Jak liczyć kalorie? Najlepsze sposoby na liczenia kalorii

20220603172225 gaf7e210b2c6cbcdb97571c5ceaecc6fe988bc4c2633aeaea48fb7e88fbed0616a55e870747edbffc50a49ef50a677bf2 640.jpg

Chcesz schudnąć kilka kilogramów? W takim razie musisz zapewnić swojemu organizmowi deficyt kaloryczny. Jak to zrobić? Dostarczyć mu mniej energii, niż wynosi dzienne zapotrzebowanie. Jednak, aby Ci się to udało, musisz po prostu zacząć liczyć kalorie. Wbrew pozorom, nie musi być to wcale czasochłonne i trudne. Zobacz, jak w prosty sposób obliczyć kalorie posiłku. 

Liczenie kalorii — dlaczego to ważne?

Liczenie kalorii to właściwie niezbędny element redukcji masy ciała. Nie ma chudnięcia, bez deficytu kalorycznego. Dlatego też, jeśli chcesz schudnąć, musisz kontrolować ilość kalorii, jakie dziennie spożywasz.

Warto wspomnieć, że z liczeniem kalorii nie wiąże się jedynie odchudzanie. Także ważna kwestia przy utrzymaniu masy ciała. Jeśli chcesz cieszyć się świetną sylwetką, warto raz na jakiś czas skontrolować, czy Twoja codzienna dieta mieści się w przedziale Twojego zapotrzebowania kalorycznego. Co ciekawe, jeśli każdego dnia będziesz jeść choćby o 50 kcal więcej, niż Twój organizm potrzebuje i spali, możesz przytyć rocznie nawet około 2,5 kg. Jeśli natomiast liczysz kalorie lub chociaż jesteś w stanie je oszacować, to dodatkowe kilogramy nigdy Cię nie zaskoczą.

Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne!

Jeśli chcesz utrzymać wagę, a także, gdy myślisz o deficycie kalorycznym, musisz w pierwszej kolejności sprawdzić, jakie jest Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Dopiero na tej podstawie możesz ustalić swój deficyt kalorii. Twoje zapotrzebowanie wskazuje na to, jaka jest Twoja całkowita przemiana materii, czyli ile kalorii potrzebuje Twój organizm. Do jego obliczenia potrzebne są dane takie, jak:

  • wiek
  • waga
  • wzrost
  • poziom dziennej aktywności fizycznej.

Jak liczyć kalorie łatwo i szybko?

Liczenie kalorii nie kojarzy się zbyt przyjemnie. Raczej przywodzi na myśl sprawdzanie skomplikowanych tabelek i sumowanie liczb w kalkulatorze, a tym samym odbieranie sobie przyjemności z jedzenia. Jednak dziś wcale nie musi tak być. Jak liczyć kalorie? Najlepiej przy pomocy specjalnych, dedykowanych do tego aplikacji. Dzięki takim narzędziom wszystko staje się banalnie proste i zajmuje dosłownie kilka sekund.

Obecnie na rynku dostępny jest bardzo duży wybór aplikacji do liczenia kalorii. Większość z nich umożliwi Ci dokładne obliczanie wartości energetycznej Twoich posiłków. Wystarczy, że wpiszesz produkty, z jakich składało się danie, a aplikacja sama wyliczy i podsumuje ich kaloryczność oraz ilość makroskładników.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

lewica

Dlaczego młodzi głosują na Lewicę?

dystrybutor wody

Dostawa wody do biura