18 najdziwniejszych rzadkich kwiatów na świecie

18 najdziwniejszych rzadkich kwiatów na świecie

Zobacz 18 najdziwniejszych kwiatów na świecie. Kwiaty w rzeczywistości nadają się na każdą okazję w życiu codziennym. Od dobrze znanych róż po storczyki i lilie, Kwiaty wydają się tak hipnotyzujące swoimi wyjątkowymi kształtami i wyglądem, które czynią nasz świat pięknym miejscem.

Ale istnieje świat dziwnych rzadkich kwiatów… Tak, te dziwnie wyglądające kwiaty mają swoje własne piękno i wyjątkowość. Dowiedzmy się więc więcej o tych pięknych, ale dziwnie wyglądających kwiatach . Ponieważ są arcydziełem naszej Matki Natury!

Niesamowicie rzadkie kwiaty na całym świecie.

Poniżej znajduje się lista najdziwniejszych rzadkich kwiatów, które można spotkać w naturze.

Krwawiące Serca

Azjatycki krwawiące serce

Te kwitnące rośliny, które przypominają kształt serca, z kroplą pod spodem – stąd ich popularna nazwa jako Krwawiące Serca. Znaleziona na kontynentach azjatyckich roślina wygląda tak dziko w okresie wiosenno-letnim. To symbol czystej miłości.

Chociaż odkryto je pod koniec XIX wieku, te kwiaty są dostępne od tysięcy lat. Kwiaty kwiatowe są w jasnoróżowych lub czerwonych kolorach. Białe Krwawiące Serce jest uważane za symbol czystości i niewinności .

Imbir w ulu

Najdziwniejsze kwiaty imbiru w ulu
źródło obrazu: thespruce.com

Ul imbirowy jest uważany za jeden z najdziwniejszych i najdziwniejszych kwiatów na świecie. Ul imbirowy może wyglądać, jakby należał do rodziny szyszek sosnowych, ale w rzeczywistości są spokrewnione z imbirem. Ich małe „kubeczki” lub „plastry miodu” zbierają wodę i wydzielają zapach imbiru.

Jaką pompę do centralnego ogrzewania wybrać?

Te kwiaty mogą być uprawiane w pomieszczeniach i mogą dorastać do 6 stóp. Kwiaty są drobne i przeważnie białe. Przypominają małe pszczoły i pojawiają się między gałęziami. Przylistki zmieniają się z pięknych żółtych i złotych kolorów na czerwony.

Storczyk ćmy (Kwiat Indii)

Najdziwniejszy kwiat orchidei ćmy

Jak sama nazwa wskazuje, te kwiaty przypominają ćmy w locie i dlatego nazywa się je Moth Orchid. Ze względu na swoją przydatność jako roślina doniczkowa cieszą się niezwykłą popularnością w ostatnich latach. Znane również jako Phalaenopsis, te kwiaty mogą łatwo rosnąć i kwitnąć przez cały rok. Od bieli po róż, żółć, zieleń, czerwień i różne inne odcienie te kwiaty są dostępne w różnych gamach kolorystycznych. Niepowtarzalny wygląd storczyka ćmy, jej design i różnorodne kolory sprawiają, że są one bardzo atrakcyjne i pożądane.

Księżyc w Orchidei

Księżycowa orchidea

Ta kochająca wybrzeża orchidea jest biała i błyszczy na nich. Cóż, wydaje się, że jest to zwyczajna orchidea ćmy, ale gdy przyjrzysz się uważnie, wygląda jak maleńka rzeźba katolickiej Madonny, która została umieszczona w kwiatach. Virgin Orchid to doskonały dom dla mrówek.

Roślina podziemna

Południowoafrykańska roślina podziemna

Południowoafrykańska roślina podziemna jest jedną z najdziwniejszych roślin występujących na Ziemi. Są dość powszechne w regionach Afryki Południowej. Znany również jako Hydnoraafricana lub Jackal Food przez miejscową ludność.

Strefy godzinowe w popularnych taryfach prądu

Nie ma widocznych liści, korzeni i chlorofilu, należących wyłącznie do kategorii pasożytniczej. Jej kwiaty rozwijają się z ziemi przez prawie rok. Mimo szalonego, monstrualnego wyglądu i obrzydliwego zapachu, można z niego wyprodukować smaczne jagody pieczone na otwartym ogniu. Owoc ma również właściwości lecznicze i był używany w różnych lekach i kosmetykach. To jeden z najdziwniejszych rzadkich kwiatów na świecie.

