Netflix będzie blokował konta?

netfixx kopia

Temat współdzielenia konta z użytkownikami Netfliksa nie mieszkającymi w jednym gospodarstwie domowym wraca coraz częściej.

Netflix w czerwcu ubiegłego roku rozpoczął testy weryfikacji dwuskładnikowej. Celem było to, aby na jedno konto nie logowały się osoby z różnymi adresami IP. Chociaż w regulaminie platformy zapisane jest, że z jednego konta korzystać mogą tylko członkowie jednego gospodarstwa domowego, często hasło do niego jest przekazywane między osobami, które nie mieszkają razem (najczęściej dzieje się tak w przypadku członków rodziny czy przyjaciół). To oczywiście powoduje, że Netfliksowi ucieka część osób, które w normalnych okolicznościach płaciłyby za usługę.

Netflix chce blokować współdzielenie kont?

Netflix chce blokować współdzielenie kont?

W marcu 2021 roku Netflix rozpoczął testy nowej funkcji, która dodatkowo weryfikuje użytkowników. Subskrybentom, przy próbie zalogowania pojawiał się komunikat: „Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, musisz założyć własne, aby kontynuować oglądanie”. Aby korzystać dalej z serwisu, trzeba było wpisać otrzymany wiadomością e-mailową lub SMS-em kod.

Leonardo DiCaprio i Jennifer Lawrence w filmie „Nie patrz w górę”

Netflix nie wprowadził tego rozwiązania na szeroką skalę w marcu, jednak teraz użytkownicy z Włoch podają, że komunikat podobnej treści pojawia się teraz i u nich. We Włoszech, podobnie jak i w Polsce, pojawia się jednak przycisk „zweryfikuj później”, pozwalający na ominięcie zabezpieczenia. Część użytkowników podaje przy tym, że czasami opcja ta nie działa lub można ją wykorzystać tylko raz.

Zobacz więcej: Amazon Fire TV wkracza do Polski

Mimo testowania nowych zabezpieczeń Netflix nie blokuje jeszcze kont, na których wykryje podejrzaną aktywność. Nie przewiduje także żadnych kar i dopłat za współdzielenie kont.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Dodane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

taryfikator

Nowy taryfikator mandatów 2022

Top 10 najszybszych zwierząt na świecie

Top 10 najszybszych zwierząt na świecie