10 najdziwniejszych fobii o których pewnie nie wiesz

10 najdziwniejszych fobii o ktorych prawdopodobnie nie wiesz


Jest wiele rzeczy i fobii, których zwykle się boimy. Niektórzy boją się wzrostu, inni boją się klaunów. Te lęki lub fobie mogą powstać z powodu jakiejś traumy lub osobistego doświadczenia, czyli warunkowania klasycznego. Może również wyłonić się z obserwacji przeżyć lub reakcji innej osoby, np. Zastępczego przejęcia strachu. Strach może również rozwinąć się w umyśle w zależności od tego, co jest mówione lub opisywane jako przerażająca rzecz, sytuacja lub istota, tj. Informacyjny / instruktażowy nabycie strachu. Niektóre fobie, w przeciwieństwie do innych głębokich i ciemnych, są naprawdę absurdalne, a innym mogą nawet wydawać się zabawne. Pozwól nam poznać 10 najdziwniejszych fobii, o których prawdopodobnie nie wiedziałeś.

Panfobia / Panophobia / Pantophobia / Omniphobia

10 najdziwniejszych fobii o ktorych prawdopodobnie nie wiesz

To niespecyficzny strach przed jakimś nieznanym złem. Jest niejasny i trwały, ale nie jest rejestrowany w źródłach medycznych jako rodzaj fobii. Théodule-Armand Ribot, który ukuł ten termin, zdefiniował go jako stan, w którym osoba nie boi się niczego szczególnego, a zatem jego strach płynie od jednego obiektu do drugiego, w zależności od okoliczności. Innymi słowy, jest to strach o wszystko. Można sobie tylko wyobrazić, jak czuje się pacjent, cały czas czując niepokój.

Somniphobia / Hypnophobia / Clinophobia

Somnifobia

Większość ludzi marzy o spaniu na jawie. Sen jest niezbędny dla organizmu. Ale ci, którzy cierpią na Somnifobię, boją się snu. Ich irracjonalny i nadmierny strach może być lękiem przed utratą kontroli lub stratą czasu. Powtarzające się koszmary również mogą prowadzić do tego rodzaju niepokoju. Inną główną przyczyną tej fobii jest widzenie kogoś z przerażeniem podczas snu. Cokolwiek jest wyzwalaczem, może powodować poważne skutki psychiczne i fizyczne, z poważnymi skutkami ubocznymi i objawami odstawienia leków.

Eufobia

Eufobia

Jeśli chodzi o słuchanie wiadomości, prawie wszyscy cierpią z powodu strachu przed złymi wiadomościami. Ale nie ludzie eufobii. Boją się dobrej nowiny. Ten strach wynika z wcześniejszego rozczarowującego doświadczenia danej osoby po dobrej nowinie, która do niej dotarła. Są też ludzie, którzy rozwijają się w chaotycznych i negatywnych aspektach życia. Zamiast czuć się szczęśliwymi, czują się zaniepokojeni lub przerażeni dobrymi wiadomościami i często przebywają w grupach osób, które okazują tylko negatywne nastawienie.

Ablutofobia

Ablutofobia

Jeśli masz ablutofobię, to jest jedna rzecz, którą masz wspólnego ze swoim kotem: żadne z was nie przepada za kąpielą. Ablutofobia to irracjonalny strach przed myciem, czyszczeniem lub kąpielą, który jest charakterystyczny dla sytuacji. Nienormalny, uporczywy i nieuzasadniony, ten strach może powstać z powodu przeszłych traum, niestabilności emocjonalnej lub niepokojących doświadczeń lub pomysłów. Chociaż generalnie mężczyznom kojarzy się bałagan, ironicznie ten strach występuje u kobiet. Niektóre dzieci też go mają.

Ortographobia

Ortographobia Strach przed błędami ortograficznymi

To jest strach przed popełnieniem błędów w pisowni. Wywodzi się ze słowa ortografia, które oznacza konwencjonalny system pisowni języka. Osoby z tego rodzaju fobią prawdopodobnie cierpią z powodu słabych umiejętności komunikacji pisemnej, a także trudno im uzyskać dobre wyniki w pracach teoretycznych. Dzieje się tak, ponieważ ciągły strach zaburza ich koncentrację i hamuje proces twórczy i płynność pisania. Regularne ćwiczenie pisowni i dyktand może pomóc kontrolować ten strach.

