ptakow na swiecie latajace i nielotne 1

Czy wiesz jakie są największe ptaki na świecie? Jaki jest największy latający ptak na świecie? Ze względu na dużą wagę większość największych ptaków nie może latać. Są niesamowite, sprawdź Listę 10 największych ptaków na świecie.


Pelikany

pelikany

Pelikan kędzierzawy (Pelecanus crispus) jest jednym z największych ptaków latających na świecie. Pochodzą z Europy i Azji Południowej. Pelikany dalmatyńskie występują głównie w jeziorach, rzekach, deltach i ujściach rzek.

Ich średnia waga to 11,5 kg, a długość to 183 cm. Podobnie jak inne pelikany, samce są większe od samic, a ich dieta składa się głównie z ryb, zjadają do 2 kg ryb dziennie, w tym suma, węgorza i okonia europejskiego. Ponadto ptak ten jest największym ze wszystkich gatunków pelikanów i jednym z największych żyjących gatunków ptaków latających.


Albatrosy

albatros

Albatrosy wędrowne są dużym członkiem rodziny Diomedeidae. Mają największą rozpiętość skrzydeł spośród wszystkich ptaków, mając ponad 11 stóp szerokości. Ważą średnio 12 kg i mają około trzech i pół stopy od dzioba do ogona. Co ciekawe, wiadomo, że gatunek ten okrąża Ocean Południowy trzy razy w roku. Albatrosy wędrowne pokonują rocznie ponad 120 000 km.

Ponadto albatrosy odżywiają się rybami i kałamarnicami, a czasami rybnymi odpadami pozostawionymi przez łodzie rybackie. Wiadomo, że przeżuwają tak dużo, że czasami muszą zostać strawione, zanim będą mogły latać. Albatrosy są również jednym z 10 największych ptaków na świecie.


Dropie

drop

Dropie Kory (Ardeotis kori) są członkiem rodziny dropiów i jednym z 10 największych ptaków na świecie. Jest największym ptakiem latającym w Afryce. Co więcej, samce dropia kori mają długość od 105 do 128 cm i rozpiętość skrzydeł od 230 do 275 cm. A jego waga zwykle waha się od 7 do 20 kg.

Dropie Kori są wszystkożerne, chociaż są bardziej mięsożerne niż inne gatunki dropiów. Zjadają głównie owady, pisklęta, małe ssaki, jaszczurki, węże, nasiona i jagody. Ponadto dropy są kolorowe, przeważnie szaro-brązowe, z czarno-białymi smugami z drobnymi wzorami.


Łabędzie

największy latający ptak na świecie

Łabędzie nieme (Cygnus olor) to najcięższe ptactwo wodne świata, ważące średnio 11,87 kg. Jego średnia długość wynosi od 125 do 170 cm. Jego nazwa „niemowa” wywodzi się od tego, że jest mniej głośny niż inne gatunki gęsi.

Dodatkowo ten duży łabędź jest całkowicie biały z czarnym dziobem, który można rozpoznać po wyraźnym pokrętle. Większość łabędzi niemych pochodzi z EuroSyberii i jest gatunkiem introdukowanym w Ameryce Północnej. Żywią się głównie roślinnością wodną, ​​mięczakami, małymi rybami, żabami i owadami. Ponadto łabędź niemy jest drugim co do wielkości ptakiem latającym i siódmym co do wielkości ptakiem na świecie.


Indyki

10 największych latających ptaków na świecie

Dzikie indyki (Meleagris gallopavo) to jeden z największych ptaków na świecie. Gatunek ten jest zdolny do latania i jest największym latającym ptakiem na świecie. Ich średnia waga to 13,5 kg, a długość 124 cm. Pochodzi z Ameryki. Ponadto dorosłe dzikie indyki mają długie nogi od czerwono-żółtej do brązowo-zielonej.

Ich pióra są zazwyczaj czarne i ciemne. Ponadto samce indyków mają długi, ciemny, wachlarzowaty ogon i lśniące brązowe pióra. Indyki jedzą głównie różnorodne nasiona, jagody, jałowiec, mącznicy lekarskiej, pąki, liście, paprocie, korzenie, orzechy i inne twarde mastyksy. Ponadto czasami żywi się małymi gadami, takimi jak salamandry, jaszczurki, małe węże i drób.


