Najprostsze metody czesania – Warkocz dobierany

Dobierany warkocz dobieraniec

Dobieraniec – Warkocz dobierany jest fryzurą bardzo chętnie wybieraną przez kobiety w każdym wieku. Co ważne, taką fryzurę każda kobieta może sobie zapleść samodzielnie. Uniwersalny dobieraniec pasuje do każdego typu twarzy, zarówno do okrągłego jak i pociągłego. Efektowne i eleganckie zapięcie dodaje osobie przysłowiowego pazura oraz charyzmy. Warto pamiętać o tym, że zasada przy układaniu włosów jest jedna. Otóż, pasma włosów wplątywane są zawsze w warkocz od samej góry, nigdy odwrotnie. Co istotne, przed przystąpieniem do układania francuza, trzeba najpierw bardzo dokładnie rozczesywać poszczególne pasma, aby jak najlepiej się z nimi pracowało.

Warkocz dobierany – zobacz jak go prawidłowo zapleść?

Warkocz dobierany

Warkocz dobierany można wykonać na średnich oraz długich, prostych włosach.

  1. W pierwszym kroku trzeba bardzo dokładnie rozczesać wszystkie pasma.
  2. Następnie, trzeba wydzielić grube pasmo włosów na samym czubku głowy. Oddzielone pasmo włosów w następnym kroku dzieli się na 3 równe części. Mając przed sobą lusterko, można to zrobić bardzo starannie i precyzyjnie.
  3. Następnie, z oddzielonych pasm, należy zapleść tradycyjny warkocz. Bardzo ważne jest to, że warkocz należy zrobić tylko po jednym ruchu zarówno z prawej jak i również z lewej strony.
  4. W następnym kroku trzeba kolejno dobrać pasmo z włosów znajdujących się najbliżej warkocza, z jednej i drugiej strony. Połączone pasma następnie przekłada się nad tym środkowym.

Wyżej wymienioną czynność trzeba analogicznie powtórzyć dla kolejnych pasm. W ten sposób wyjściowe 3 pasma włosów będą się coraz bardziej pogrubiać, z każdym kolejnym etapem. W efekcie, warkocz dobierany będzie się prezentować bardzo efektownie i modnie. Warto pamiętać, że praktyka czyni mistrza. Przy większej wprawie i wielu próbach ćwiczeń, dobieraniec będzie zaplatany coraz szybciej i dokładniej. Warto nie zrażać się pierwszymi nieudanymi próbami. Dobierany warkocz może stanowić ciekawą propozycję dla osób, które chcą przejść metamorfozę, pragną zmiany fryzury.

Zobacz również: Pielęgnacja cery tłustej. Jak prawidłowo o nią dbać?

Dobierany warkocz – modna fryzura w 5 minut

Warkocz dobierany można zaplatać tuż nad czołem, bądź na samym czubku głowy. Już kilka grubych splotów warkocza, dodaje twarzy uroku, finezji i ładnego wyglądu. Z całą pewnością można stwierdzić, że ta fryzura sprawdza się podczas uprawiania aktywności fizycznej na dworze, siłowni bądź podczas joggingu. Co ważne, dobrze zapleciony dobieraniec, przez cały dzień nie będzie wymagał żadnych poprawek ani korekty. Z tego powodu można stwierdzić, że warkocz dobierany jest bardzo praktyczną fryzurą, idealną na co dzień. Doskonale się on sprawdza przy małym dziecku, sprzątaniu, pracowaniu czy też robieniu zakupów. W ramach ciekawostki – warto wiedzieć, że dobierany warkocz jest upięciem rozpowszechnionym nie tylko w Polsce ale i również na całym świecie. Taką modną fryzurę układają na głowach stylistyki, trendsetterki oraz znawcy ze świata mody, fryzjerstwa, kosmetologii. Warkocz dobierany wygląda zjawiskowo na głowie i co ważne, można go upleść w mniej niż 5 minut. A jeśli masz krótkie włosy, może warto postawić na fryzurę bombkę?

Jakie kupować zamienniki perfum?

Dobieraniec, który gwarantuje ładne ułożenie włosów

Dobieraniec stanowi idealne rozwiązanie do pracy, szkoły i na co dzień. Z pewnością docenią go osoby, dla których ważna jest modna i przede wszystkim wygodna fryzura. Warkocze wracają z impetem do łask, dlatego nawet modelki oraz znawcy mody bardzo często mają takie fryzury na sesjach zdjęciowych oraz pokazach. Warkocz dobierany bardzo ładnie wygląda przy pasemkach, balejażu jak i również przy jednolitym kolorze włosów. To upięcie dobrze wygląda z grzywką prostą lub ukośną. Warkocz może być również zaplatany na głowach kobiet, które nie mają grzywki lub mają ją podpiętą. Warto również dodać, że taka modna fryzura prezentuje się atrakcyjnie z każdą stylizacją, zarówno codzienną jak i również z formalnym dress code.

Co istotne, warkocz dobierany jest ceniony za łatwość ułożenia i spektakularny efekt. Z całą pewnością można stwierdzić, że wyżej wymienione upięcie usatysfakcjonuje osoby, które nie lubią mieć opadających kosmyków przy twarzy. Warkocz dobierany bardzo ładnie zbiera wszystkie włosy, dzięki czemu twarz nie jest przysłonięta żadnymi pasmami. Fryzura ta jest ceniona w szczególności za:

  • łatwość ułożenia jej na głowie,
  • efektowny wygląd,
  • wygodę noszenia w każdych warunkach,
  • uniwersalność, gdyż fryzura pasuje na każdą okazję,
  • możliwość zaplatania na włosach średnich i długich.

Czytaj więcej..

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

cceaf953e6847ef6bdac0e52d9c6

Katarzyna Dowbor „Z TVP wyrzucił mnie kolega”

Amazon Fire TV wkracza do Polski

Amazon Fire TV wkracza do Polski