Picie kawy pomaga czy szkodzi?

Picie kawy może nawet wspomóc odchudzanie, ale bardzo ważne jest umiarkowanie w jej piciu. Ostatnie badania dotyczące picia kawy bywają sprzeczne, gdyż duża grupa wielbicieli kawy twierdzi że ma on same zalety.

Jeżeli przesadzimy z jej nadmiarem to może wpłynąć negatywnie na nasz organizm.

Picie kawy i skutki nadmiaru jej picia

Pierwszy wypad na narty – co włożyć do walizki?

Kawa spożywana w dużej ilości może powodować wieczorne problemy ze snem. Kiedy nie śpimy wystarczająco dobrze w nocy, ciężko jest nam skupić się na pracy przez cały dzień. To sprawia, że sięgamy po jeszcze więcej napoju. Często przy okazji spożywamy też zbyt dużą ilość cukru. To wszystko może wywoływać rozdrażnienie i poddenerwowanie. W efekcie nie możemy skoncentrować się na pracy, chociaż właśnie to było naszym początkowym celem.

Ile pić kawy aby nie mieć problemów?

Picie kawy i skutki nadmiaru jej picia

Jednak problem z picie kawy polega na tym, że każdy jest inny. To, co działa dla jednej osoby, może nie działać dla innej, a każdy ma inny próg tolerancji. Ostatecznie należy zwracać uwagę na swoje samopoczucie i raczej ograniczać, niż zwiększać ilość napojów z kofeiną w ciągu dnia. Nie powinno się ich pić także późno po południu – zawarta w nich kofeina może bowiem działać na organizm do późnych godzin nocnych.

Zobacz również: Top 10 najlepszych ćwiczeń fitness na odchudzanie

Zbyt duża ilość cukru w kawie

Czy kiedykolwiek sprawdzaliście informacje na temat wartości odżywczych karmelowej latte? Jeśli wypijacie dużą karmelową latte dziennie, prawdopodobnie jednocześnie zjadacie co najmniej 30 gramów cukru… Przygotowując napój w domu można kontrolować ilość wsypanego do szklanki cukru, ale jeśli kawa pochodzi z kawiarni, już nie.

Badania już dawno wskazywały, że spożywanie zbyt dużej ilości cukru, może prowadzić do przedwczesnej śmierci. I nie będzie ona wynikiem nadwagi czy otyłości, ale odwodnienia, związanego z wysokim poziomem cukru we krwi, który jeśli nie jest kontrolowany, naraża nas na ryzyko wystąpienia cukrzycy.

Zamiast zamawiać słodką latte, lepiej więc poprosić o zwykłą albo dodać odrobinę karmelu tylko dla smaku. Można też sprawdzić przepisy na dietetyczne domowe napoje kawowe.

Jak liczyć kalorie? Najlepsze sposoby na liczenia kalorii

Zbyt duża ilość śmietanki w kawie

Picie kawy lub słodkiego latte, jeśli przesadzicie ze śmietanką, dostarczycie sobie nadprogramową dawkę cukru. Spróbujcie lać mniej śmietanki, a jeszcze lepiej zastąpić śmietankę mlekiem lub mlekiem migdałowym.

Picie wody – korzyści dla zdrowia i urody

Zbyt duża ilośc kofeiny

Jednym z powodów, dla których pijemy kawę jest pobudzająca kofeina. Badanie opublikowane przez czasopismo „Longevity & Healthspan” mówi, że kofeina może faktycznie przedłużać życie, poprawiając ogólny stan zdrowia i hamując rozwój chorób związanych z wiekiem, takich jak np. choroba Alzheimera. Dzieje się tak, gdyż kofeina wspomaga przestrzeganie diety. Podobno może być doskonałym środkiem w leczeniu cukrzycy, a badanie na myszach wykazało nawet, że zastępuje zastrzyki insuliny.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Dodane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Jaką wybrać drukarkę 3D dla początkujących

Jaką wybrać? Drukarka 3D dla początkujących

10 dziwnych zwierząt o których istnieniu nie wiedzialeś

10 dziwnych zwierząt, o których istnieniu nie wiedziałeś