Top 10 Największy szpital na świecie

1641112030 Top 10 najwiekszych szpitali na swiecie 2022

Zastanawiasz się jaki jest największy szpital na świecie? Największe szpitale mierzone są na 2 sposoby, pierwszy na podstawie liczby łóżek w szpitalu, a drugi na podstawie liczby personelu.

Oto lista najlepszych 10 Największe szpitale na świecie o pojemności łóżek.


Szpital ogólny weteranów w Tajpej

Szpital Ogólny Weteranów w Tajpej

Taipei Veterans General Hospital to krajowe najwyższej klasy centrum medyczne i szpital kliniczny. Oferuje opiekę nad pacjentami z wyższym wykształceniem, licencjackie programy edukacji medycznej i programy pobytowe na Tajwanie. Szpital powstał w 1958 roku i jest administrowany przez Radę ds. Weteranów. Ponadto znajduje się w dystrykcie Beitou w Tajpej i służy przede wszystkim pacjentom z Północnego Tajpej i Nowego Tajpej. Jednocześnie utworzono trzy oddziały, Taoyuan Veterans Hospital, Yuanshan Veterans Hospital i Suao Veterans Hospital.

Ponadto, Pierwszy Instytut Neurologiczny na Tajwanie (1989) był liderem w dziedzinie medycyny neurokrytycznej, bólu głowy, ataksji móżdżkowej, demencji, regeneracji i naprawy nerwów oraz badań nad padaczką i opieki nad pacjentem w całym kraju. Szpital ma około 3000 łóżek i jest największym na Tajwanie i dziesiątym co do wielkości na świecie.

  • Lokalizacja: Beitou, Tajpej, Tajwan

Rządowa Szkoła Medyczna, Kozhikode

Rządowa Szkoła Medyczna, Kozhikode

Rządowa Szkoła Medyczna, Kozhikode (Calicut Medical College – CMC) to szkoła medyczna w Kozhikode w indyjskim stanie Kerala. Pod względem całkowitej liczby łóżek jest to największy szpital w Indiach i dziewiąty co do wielkości na świecie 2022 z 3025 łóżkami. Kolegium zostało założone w 1957 jako druga uczelnia medyczna w Kerali. Wcześniej związany z University of Calicut, uczelnia jest teraz powiązana z (KUHS) Kerala University of Health Sciences.

Dodatkowo, ten rozległy kampus uczelni medycznej rozciąga się na rozległym obszarze 270 akrów (1,1 km2) i znajduje się około 8 km na wschód od serca miasta Kozhikode. W 1966 r. oddano również do użytku szpital główny z 1183 łóżkami. Został on później uzupełniony przez Instytut Zdrowia Matki i Dziecka (610 łóżek), Instytut Raka Savitri Devi Sabu (101 łóżek) i Szpital Klatki Piersiowej (100 łóżek) w 1975 roku.

  • Lokalizacja: Kozhikode, Kerala, Indie

Centrum Kliniczne Serbii

Centrum Kliniczne Serbii

Centrum Kliniczne Serbii jest akademickim centrum nauk o zdrowiu zlokalizowanym w Belgradzie w Serbii. Służy jako główne centrum medyczne zarówno dla Belgradu, jak i reszty Serbii.

Ponadto szpital posiada 41 jednostek organizacyjnych, z czego 23 to przychodnie, 9 poradni, przychodnie i inne jednostki usługowe. Ponadto na terenie kampusu mieści się Belgradzka Szkoła Medyczna i Szkoła Medyczna. Centrum Kliniczne rozciąga się na 34 hektarach obszaru Savsky Venak i składa się z około 50 budynków o łącznej powierzchni 280 000 metrów kwadratowych.

Ponadto Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Serbii posiada 3150 łóżek. Szpital jest także największym w Europie pod względem łóżek i ósmym co do wielkości na świecie w 2022 roku. Rocznie szpital leczy około miliona pacjentów, 90 000 hospitalizacji, ponad 50 000 operacji i ponad 7 000 porodów. Przychodnia zatrudnia 7386 pracowników według stanu na czerwiec 2019 r.