Kwiat papugi

Impatiens Psittacina

Kwiat papugi, pochodzący z Tajlandii, jest klasyfikowany jako zagrożona roślina kwitnąca. Te kwiaty to rzadki gatunek balsamu, wygląda jak papuga. Ponieważ są niezwykle rzadkie w naturze i bardzo niewiele osób faktycznie je widziało, zostały odrzucone jako przerobione w Photoshopie (edytowane). Usunięcie ich jest nielegalne!! Jeden z najdziwniejszych rzadkich kwiatów na naszej liście.

Latająca orchidea

Latająca orchidea

Na tej liście najdziwniejszych rzadkich kwiatów na świecie jest sporo storczyków, a oto kolejny. Fly Orchid to stosunkowo rodzaj europejskiej orchidei, która rośnie od 11 do 15 cali. Te kwiaty wyglądają jak małe muchy, z dużymi, czarnymi, robaczymi oczami. Fly Orchid nosi nazwę, ponieważ przyciąga muchy.

Żywe Kamienie

Lithops Weberi

Czy słyszałeś o kwitnącym kamieniu? No tak! To LithopsWeberi, znany również jako Żywe Kamienie. Te niesamowite małe sukulenty są idealne do uprawy w pomieszczeniach, te małe cuda można znaleźć tylko w Afryce Południowej. Kiedy lithops zakwitnie, wygląda niesamowicie! Z białą lub żółtą stokrotką wychodzącą i wydaje się, że stoi na litym kamieniu. Jeśli chcesz powiększyć te Żywe Kamienie, po prostu oderwij liść i wbij go w kamyk, a pociemnieje jak cud!

Strąki nasion lwia paszcza

SnapDragon i czaszka

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy kwiat może być żywym stworzeniem, czy nie, te kostne strąki Snap Dragon Pods są dowodem na istnienie! Kilku ogrodników i ogrodników jest zachwyconych kwiatami ze względu na ich jaskrawe kolory i zapach – nie mówiąc już, że ściskasz boki kwiatu Snapdragona, to jest to coś w rodzaju otwierającej się i zamykającej paszczy smoka.

Przypomina też rodzaj ludzkiej czaszki! W starożytności przywykli i wierzyli, że Snapdragons władają mistycznymi mocami, które chronią dom przed przekleństwami i złem. Te malutkie, doskonałe, bardzo małe czaszki są całkiem wskazówką do kręgu życia!!

Gwiezdne kwiaty

Kwiat rozgwiazdy

Kwiat Gwiezdny, znany również jako Kwiat Rozgwiazdy, to kolejna roślina padlinożerna. Jest to charakterystyczny kwiat, który zazwyczaj wygląda na bardzo masywny i rozmyty. Kolor kwiatów tej rośliny będzie się wahał od głębokiej czerwieni i fioletu do jaśniejszego różu, fioletu i żółci. Kwiaty są więc miękkie fizycznie i futrzane, mogą przyciągać uwagę swoim pięknem, ale ich odrażający zapach zgniłego mięsa może popsuć Ci nastrój…!

Niemowlęta w pieluszkach

Opatulone dzieci

Te liliowate rośliny należą do tulipanów lub orchidei, zwanych „Swiddled Babies”. Odkryto je w zasięgu kolumbijskim w latach 1777-1788 podczas 10-letniej ekspedycji, jednak nie zostały nazwane i formalnie sklasyfikowane dopiero w 1798 roku. W pewnych okresach kwitnienia rośliny, charakterystyczne kształty kwiatów przypominają kształty niemowlęcia owiniętego w białe pieluszki.

Płomienna Lilia

Ognista Lilia

Ten można słusznie nazwać jednym z prawdziwych wspaniałych piękności natury. Niezwykłe połączenie żółto-czerwonych kwiatów z falistymi krawędziami, które przedstawiają płomienie, dlatego nazywa się Flame Lily. Te kwiaty są bardzo popularne. Jednak Flame Lily, podobnie jak prawie wszystkie inne lilie , są trujące dla ludzi i zwierząt . Ponieważ piękno też może być niebezpieczne!

