10 najdziwniejszych roślin na świecie

0 najdziwniejszych roślin na świecie

Natura z roślin potrafi żartować a jednym ze sposobów w jaki to robi jest tworzenie najdziwniejszych roślin, które wyglądają jak inne stworzenia, takie jak ludzie, zwierzęta itp. Niektóre są bezpośrednimi podobieństwami, podczas gdy inne to przypadki pareidolii, które powodują że widzimy obraz podobieństwa. To jedne z najdziwniejszych roślin na świecie. Mają funkcje, które wprowadzą cię w zakłopotanie i prawdopodobnie przestraszą.

Lista 10 najdziwniejszych roślin, które wyglądają jak inne stworzenia.

Bee Orchid najdziwniejsze rośliny

Ophrys Apifera jest jednym z dziwnie wyglądające kwiaty. Jest to kwiat, który wygląda jak samica trzmiela odwiedzającego roślinę. Mówi się, że ten widok przyciąga samce pszczół, które mylą go z samicą. Próbując kopulować z żeńską częścią rośliny, samiec przenosi pyłek. Stwierdzono, że przenoszenie pyłku zwykle ma miejsce w większości pszczół przypominających kwiaty. Roślina przyciąga również samce pszczół, wytwarzając zapach, który naśladuje zapach żeńskiej pszczoły. Kwiat występuje głównie w Europie Północnej, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Latająca Kaczka (Orchidea.Caleana Major)

Latająca kaczka orchidea

Kolejna z najdziwniejszych roślin, która występuje głównie we wschodniej i południowej Australii. Jej kwiaty przypominają lot kaczki. Mimo, że jest mały i w większości trudny do zauważenia, jest w stanie zwabić inne owady, zwłaszcza samce błonkówek, które pomagają w zapylaniu kwiatu. Stwierdzono, że kwitnienie występuje w miesiącach od września do grudnia. Kwiaty są przeważnie czerwonawo brązowe lub zielone z ciemnymi plamami.

Gołębica Orchidea (Peristeria Elata)

najdziwniejsze rośliny Dove Orchid

Nazywany również kwiat Ducha Świętego, ta roślina zawiera kwiaty, które wydają się schronić gołębicę w świętym miejscu. Występuje głównie w Ameryce Środkowej, Ekwadorze i Wenezueli. Swoim pięknem przyciąga handlarzy, którzy zabrali go z jego siedliska. To spowodowało, że roślina jest zagrożona wyginięciem i została umieszczona na liście roślin zagrożonych. Roślina jest narodowym kwiatem Republiki Panamy.

Mucha Orchidea (Ophrys insectifera)

Latająca orchidea

Kolejna z dziwnie wyglądających roślin. Ophrys insectifera lub storczyk muchowy, jak sama nazwa wskazuje, przypomina muchę. Chociaż uważa się, że ma to przyciągać muchy, zaobserwowano, że zapylanie to głównie osy i pszczoły. Stwierdzono jednak, że kilka much się poddaje. Kwiat wykorzystuje żeński zapach, aby zwabić męskie stworzenia. Mówi się, że korzeń rośliny jest pożywny i może być gotowany do spożycia przez ludzi. Roślina występuje głównie w Europie.

Małpia Orchidea (Dracula Simia)

Kształt kwiatu małpy

Przy pierwszym spojrzeniu na trafienie wyraźnie zobaczysz małpę lub Draculę (w zależności od zrozumienia nazwy). Jest znana jako jedna z najdziwniejszych roślin, a także najdziwniejsze kwiaty. Roślina tak dziwnie i bardzo przypomina małpę że widząc jego zdjęcia, większość ludzi myśli, że jest przerobiony. Występuje zwykle w górzystych regionach Ekwadoru, Kolumbii i Peru. Przy tak dziwnym wyglądzie można by się spodziewać dziwnego zapachu, ale w rzeczywistości pachnie bardzo podobnie do dojrzałej pomarańczy.

Ośmiornica Śmierdząca (Clathrus Archeri)

Ośmiornica śmierdząca

Ta roślina jest również znana jako palce diabła lub grzyb ośmiornicy. Pochodzi z Australii i Nowej Zelandii i jest eksportowany i uprawiany w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Ma od czterech do ośmiu różowawych ramion pokrytych ciemną tkanką. Zwykle ma lepką cuchnąca tkanka. Ten nieprzyjemny zapach przyciąga muchy, które roznoszą jej zarodniki. Roślina jest jadalna na niektórych etapach, ale trująca na innych etapach. Oprócz jednej z najdziwniejszych roślin lub kwiatów też pięknie wygląda.

Storczyk Ćma (Phalaenopsis)

Najdziwniejszy kwiat orchidei ćmy

W tej roślinie kwiaty większości gatunków przypominają ćmy w locie. Rośliny kwitną często przez cały rok, dzięki czemu są bardzo popularne w uprawach domowych, zwłaszcza w pomieszczeniach. Są również bardzo przystosowane do sztucznych warunków i mogą być łatwo hodowane i pielęgnowane. Ich popularność doprowadziła do produkcji komercyjnych, które stały się prężnie rozwijającą się branżą. Pochodzą z krajów Azji Południowej oraz części Australii i Nowej Gwinei.

Zobacz także: TOP 10 najdziwniejszych akcesoriów modowych

Skrzydło Czerwonego Motyla (Christia Vespertilionis)

Skrzydło czerwonego motyla

Kolejna z najdziwniejszych roślin. Jak sama nazwa wskazuje, roślina ma liście przypominające motyla w locie. Występuje głównie w krajach Azji Południowo-Wschodniej: Tajlandii, Wietnamie, Kambodży, Indonezji, Chinach i Malezji. Zaobserwowano go również na wyspach Pacyfiku i Karaibów, takich jak Fidżi i Jamajka. Jej liście są fioletowoczerwone. Roślina była używana jako zioło lecznicze przez niektóre społeczności. Jest chwalony za to, że jest odporny na zakłócenia, co chroni go przed groźbą wyginięcia.

Kwiat Papugi (Impatiens Psittacina)

Impatiens Psittacina

Nie tylko wśród najdziwniejszych roślin, ale jeden z najpiękniejszych kwiatów. Znana również jako papuga balsam, roślina ma kwiaty przypominające papugę, zwłaszcza z gatunku kakadu. Kwiaty są jasnofioletowe i karminowoczerwone. Roślina występuje w krajach Azji Południowo-Wschodniej: Tajlandii, Birmie i Indiach. Jest to rzadka roślina, o której mówi się, że jest trudna w uprawie. Jest to gatunek chroniony i właściwie nie wolno go eksportować, zwłaszcza w Tajlandii.

Czapla Biała Orchidea (Habenaria Radiata)

Najdziwniejszych z roślin

Znana również jako pecteilis radiata, sagiso lub orchidea z frędzlami, roślina ta występuje głównie w Chinach, Japonii, Korei i Rosji. Kwiaty przypominają czaplę śnieżną z wydętymi piórami. Roślina podupadała z powodu niszczenia siedlisk i nadmiernego zbierania. Jego siedlisko zostało zniszczone przez lata, gdy ludzie szukają ziemi pod uprawę ryżu. Obecnie większość roślin znajduje się zwykle w Japonii, która przypadkowo jest również domem dla wielu czapli białych.

Podobała Ci się lista najdziwniejszych roślin?

Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

„Oszust z Tindera” wielkim hitem na Netflixie

Czy to koniec Instagrama i Facebooka

Czy to koniec Instagrama i Facebooka?