Deipnophobia

Deipnophobia - Fear of Dinner Party

Jeśli nie pamiętasz, kiedy ostatnio byłeś skłonny uczestniczyć w rozmowie przy obiedzie z rodziną, być może jest to Deipnofobia podczas zabawy. To strach przed angażowaniem się w rozmowy podczas kolacji. Tacy ludzie nie muszą być nieśmiali, ale ich brak entuzjazmu do rozmów dotyczy szczególnie posiłków w grupach. Może to być spowodowane kłopotliwym doświadczeniem podczas posiłków z rodziną lub powiedzeniem, aby nie rozmawiać podczas jedzenia.

Venustraphobia / Caligynephobia

Caligynephobia-Venustraphobia Strach przed pięknymi kobietami

Jeśli obecność ładnej damy spoci ci dłoń i zawiązujesz język przed ładną kobietą, którą lubisz, jeśli chcesz uciec w przeciwnym kierunku, jeśli zobaczysz piękną nieznajomą idącą do ciebie, to jesteś cierpiących Wenustrafobia. Jest wielu, którzy mają ten irracjonalny i przesadny lęk o kobiety. Na szczęście grupy wsparcia i terapia mogą pomóc przezwyciężyć tę społeczną niezręczność.

Ergofobia

10 najdziwniejszych fobii

Cały świat może jednogłośnie zgodzić się, że cierpią Ergofobia, bo prawie nie ma na ziemi duszy, która lubi wstawać w poniedziałkowe poranki i iść do pracy. Tak, ergofobia to ciągły strach przed pracą lub znalezieniem zatrudnienia. Może to wynikać z lęku przed wydajnością lub fobii społecznej. Chociaż czasami sam cierpiący zdaje sobie sprawę, że strach jest irracjonalny. Może to być połączenie różnych lęków, czy to emocjonalnych, psychologicznych czy fizjologicznych.

Nomofobia

Nomofobia

Ten strach jest raczej nowoczesny, jeśli wolisz. Termin ten jest swego rodzaju skrótem od „fobii braku telefonów komórkowych”, wymyślonej w 2010 roku. Wiele osób ma tendencję do niepokoju, jeśli zgubią lub zapomną swoje telefony, wyczerpią się baterie lub nie będą mieć zasięgu sieci. Powodów może być wiele: brak ważnych telefonów, niemożność skontaktowania się z pomocą w nagłym przypadku, bycie poza zasięgiem itp. Czy myślisz, że wszyscy są nomofobami? Aktor Rob Pattinson i supermodelka Tyra Banks na pewno nie są.

Fobofobia – najdziwniejsze fobie:

fobii

To irracjonalny strach przed fobiami. Osoby cierpiące na tę chorobę na ogół kierują się przeczuciami i obawą, że pojawia się fobia. Można to również zdefiniować jako strach przed rozwojem jakiejś formy fobii. Ten złożony stan rozwija się nieświadomy umysł z kilku powodów. Ryzykując, że zabrzmi to jak aliteracja – lub bardziej jak „ fobia ” – można stwierdzić, że Fobofobia to fobia przed fobiami lub strach przed lękami.

Istnieje kilka innych Doświadczeń, osobistych lub innych, a także lekcje, które budzą wiele lęków w umysłach ludzi w ciągu całego życia, ale tak naprawdę nikt nie rodzi się z głęboko zakorzenionymi fobiami. Dlatego warto niepotrzebnie nie straszyć małych dzieci, tylko po to, by je oswoić. Skutki mogą być tak głębokie, że dziecko dorośnie, aby uniknąć tego, czego najbardziej się boi, nawet jeśli jest to coś naprawdę głupiego, w wyniku czego inni mogą sobie z niego żartować.

Zobacz również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Doda pozuje w bikini i domaga się komplementów

Doda pozuje w bikini i domaga się komplementów

Najmniejsze rasy psow lista 10 najlepszych malych psow na

Rasy Psów. Lista 10 popularnych małych psów na świecie