Jak znaleźć kancelarię prawną odpowiednią do naszych potrzeb?

glówne 20220921090810 gc6c807327c84a6a072f4f16ff8e8ff1b751f52ffb3d265a2eaaffe6622715890af07ef91f177cec15fcb910278da62de331d3d84325400aa620d9cd04f846a0f 640.jpg

Wybór kancelarii prawnej, której powierzy się dotyczącą nas sprawę, może zadecydować, czy dany kłopot uda się rozwiązać na własną korzyść. Nie można zatem do tego zadania podejść w sposób pobieżny. Czym powinna wyróżniać się ta najlepsza, idealnie skrojona pod nasze potrzeby kancelaria? Oto kilka podpowiedzi.

 

Od pracy kancelarii prawnej w dużej mierze zależy, czy uda nam się zakończyć daną sprawę po naszej myśli. Dobrze zatem wiedzieć, gdzie szukać pomocy i w jaki sposób. Powierzenie własnego, często poważnego problemu, przypadkowej grupie prawników, może przysporzyć więcej problemów niż pożytku.

 

Renoma i doświadczenie

W pierwszej kolejności warto zainteresować się kancelariami, które cieszą się największym uznaniem wśród innych klientów. Jeśli dana grupa radców bądź adwokatów działających pod wspólnym szyldem może pochwalić się świetną renomą, to znaczy, że z dużą dozą prawdopodobieństwa są to naprawdę dobrzy specjaliści znający się na swojej profesji. Opinii o danych kancelariach można poszukać w internecie. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki hasło „kancelaria prawna” + miasto (np. „Kancelaria prawna Wrocław”, by ujrzeć setki odnośników do poszczególnych firm, na temat których w sieci znajduje się cała masa ocen. Cennym źródłem wiedzy o renomie prawników są też polecenia od znajomych czy tradycyjna poczta pantoflowa. Ważne też, by swoją sprawę skierować do kogoś doświadczonego, kto ma na swoim koncie sukcesy na podobnym gruncie. Reasumując – wybierając kancelarię prawną, na pewno należy kierować się jej renomą oraz dotychczasowymi osiągnięciami.

 

Łatwy i szybki kontakt

Najlepiej, by dana kancelaria znajdowała się stosunkowo blisko miejsca zamieszkania. W przypadku zaistnienia konieczności fizycznego spotkania się z prawnikiem, nie narażamy się w ten sposób na spore koszty i oszczędzamy czas. Nie zawsze jednak dobra kancelaria funkcjonuje w naszej miejscowości. Zdarza się, że trzeba swoją sprawę zlecić grupie specjalistów działających np. w oddalonym o ponad 100 czy 200 km mieście wojewódzkim. Warto wówczas sprawdzić, czy kancelaria oferuje kontakt zdalny – telefoniczny, mailowy itd. W dzisiejszych czasach to absolutna podstawa.

 

Specjalizacja

Ważne jest także sprawdzenie, w jakich dziedzinach prawa specjalizuje się dana kancelaria. Niektóre z nich mają dość wąsko zakreślone pole działania. Nie można tego traktować jako wadę. Świadczyć to może o niewielkim zespole eksperckim i posiadaniu naprawdę dogłębnej wiedzy z konkretnej gałęzi branży. Zanim więc skontaktujemy się z daną kancelarią, sprawdźmy, czy będą skłonni przyjąć nasz przypadek i się nim zająć.

 

Co cechuje dobrą kancelarię?

  • Terminowość,
  • Fachowość,
  • Renoma,
  • Doświadczenie,
  • Rzeczowość,
  • Empatia prawników,
  • Elastyczność,
  • Transparentność.
  • Indywidualne podejście do klienta.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

glówne iStock 10934876641

Jaką pompę do centralnego ogrzewania wybrać?

dron asco

Profesjonalne usługi ochrony osób i mienia