Powiązane artykuły

Top 10 najbogatszych ludzi na świecie w 2021

Top 10 Największa pustynia świata

Top 10 Największy szpital na świecie


Nandu

10 największych latających ptaków na świecie

Nandu amerykańskie (Rhia americana) pochodzą z Ameryki Południowej. Występuje głównie w Argentynie, Boliwii, Brazylii, Paragwaju i Urugwaju. Ponadto nandu są największymi ptakami w Ameryce Południowej i piątym co do wielkości na świecie. Ich średnia waga wynosi 23 kg, a długość 134 cm. Ich dieta obejmuje owady, jaszczurki i małe ptaki.

Ponadto niewielka populacja Renu zadomowiła się w Niemczech, z populacją około 250 ptaków uważanych za domowe. Średnia długość życia Greater Rias wynosi 10,5 roku.


Pingwiny

10 największych ptaków na świecie

Pingwiny cesarskie (Aptenodytes forsteri) to czwarty co do wielkości ptak na świecie. Jest najwyższym i najcięższym ze wszystkich żyjących gatunków pingwinów i pochodzi z Antarktydy. Osiąga 100 cm długości i waży od 22 do 46 kg. Ponadto pingwiny żywią się głównie rybami, kalmarami i krylem, przemierzając wiele kilometrów w poszukiwaniu pożywienia.

Podczas polowania może pozostać zanurzony przez około 20 minut, nurkując na głębokość 535 metrów. Dodatkowo pióra na głowie i grzbiecie pingwina cesarskiego są wyraźnie wyznaczone przez czarno-biały brzuch, bladożółte piersi i jasnożółte łaty na uszach.


Emusy

10 największych ptaków na świecie

Emusy (Dromaius novaehollandiae) są drugim po strusiach najwyższymi żyjącymi ptakami, zwykle mierzącymi 153 cm. Ich waga to 33 kg. Pochodzi z Australii i jest tu największym rodzimym ptakiem. Samice emu są zwykle nieco większe niż samce i mają znacznie szerszy zad.

W razie potrzeby Emus może biec z prędkością 50 kilometrów na godzinę. Mają tylko 3 palce u nóg oraz niewielką liczbę kości i mięśni nóg. Żywią się różnymi roślinami i owadami i mogą wytrzymać tygodnie bez jedzenia. Ponadto emu są jednym z 10 największych ptaków na świecie.


Kazuary

10 największych ptaków na świecie

Kazuary to ptaki z rodziny Casuariidae, które mają 3 gatunki. Najczęściej spotykane są kazuary południowe, drugie najcięższe i trzecie najdłużej żyjące ptaki na świecie. Ponadto ich normalna waga to 40 kg, a normalna długość to 146 cm. Kazuary są powszechnie spotykane w Indonezji, Papui Nowej Gwinei i północno-wschodniej Australii.

Kazuary wolą owoce, ale jedzą także małe kręgowce, bezkręgowce, grzyby, padlinę i rośliny. W swojej diecie zjadają ponad 200 gatunków roślin. Ponadto kazuar południowy ma błyszczące czarne upierzenie, niebieską twarz i długą szyję, czerwoną przy pelerynie i dwa czerwone korale o długości około 17,8 cm wiszące wokół gardła.


Największe z ptaków to – Strusie

10 największych ptaków na świecie

Strusie (Struthio camelus) to największe ptaki na świecie, o średniej masie 104 kg i średniej długości 210 cm. Ponadto jest to również najszybszy na świecie ptak lądowy, którego prędkość wynosi 70 kilometrów na godzinę. Dwa żyjące gatunki strusia to struś pospolity i struś somalijski.

Pochodzą z Afryki i składają największe jaja ze wszystkich żyjących zwierząt lądowych. Strusie zwykle jedzą rośliny, korzenie i nasiona, ale czasami owady, jaszczurki lub inne organizmy. Żyją głównie w grupach liczących od 10 do 50 ptaków.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

screenshot 551

Top 10 najbogatszych ludzi na świecie w 2021

meme lad61d1cdee8767a

Idzie „Nowy ŁAD”