Zobacz również: Herbata. Top 10 najrzadszych i najdroższych herbat na świecie

Pazur homara

Chomarze szczypce

Lista byłaby niepełna bez wzmianki o niezwykle uroczych kwiatach Lobster Claw. Przypomina szpony homara, ten tropikalny kwiat nigdy nie przestaje zadziwiać swoim rodzajem i kolorem. Ten piękny kwiat wyłania się z kępek liści przypominających banany.

Pleurothallis Truncata (rodzaj małej pomarańczowej orchidei)

Pleurothallis Truncata
Pleurothallis Truncata (Zdjęcie autorstwa migotania )

Ten maleńki, oszałamiający kwiat znajduje się na liście najdziwniejszych rzadkich kwiatów ze względu na swoją dziwną naturę. Kwiaty wyglądają jak pozioma, pomarańczowa lilia. Jednak w rzeczywistości te kwiaty należą do rodziny Orchidei. Nie ma wspólnej nazwy, dlatego znane są jako Bonnet Orchids ze względu na ich małe kwiaty, które przypominają bardzo małe dziecięce czepki. Rosną na wiele alternatywnych sposobów, jako nasadka szczotkowa lub jako pnącza. W przeciwieństwie do zwykłych storczyków, te storczyki lubią chłodniejsze temperatury i niską wilgotność; najlepiej rosną na strasznie dużych wysokościach.

Orchidea z małpią twarzą

Kształt kwiatu małpy

Roślina storczykowata Monkey Face jest rzadką osobliwością. Występuje wyłącznie w lasach mglistych Republiki Peru i południowo-wschodniej Republiki Ekwadoru na wysokości 3000 stóp. Jest elastyczny w kwitnieniu przez cały rok, a jego kwiaty pachną jak dojrzałe pomarańcze, co czyni go cenionym dodatkiem do ogrodu każdego konesera storczykowatych roślin.

Zobacz również: 10 najdziwniejszych roślin na świecie

Jeden z najrzadszych kwiatów na świecie! Te kwiaty dokładnie przypominają małą małpkę. To sprawia, że ​​Kwiaty wyglądają najładniej.

Usta Kobiety

10 najpiękniejszych, ale dziwnych kwiatów

Hooker Lips lub Flower Lips – możesz je nazwać jak chcesz – nie ma żadnego przybliżenia, ale ta roślina ma swoją nazwę. Intensywnie czerwone kawałki, które drwią z jaskrawoczerwonych ust kobiety, to dosłownie przylistki, a nie płatki. Przypomina gorące Czerwone Usta pięknej kobiety.

Roślina Hooker’s Lips pochodzi z tropikalnych regionów Kolumbii, Republiki Kostaryki i Panamy. Jednak dzięki swojej jakości wśród kolekcjonerów, a także wylesieniu jej naturalnego środowiska, trafił na listę wrażliwych i rzadkich kwiatów.

Wiatraczki Protea

Wiatraczki Protea

Cóż, ten kwiatowy wygląd jest raczej zabawką karnawałową niż tworem natury! Prawda dotycząca tego kwiatu jest taka, że ​​jest on połączony z ogniem. W naturze krzew. Wiatraczki Protea są doskonale przystosowane do surowych warunków klimatycznych. Najskuteczniejszym czasem na rozkwit krzewu Pinwheels jest niegdyś ognisko. Pinwheels gwarantują ich nieprzerwaną egzystencję, przekazując swoje małe owoce, które są zbierane i pożerane przez mrówki.

Trupowy Kwiat Indonezji

Arum tytanu

Trupowy Kwiat , o którym teraz mówimy, jest znacznie rzadszy i można go znaleźć wyłącznie w lasach deszczowych Indonezji. Trupowy Kwiat może być organizmem pasożytniczym, który nie ma widocznych liści, korzeni ani łodyg, co skłania niektórych do twierdzenia, że ​​ten kwiat w ogóle nie jest kwiatem – raczej rośliną lub grzybem. Oprócz swoich wampirycznych cech , Kwiat Zwłok jest największym na świecie pojedynczym rzadkim kwiatem.

Oto niektóre z moich ulubionych rzadkich kwiatów. Ale podróż nigdy się tutaj nie kończy. Istnieje wiele innych wariantów na tej planecie, niektóre są znane, ale wiele wciąż nie zostało odkrytych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

10 dziwnych zwierząt o których istnieniu nie wiedzialeś

10 dziwnych zwierząt, o których istnieniu nie wiedziałeś

Edyta Gorniak

Edyta Górniak apeluje do Polaków