„Oszust z Tindera” wielkim hitem na Netflixie

„Oszust z Tindera” okazał się wielkim hitem. Widzowie Netflixa na całym świecie są poruszeni historią oszukanych kobiet. A także w Polsce o hicie Netflixa rozmawiają wszyscy – także za sprawą polskiego wątku – ochroniarz głównego bohatera pochodzi z Polski.

Oszust z Tindera został skazany

Choć do ujawnienia oszustw Shimona Hayuta podającego się za Simona Levieva doszło już kilka lat temu, on sam nadal miał konta w aplikacji Tinder. Dopiero po premierze dokumentu na Netflix, właściciele platformy randkowej usunęli go na stałe z aplikacji.

„Przeprowadziliśmy dochodzenie wewnętrzne i możemy potwierdzić, że Simon Leviev nie jest już aktywny na Tinderze pod żadnym ze swoich znanych pseudonimów”. – powiedział portalowi E!News rzecznik Tindera.

Hayut oszukał i wykorzystał wiele kobiet. Został za to skazany na 15 miesięcy w izraelskim więzieniu, chociaż odsiedział tylko pięć miesięcy, uzyskując przedterminowe zwolnienie w ramach akcji na rzecz zmniejszenia populacji więziennej na początku pandemii koronawirusa.

Kilka dni po premierze kompromitującego dokumentu, oszust opublikował na swoim Instagramie wpis, że zamierza „wyjaśnić” swoje działania, po czym zmienił ustawienia swojego konta na prywatne.

Zobacz również: Zobacz 5 nawyków, które wydłuża zdrowie nawet o 10 lat

Hit na Netflix

Oszust z Tindera

Film zadebiutował na Netflixie kilka dni temu, a już stał się jedną z najpopularniejszych produkcji. W „Oszuście z Tindera” reżyserka Felicity Morris opowiada historię Shimona Hayuta, podającego się w social mediach za Simona Levieva. Naciągacz wabił swoje ofiary wizją ekskluzywnego życia. – Był bystry, zabawny i spontaniczny. (…) Zapytał, czy chcę się przelecieć prywatnym odrzutowcem – opowiadają kobiety, które spotkały Simona na swojej drodze. I powierzyły mu swoje oszczędności sięgające dziesiątek tysięcy dolarów.

Mężczyzna został skazany na 15 miesięcy pozbawienia za posługiwanie się fałszywym paszportem. Odsiedział pięć miesięcy i dzisiaj nadal cieszy się luksusowym życiem u boku nowej partnerki. Po premierze dokumentu tytułowy bohater zagroził Netflixowi pozwem sądowym.

Polak ochroniarzem oszusta

Odszkodowania ma zamiar domagać się również ochroniarz mężczyzny Piotr K., który jest Polakiem. Twórcy dokumentu wykorzystali jego wizerunek, nie informując go o tym, a w jednej ze scen pada nawet jego nazwisko. Po premierze filmu na mężczyznę spadła fala krytyki. Ludzie zarzucają mu, że współpracował z oszustem. Piotr K. twierdzi natomiast, że nie zdawał sobie sprawy z tego, co robi jego szef.

Zobacz również: Magdalena Ogórek znika z Radia Łódź

Reprezentująca Polaka mecenas Joanna Parafianowicz opublikowała w mediach społecznościowych pismo, które przesłała Netflixowi. Wynika z niego, że Piotr K. zamierza walczyć o swoje dobre imię i domaga się przeprosin oraz odszkodowania w wysokości trzech mln euro – dwa miliony za doznaną krzywdę oraz milion euro „tytułem odszkodowania wynikającego z braku możliwości dalszego wykonywania zawodu specjalisty ochrony osób i mienia”.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Dodane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

10 najczęściej obserwowanych celebrytek na Instagramie

10 najczęściej obserwowanych celebrytek na Instagramie

0 najdziwniejszych roślin na świecie

10 najdziwniejszych roślin na świecie