Napuszone włosy – Najlepszy sposób na puszące się włosy!

Domowe sposoby na puszace sie wlosy napuszone wlosy

Napuszone włosy są pozbawione sprężystości i blasku. Kosmyki wyglądają na suche oraz szorstkie, przez co ich posiadaczki nie są zadowolone z kondycji fryzury. Problem z puszącymi się włosami pojawia się zwłaszcza po nawilżeniu lub umyciu pasm. Jak poradzić sobie z napuszonymi włosami? Co jest przyczyną słabszej kondycji kosmyków?

Napuszone włosy i ich przyczyny

Napuszone włosy mogą być wynikiem genetyki, która determinujące typy włosów, bądź być efektem nieprawidłowej pielęgnacji fryzury. Problem puszenia się spotyka zwykle osoby z naturalnie kręconymi włosami, które z natury są suche i pozbawione blasku. Szorstkie, napuszone kosmyki pojawiają się również u osób stosujących zabiegi fryzjerskie i agresywną, domową stylizację. Regularne używanie prostownicy, bądź lokówki niszczy powłokę odpowiadającą za utrzymanie wilgoci w środku włosa. Podobne działanie wywołuje stosowanie środków chemicznych, takich jak farby do włosów, czy rozjaśniacze. Szorstkie i napuszone włosy są zwykle problemem osób, które nie pozwalają wyschnąć fryzurze w sposób naturalny, lecz używają suszarki. W takim wypadku osłabienie kondycji włosów, a w konsekwencji także ich puszenie się, są nieuniknione.

Polecane sposoby na puszące się włosy

Sposoby na puszące się włosy mają różną skuteczność, która w dużej mierze zależy od regularności stosowania kosmetyków i czasu pielęgnacji włosów. Jedną z lepszych metod na walkę z puszącymi się kosmykami jest olejowanie na sucho. Do wyboru są różne typy olejków dedykowane do innego rodzaju włosów – informację na temat przeznaczenia produktu znajdują się na opakowaniu. W drogeriach znaleźć można m.in. naturalne olejki lniane, arganowe, czy kokosowe.

Jak czym polega olejowanie na sucho? Na nieumyte i napuszone włosy należy nanieść warstwę kosmetyku, a następnie pozostawić ją przez co najmniej 30 minut na powierzchni kosmyków. Po upływie tego czasu należy umyć włosy, a opcjonalnie można zastosować odżywkę. Olejowanie można przeprowadzić także wieczorem, pozostawiając kosmetyk na włosach przez całą noc i myjąc je dopiero rano. Składniki zapobiegające puszeniu się fryzury będą miały więcej czasu na wchłonięcie wewnątrz włosa.

Zobacz domowe sposoby na puszące się włosy

Napuszone włosy

Domowe sposoby na puszące się włosy opierają się o łatwo dostępne kosmetyki. Aby uzyskać efekt lśniących włosów i sprawić, by te stały się sypie i gładkie należy stosować odżywki po każdym umyciu głowy. Po zwilżeniu kosmyków oraz umyciu ich za pomocą szamponu, warto rozprowadzić na włosach odżywkę i pozostawić ją na głowie przez kilka minut. Produkty zawierające olejki naturalne świetnie działają na napuszone włosy powodując, że te stają się sypkie i lśniące.

Zobacz również: Najprostsze metody czesania – Warkocz dobierany

W domach można stosować także samodzielnie wykonane ziołowe płukanki do włosów. Umycie włosów w mieszance wody i octu jabłkowego spowoduje domknięcie łuski włosa, co wpłynie na lepszy wygląd fryzury. Wodę i ocet jabłkowy należy wymieszać w misce w proporcjach 1:6, a następnie miksturę wylać na włosy po ich umyciu. Po kilku minutach całość należy zmyć pod bieżącą wodą i poczekać do wyschnięcia.

Czytaj więcej- Kobietanaczasie.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

68b82e6bb2609a2a16a48a52f803

Koncert Justina Biebera w Polsce – jakie ceny biletów?

z27825647II,Serbowie dostali milion od prezydenta za wygrana z

Spadek Polaków w rankingu FIFA na 27. lokatę