  • Lokalizacja: Belgrad, Serbia

Szpital Qasr El Eyni

Qasr El Eyni

Szpital Qasr El Aini jest szpitalem naukowo-dydaktycznym w Kairze w Egipcie. Szpital jest powiązany z Wydziałem Medycznym Uniwersytetu Kairskiego Cairo El Aini. Szpital powstał 11 marca 1827 roku. Jest to jeden z największych szpitali na świecie o łącznej liczbie łóżek ponad 3200.

Ponadto w 1827 r. utworzono szkołę medyczną przy szpitalu wojskowym w Abu Zaabal. Francuski lekarz Antoine Clot został pierwszym dyrektorem Bay Medical School and Hospital. W 1980 roku szpital Qasr El Aini został zamknięty, a budynek zburzony.

W listopadzie 1995 r. Uniwersytet w Kairze rozpoczął pierwszą fazę zatrudnienia w nowym szpitalu Qasr El Aini. 8 kwietnia 1996 r. były prezydent Hosni Mubarak i prezydent Francji Jacques Chirac otworzyli nowy budynek szpitala Qasr el Aini.


Szpital Chris Hani Baragwanath

top 10 największych szpitali na świecie 2021

ten Szpital Chris Hani Baragwanath jest szpitalem w Johannesburgu w RPA. Jest to największy szpital w Afryce i szósty co do wielkości na świecie w 2022 r. pod względem łącznej liczby łóżek, z 3400 łóżkami. Szpital ma 6760 pracowników i zajmuje powierzchnię 70 hektarów (170 akrów). Znajduje się w regionie Soweto, na południe od Johannesburga.

Ponadto szpital Chris Hani Baragwanath jest jednym z 40 szpitali prowincji Gauteng i jest finansowany i zarządzany przez Departament Zdrowia prowincji Gauteng. Jest to również szpital dydaktyczny Uniwersytetu Szkoły Medycznej Witwatersrand, wraz ze Szpitalem Akademickim Charlotte Maxeke Johannesburg, Szpitalem Helen Joseph i Szpitalem Matki i Dziecka Rahima Moses. Jest to uznane Centrum Traumy Poziomu Pierwszego.

  • Lokalizacja: Johannesburg, Republika Południowej Afryki

Powiązane artykuły

Top lista 10 najpopularniejszych sportów w na świecie.

Top 10 najszczęśliwszych krajów na świecie

10 najbezpieczniejszych krajów na świecie


Narodowy Szpital Sri Lanki

top 10 największych szpitali na świecie 2021

ten Narodowy Szpital Sri Lanki to szpital rządowy znajdujący się w Kolombo na Sri Lance. Został założony w 1864 roku jako Szpital Powszechny. Jest to główny szpital na Sri Lance i jest kontrolowany przez rząd centralny. Szpital posiada 18 oddziałów intensywnej terapii i 21 sal operacyjnych oraz 3404 łóżka. Szpital Narodowy Sri Lanki jest największym na Sri Lance i jednym z 10 największych szpitali na świecie z 3404 łóżkami.

Ponadto szpital zatrudnia 7500 pracowników, z czego 1500 to lekarze. Szpital przeprowadza co miesiąc 5000 większych i mniejszych operacji i leczy ponad dwa miliony pacjentów rocznie. Obejmuje również Instytut Stomatologiczny, Szpital Nefrowy Maligawatte, Szkołę Szkolenia Pielęgniarek, Szkołę Szkolenia Pielęgniarek Post Basic, Szkołę Echo Kardiografu, Szkołę Fizjoterapii, Szkołę Radiografii i Wydział Lekarski w Kolombo.

  • Lokalizacja: Kolombo, Sri Lanka

Szpital miejski w Ankarze Bilkent

top 10 największych szpitali na świecie 2021

Ankara Bilkent City Hospital to szpital miejski z pełnym zakresem usług zlokalizowany w Ankarze w Turcji. Został otwarty w 2019 roku i jest największym w kraju, z łącznie 3810 łóżkami szpitalnymi. Szpital Miejski Ankara Bilkent jest czwartym co do wielkości szpitalem na świecie w 2022 r. pod względem liczby łóżek.

