Picie wody – korzyści dla zdrowia i urody

Picie wody codziennie. Picie wody z cytryna czy bez

Co daje picie wody? Ciało człowieka składa się w 70% z wody. Utrata tylko 20% wody z organizmu prowadzi do ciężkiego odwodnienia, a następnie do śmierci. Zawartość wody w organizmie ulega wahaniom ze względu na wiek, jak i jakość spożywanych pokarmów (zawartość soli kuchennej). W organizmie woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania wszystkich komórek. Stwarza środowisko dla wielu reakcji biochemicznych, transportuje substancje odżywcze, hormony, enzymy, a przede wszystkim reguluje temperaturę ciała.

Picie wody – korzyści dla zdrowia i urody

Picie wody jest dla człowieka tak samo niezbędne jak oddychanie. Woda jest konieczna do życia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Należy ją traktować jako niezbędny składnik pokarmowy, a wypijanie wody powinno być nawykiem wpajanym zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Jaka jest rola wody w organizmie? Może wystarczy powiedzieć, że ciało człowieka składa się w większości właśnie z wody, stanowi od 60 do 70% masy ciała dorosłego człowieka. Bez wody nie było by nas. Niemniej, rola jaką odgrywa doba w wielu procesach jest warta przybliżenia:

  • woda odpowiedzialna jest za transport składników odżywczych,
  • jest konieczna do funkcjonowania procesów związanych z przemianą materii i wydalania,
  • oczyszcza organizm z toksyn i szkodliwych substancji,
  • woda niezbędna jest do życia każdej komórce ciała człowieka,
  • wpływa na proces regulacji temperatury ciała,
  • Poza tym możemy poprawić kondycję naszej skóry.

Zobacz jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry suchej, jak dbać o suche wargi, Zadbajmy o siebie – to naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu.

Mówiąc krótko: bez wody nie ma życia, i jest to najlepszy i najprostszy powód dla którego po wodę powinno się sięgać jak najczęściej. Co więcej, osoby, którym picie weszło w nawyk same zauważają pozytywne zmiany w samopoczuciu i stanie zdrowia.

Picie wody – korzyści dla zdrowia i urody

Czy picie wody dla każdego jest tak samo dobre?

Nie istnieje na ziemi człowiek, który mógłby się obejść bez wody. Warto podkreślić, że utrata zaledwie 20% wody z organizmu człowieka może prowadzić do skrajnego odwodnienia a nawet do śmierci. W przypadku niektórych schorzeń, picie wody powinno podlegać kontroli, ale nie radykalnemu ograniczeniu. Warto także podkreślić, że wielu dolegliwości można uniknąć właśnie poprzez sprawienie, że picie staje się ważną częścią codziennej diety.

Zobacz również: Pielęgnacja cery tłustej. Jak prawidłowo o nią dbać?

Odwodnienie jest jedną z najczęstszych przyczyn bólu głowy. Picie wody przyczynia się do odpowiedniego nawodnienia tkanki mózgowej, a przez to może łagodzić bóle głowy, ale także bóle stawów czy mięśni. Woda poprawia także przemianę materii w organizmie. Odpowiednia jej ilość wpływa na wiele życiowych procesów i reakcji biochemicznych. Korzyści jakie niesie woda odczuwają także nerki, które potrzebują wody, aby skutecznie filtrować produkty przemiany materii.

Picie wody z cytryną – poranny rytuał

Wiele osób zastąpiło poranną kawę właśnie ciepłą wodą z cytryną. Jest to obecnie najczęściej wskazywany napój, od którego warto rozpocząć dzień. Korzyści płynące z tej prostej zmiany w codziennych rytuałach sprawiają, że kawa może poczekać.

Dlaczego tak się dzieje? To nie tylko moda. Picie wody z cytryną korzystnie wpływa na wiele funkcji organizmu. Wymienić warto choćby kilka z nich:

  1. przyspieszenie metabolizmu i wspomaganie procesów trawiennych,
  2. zapewnia odpowiednie nawodnienie organizmu po nocy,
  3. cytryna jest źródłem antyoksydantów i witaminy C,
  4. picie wody z cytryną poprawia samopoczucie.

Picie wody z cytryną jest dobrym nawykiem przyczyniającym się do poprawy samopoczucia. Ten zwyczaj ma korzystny wpływ na zdrowie: ciśnienie krwi, poziom cholesterolu czy lepsze trawienie.

Czytaj więcej..

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Pierwszy Audi Charging Hub, czyli luksusowa stacja ładowania – Auto / Moto

Audi Charging Hub czyli luksusowa stacja ładowania

Bez nazwy 6

Grzegorz Hyży pokazał niezwykłe zdjęcia z żoną