Herbata. Top 10 najrzadszych i najdroższych herbat na świecie

Herbata. Top 10 najrzadszych i najdroższych herbat na świecie

Herbata. Większość z nas zaczyna dzień od filiżanki herbaty lub kawy. I nie wyobrażam sobie nawet jednego dnia bez popijania przynajmniej kilku filiżanek. Jeśli jesteś miłośnikiem herbaty, być może nie zadowala cię zwykła herbata, ale zawsze poszukujesz najlepszej. Sprawdzasz jakość liści, jaka jest ich moc, jakie mają smaki, a potem wybierasz najlepsze, nawet jeśli trzeba trochę dopłacić. Chociaż nawet ten niewielki dodatek mógł kosztować nie więcej niż kilka dolarów, zdziwisz się, że istnieją herbaty sprzedawane po bardzo, bardzo wysokiej cenie.

To top 10 najdroższych herbat na świecie, a także najrzadszych herbat.

Herbata kwiatowa Tienchi

Herbata Kwiatowa Tienchi

Chociaż jest to najtańsza na tej liście, jest bardzo znana nie tylko w swoim miejscu uprawy, Chinach, ale także na całym świecie. Jest to jedna z najzdrowszych herbat, z jakimi można się spotkać. A także jest popularny ze względu na swoje właściwości lecznicze. Herbatka z kwiatów Teinchi może być używana do leczenia różnych dolegliwości, takich jak bezsenność i alergie, a także ma świetne właściwości detoksykujące. W smaku przypomina delikatne różyczki brokułów. Każdy 1 kg herbaty jest wart 170 USD.

Gyokuro

Gyokuro Luźne Liście Zielona Herbata

Gyokuro to rodzaj zielonej herbaty, egzotycznej odmiany, która oferuje przyjemny jadeitowy odcień. Typowe dla japońskiej dzielnicy Uji gyokuro jest włączane bez mielenia liści. Ma słodki smak i wyraźny aromat i jest uprawiana w cieniu. Przygotowanie do zbioru zajmuje prawie 2-3 tygodnie, a każdy 1 kg jest wart 650 USD.

Zobacz też; Top 10 najbogatszych ludzi na świecie w 2021

Poo Poo Herbata Pu-Erh

Poo Poo Pu-Erh Herbata
Ta herbata pochodzi z chińskiej prowincji Yunnan. I zawiera odchody owadów, które zbieracze herbaty starannie zbierają. Chociaż możesz być zaskoczony i może to zabrzmieć szaleńczo, ale faktem jest, że ta „czarna” herbata ma przyjemny smak i jest znana na całym świecie ze swoich leczniczych właściwości. Jeśli zastanawiasz się, ile może kosztować ona zawierająca odchody owadów, pomyśl jeszcze raz, ponieważ kosztuje 1000 USD za kg.

Zobacz również: Top 10 najszybszych zwierząt na świecie

Herbata cesarska ze srebrnymi końcówkami

Herbata cesarska ze srebrnymi końcówkami

Ta herbata jest najdroższą, jaką kiedykolwiek wyprodukowano w Darjeeling. Jest zbierana w Darjeeling w Zachodnim Bengalu przez Makaibari Tea Estate, która jest własnością firmy znanej jako Luxmi Tea. Luxmi Tea to pierwsza na świecie plantacja herbaty. Ma ona wspaniały smak, wspaniały aromat i mimo, że była sprzedawana w swojej wysokiej, ale zwyczajowej cenie 400 dolarów za kg. W 2014 roku trzech kupujących z USA, Wielkiej Brytanii i Japonii kupiło tę drogą herbatę za nawet 1850 USD.

Tieguanyin

Najdroższa herbata Tieguanyin

Jest to herbata oolong zebrana w Chinach i nazwana tak jako hołd dla Bogini Miłosierdzia, Guanyin. Z Tieguanyin związane są dwie legendy. Jedna dotyczy oddania Wei, biednego chłopa, bogini Guanyin. I jak został nagrodzony pędem herbaty. Kiedy zasadził pęd i zaczął rosnąć, zmienił się nie tylko los Wei, ale także losy całej wioski. Następna historia dotyczy Wanga, uczonego, który odkrył roślinę pod skałą Guanyin. Podarował tę roślinę herbacianą cesarzowi Quilongowi, odtąd znana była jako herbata Guanyin. Najlepszy rodzaj herbaty Guanyin może kosztować nawet 3000 USD za kg.

