Jaką pompę do centralnego ogrzewania wybrać?

Jaką pompę do centralnego ogrzewania wybrać? Jakie są aktualnie najpopularniejsze rozwiązania? Na co zwrócić uwagę, wybierając pompę do C.O.? Szczegóły na ten temat znajdziesz poniżej.

 

  1. Jakie pompy do centralnego ogrzewania?
  2. Czym wyróżniają się pompy obiegowe i cyrkulacyjne?
  3. Jakie parametry pompy są ważne?

 

Jaka pompa będzie doskonałą opcją do centralnego ogrzewania? Które parametry pompy są ważne? Dlaczego pompa do C.O. musi być prawidłowo dobrana do warunków pracy i instalacji? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, znajdziesz je w dzisiejszym artykule.

Jakie pompy do centralnego ogrzewania?

Zastanawiasz się, jakie pompy centralnego ogrzewania będą doskonałym rozwiązaniem? Aktualnie wielu zainteresowanych decyduje się na pompy obiegowe oraz pompy cyrkulacyjne. To urządzenia gwarantujące szybkie tempo docierania ciepłej wody do konkretnego miejsca. Dodatkowo stanowią optymalne zabezpieczenie, jeśli chodzi o nadmierną temperaturę oraz ciśnienie. Dzięki temu spada ryzyko uszkodzenia instalacji oraz kotła grzewczego, do czego wspomniana nadmierna temperatura i duże ciśnienie nierzadko prowadzą.

Jeśli chcesz kupić sprawdzone pompy do centralnego ogrzewania, polecamy sprawdzić ofertę na stronie https://www.sklep-watermark.pl/, gdzie oprócz wysokiej jakości rozwiązań do pieca C.O., znajdziesz także inne produkty – na przykład pompy głębinowe, hydroforowe, zatapialne, odżelaziacze, wymiennik ciepła, filtry studzienne, zbiorniki hydroforowe czy akcesoria do tego rodzaju aplikacji. W przypadku problemów z doborem odpowiedniej pompy do centralnego ogrzewania koniecznie skorzystaj z pomocy specjalisty!

Czym wyróżniają się pompy obiegowe i cyrkulacyjne?

Jak wspominaliśmy, do centralnego ogrzewania poleca się między innymi pompy obiegowe i cyrkulacyjne. Między sobą urządzenia te różnią się głównie zastosowaniem. Pompa obiegowa może działać w systemie grzewczym oraz chłodniczym. Urządzenie do C.O. może także działać okresowo, wprowadzając wodę do obiegu i utrzymując jednocześnie stałe ciśnienie. Cyrkulacyjne natomiast to pompy, które przeznaczone są do pracy z instalacją ciepłej użytkowej wody. Mogą działać w trybie stałym, dzięki czemu są w stanie zagwarantować niczym nieprzerywaną cyrkulację wody ciepłej w systemie C.W.U.

Jakie parametry pompy są ważne?

Pompa do centralnego ogrzewania musi być prawidłowo dopasowana przede wszystkim do warunków pracy. Jeśli zdecydujesz się na za dużą pompę, urządzenie nie tylko będzie pobierać większą moc i tym samym zużywać więcej prądu, ale i jej działanie będzie dużo głośniejsze. Dodatkowo większość elementów może szybko się w takiej sytuacji zużyć. Za słaba pompa natomiast nie będzie skuteczna. Na co zatem zwrócić uwagę, wybierając pompę do C.O.?

Do najważniejszych parametrów zalicza się maksymalną wydajność oraz wysokość podnoszenia. A zatem już na samym początku określ ciśnienie, jakie pompa do centralnego ogrzewania powinna wytwarzać. Wysokość podnoszenia natomiast dopasuj do tego, gdzie znajduje się najwyższy punkt Twojej instalacji centralnego ogrzewania. Jeśli – na przykład – na   8 metrach, pompa powinna móc wtłaczać wodę na ponad 8 metrów.

W ofercie dostawcy pomp dostępne są między innymi pompy hydroforowe, pompy zatapialne, pompy samozasysające i wiele innych modeli, które sprawdzą się w przypadku czystej wody oraz pozwolą na transport cieczy zabrudzonej. Jak widać wszystko, co jest niezbędne do pompowania wody, można zamówić w jednym miejscu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Co myślisz?

Avatar of zWEB

Napisane przez zWEB

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Cennik znaczków pocztowych – od czego zależy?

Jak znaleźć kancelarię prawną odpowiednią do naszych potrzeb?