Strefy godzinowe w popularnych taryfach prądu

Wiele osób zapomina o tym, że przemyślany wybór taryfy energii elektrycznej może przełożyć się na obniżenie rachunków. Zamiast więc zastanawiać się, w jaki sposób ograniczyć zużycie prądu lub martwić podwyżkami zapowiedzianymi przez sprzedawcę energii elektrycznej, lepiej zacząć od sprawdzenia aktualnej taryfy prądu i porównania jej z innymi dostępnymi opcjami.

Niektóre taryfy oferują niższe ceny prądu w określonych godzinach. Jest to doskonała opcja dla osób, które mogą sobie pozwolić na to, aby największe zużycie energii miało miejsce w godzinach nocnych lub podczas weekendów. Sprzedawca energii oferuje trzy zróżnicowane taryfy, które zostały przygotowane dla gospodarstw domowych. Poniżej znajdziesz porównanie taryfy G 11, 12 i 12w. Jeżeli jednak pomimo zapoznania się z taryfami na energię elektryczną wciąż nie wiesz, która z nich będzie dla ciebie najlepsza, warto skontaktować się z pracownikiem biura obsługi klienta i poprosić o pomoc.

Co to jest taryfa G12?

Spis Treści

Ciesząca się coraz większym zainteresowaniem taryfa G12 to ciekawa alternatywa dla popularnej opcji, jaką jest G11. O ile w przypadku standardowej taryfy G11 pora dnia nie wpływa na cenę energii, to decydując się na G12, trzeba mieć na uwadze kilka istotnych rzeczy. Najważniejsza różnica jest taka, że wybierając G12, będzie można korzystać z prądu w ramach dwóch stref czasowych.

Strefy czasowe dzielą się na dzienną, która jest droższa i nocną. Ta ostatnia obowiązuje w godzinach pomiędzy 22:00 a 6:00. Do tego dochodzą dwie godziny pomiędzy 13:00 a 15:00. Gospodarstwa domowe, którym wystarczy tania energia elektryczna w podanych przedziałach, mogą sporo zaoszczędzić, jeżeli tylko zdecydują się na zmianę z taryfy G11.

Jakie są taryfy energii elektrycznej?

Oprócz wspomnianej taryfy G12, w której obowiązuje strefa dzienna i nocna, dostępne są jeszcze taryfy G11 i G12w. Pierwsza z nich daje gwarancję niezmienności cen w ciągu doby, ale jednocześnie nie oferuje żadnego sposobu na to, aby uzyskać tańszy prąd. Taryfa G12w jest podobna do G12, ale różnicę można zauważyć w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy. Można wówczas korzystać z tańszej energii bez względu na aktualną porę dnia.

Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej?

Oprócz wybrania najlepszej taryfy warto również pamiętać o wyłączaniu świateł, unikaniu pozostawiania włączonych urządzeń i o wymianie przestarzałych sprzętów AGD/RTV na nowe, które zużywają mniej energii.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of zWEB

Napisane przez zWEB

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Ozonowanie pomieszczeń – na czym polega i kiedy się je wykonuje?

Na co zwrócić uwagę tworząc stronę internetową dla dewelopera lub inwestycji