Zobacz również: Top 10 największych ptaków na świecie

Pąki herbaty z żółtego złota

Pąki herbaty z żółtego złota
Herbatę tę nazywa się tak drogą, ponieważ jej liście są pokryte prawdziwym 24-karatowym złotem. Jest to niezwykle rzadki rodzaj herbaty, ponieważ zbiera się ją tylko w jednym konkretnym miejscu i to tylko przez jeden dzień w roku. Kiedy liście się otwierają, przygotowana herbata nabiera złotego odcienia i mówi się, że jest dobra dla zdrowia. Jedyne miejsce, w którym można znaleźć tę herbatę, znajduje się w Singapurze. I jest to dość naturalnie drogie i kosztuje 3000 USD za kg.

 

Herbata Oolong w stylu vintage Narcissus Wuyi

Herbata Oolong Narcyz Wuyi w stylu vintage
Nazwa tej herbaty Oolong pochodzi od popularnej greckiej postaci z mitologii, Narcyza. I jest uprawiany w Górach Wuyi. Jest utleniony do około 60%, a wraz z wiekiem jego smak tylko się poprawia. Aby upewnić się, że starzona herbata nie zepsuje się, jest wypalana co dwa lata, co pomaga wysuszyć dodatkową wilgoć. Wszystko dzięki wyszukanym smakom, w tym kwiatów, czekolady i drewna, ta herbata jest bardzo droga i kosztuje 6500 USD za kg.

Zobacz również: Top 10 najczystszych krajów na świecie 2022

Herbata z łajna pandy

Herbata z łajna pandy
Chiny rozpoczynają sezon zbiorów prawdopodobnie najdziwniejszej i najdroższej herbaty na świecie. Takim przykładem jest herbata Panda Dung Tea. Znaleziona w chińskiej prowincji Syczuan herbata Panda Dung kosztuje 70 000 USD za kg. Ma tę nazwę, ponieważ roślina herbaciana wykorzystuje odchody pand jako nawóz. Artysta Yanshi jako pierwszy uprawiał tę herbatę i posiada prawa autorskie do jej produkcji. Kiedy po raz pierwszy pojawiła się oficjalnie na rynku w 2012 roku, była podobno najdroższą herbatą na świecie.

Herbata Dà Hóng Pao

Herbata Da Hong Pao

To wyjątkowa herbata, bo to królewska herbata. Uprawia się ją w górach Wuyi w Chinach. Jest uważany za część rodziny Oolong i stał się popularny, gdy ludzie poznali jego właściwości lecznicze po tym, jak pomógł wyleczyć chorego władcę Ming. Król był pod takim wrażeniem, że nakazał, aby wszystkie krzaki Dà Hóng Páo były przykryte czerwonymi królewskimi szatami. Dlatego ta herbata jest również znana jako Imperial Red Robe i kosztuje 1,2 miliona dolarów za kg.

Diamentowe torebki na herbatę od PG Tips

Diamentowe torebki na herbatę od PG Tips
Popularna brytyjska firma PG Tips wprowadziła tę herbatę w 2005 roku. Około 2 gramów popularnej herbaty Silver Tips Imperial Tea znajduje się w każdej torebce herbaty zaprojektowanej przez słynnych jubilerów Boodles. Co więcej, każda z tych toreb ma 280 najwyższej jakości diamentów. Dlatego ma wygórowaną cenę – 15 000 dolarów. Możesz również zobaczyć listę dziesięciu najdroższych bezużytecznych rzeczy.

Nawet jeśli spróbujesz którejś z herbat wymienionych na tej liście, uważaj się za wielkiego szczęściarza, ponieważ popijasz coś nie tylko drogiego, ale także bardzo rzadkiego. Ciesz się każdym łykiem, w końcu tylko nieliczni szczęściarze mogą skosztować tak wykwintnych rzeczy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

„Wyjątkowa polska piękność” sprzedana za prawie milion dolarów – Biznes Wprost

Moneta o nominale 80 dukatów z 1621 roku sprzedana za prawie milion dolarów

podolski

Lukas Podolski – Co dalej z karierą?