Dodatkowo szpital posiada 3810 łóżek szpitalnych w 131 salach operacyjnych, 904 polikliniki i 82 pokoje dla VIP-ów. Dysponuje 1554 pokojami jednoosobowymi, 725 pokojami dwuosobowymi i 700 oddziałami intensywnej terapii. Klinika dializ posiada 38 łóżek. Szpital obsługuje kardiochirurgię, neurologię, onkologię, chirurgię ortopedyczną, fizykoterapię i rehabilitację oraz oddziały ogólne. Jest jednym z dziewięciu szpitali miejskich i największym w kraju. Na terenie szpitala znajduje się również 100 osobowy hotel w formie Kliniki Obserwacji Medycznej. Kompleks posiada dwa lądowiska do lądowania śmigłowców pogotowia ratunkowego przewożących pacjentów przeniesionych drogą powietrzną.

  • Razem personel: ok. 13.000

Szpital Pamięci Linkou Chang Gung

top 10 największych szpitali na świecie 2021

Szpital Pamięci Linkou Chang Gung (Szpital Chang Gung) to największy szpital na Tajwanie, zlokalizowany w dzielnicy Guishan w mieście Taoyuan na Tajwanie. Jest częścią sieci szpitala Chang Gung Medical Foundation Hospital. Szpital Linkou Chang Gung Memorial Hospital zapewnia około 4000 łóżek i jest jednym z 10 największych szpitali na świecie w 2022 roku pod względem pojemności łóżek.

Dodatkowo, w 1978 roku powstał szpital Chang Gung, skupiający się na kilku specjalnościach medycznych. Ponadto przyjmuje średnio 8,2 miliona rocznych wizyt ambulatoryjnych z 2,4 miliona leczenia szpitalnego i ma średnio 167 460 rocznych pacjentów chirurgicznych. Chang Gung wykonał ponad 1000 udanych przeszczepów wątroby.

  • Lokalizacja: Taoyuan, Tajwan
  • Łóżka szpitalne: prawie 4000

Centrum Medyczne Zachodnich Chin

top 10 największych szpitali na świecie 2021

Uniwersytet Syczuański Centrum Medyczne Zachodnich Chin ma siedzibę w Chengdu w Syczuanie w Chinach i jest zarządzana przez Ministerstwo Edukacji. Centrum zostało założone w 1914 i połączyło się z Sichuan University w 2000. Zachodniochiński szpital Uniwersytetu Sichuan jest konsekwentnie plasowany w pierwszej trójce w Chinach pod względem medycyny. Jest to jedna z 8 głównych uczelni medycznych pod bezpośrednią kontrolą Ministerstwa Edukacji Chin. Jest to drugi co do wielkości szpital na świecie 2022 pod względem łącznej liczby łóżek z 4300 łóżkami.

Ponadto Zachodniochińskie Centrum Medyczne Uniwersytetu Sichuan jest członkiem Instytutu Międzynarodowej Edukacji Medycznej (IIME), INCLEN (Międzynarodowej Sieci Epidemiologii Klinicznej) oraz Międzynarodowej Sieci Uniwersytetów.

  • Lokalizacja: Chengdu, Syczuan, Chiny

Pierwszy szpital stowarzyszony Uniwersytetu Zhengzhou

top 10 największych szpitali na świecie 2021

Pierwszy szpital stowarzyszony Uniwersytetu Zhengzhou jest największym szpitalem w Zhengzhou w Chinach. Jest powiązany z Uniwersytetem Zhengzhou i został założony w 1928 roku. Posiada ponad 7000 łóżek i roczne przychody przekraczające 7,5 miliarda juanów. To największy szpital na świecie w 2022 roku.

Ponadto szpital powstał we wrześniu 1928 r. w Kaifeng, ówczesnej stolicy prowincji Henan, jako pierwszy szpital afiliowany Narodowego Uniwersytetu Henan. Ponadto w 1958 r. został przeniesiony do Zhengzhou i przemianowany na pierwszy szpital stowarzyszony w Henan Medical College. Następnie w 2000 roku, po połączeniu Zhengzhou Institute of Technology i Henan Medical University, szpital został przemianowany na obecną nazwę. Jej działalność obejmuje świadczenie ogólnych medycznych i chirurgicznych usług szpitalnych.

  • Lokalizacja: Zhengzhou, Henan, Chiny

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Jakub Rzeźniczak oświadczyl się nowej ukochanej

Jakub Rzeźniczak oświadczył się nowej ukochanej. Jeszcze rok temu cieszył się z ciąży Magdaleny Stępień…

1641117645 Top 10 najwiekszych pustyn na swiecie

Top 10 Największa pustynia świata