Rasy Psów. Lista 10 popularnych małych psów na świecie

Najmniejsze rasy psow lista 10 najlepszych malych psow na

Psy, rasy psów, bez względu na ich wielkość i rasę, są najlepszym towarzyszem. Są lojalni, przyjaźni i łatwo stają się częścią rodziny. Jednak, chociaż duże psy są bardzo urocze, mniejsze są zabawne, urocze i mogą z łatwością towarzyszyć Ci w każdym miejscu. Co więcej, niektórzy ludzie bardzo lubią małe psy i jeśli chcesz go adoptować, możesz wybrać jedną z 10 najmniejszych ras psów na świecie wymienionych poniżej.

Poniżej znajduje się 10 najmniejszych ras psów na świecie.

Chihuahua

popularnych

Chihuahua to jedna z najsłodszych najmniejszych ras psów. Są bardzo urocze i urocze, dzięki czemu są niezwykle popularne. Chociaż są małych rozmiarów, są znani z tego, że mają w swoich małych ciałach postawę dużego psa. Mogą mieć krótkie lub długie włosy w różnych kolorach. Ta rasa psów wzięła swoją nazwę od stanu Chihuahua w Meksyku.

Chihuahua mogą szybko i łatwo połączyć się ze swoimi właścicielami i najlepiej radzą sobie ze starszymi dziećmi ze względu na ich mały rozmiar i delikatną strukturę kości. Jest czuły i inteligentny, ale zazwyczaj rządzi ludzką rodziną z uporem i pewnością siebie.

Buldog francuski

Buldog francuski najmniejsze rasy psów
Buldog francuski to mały i uroczy pies o wyjątkowym wyglądzie. Ważą około 9-12 kg i mają zaledwie 30 cm wzrostu. Ta rasa ma zaokrągloną klatkę piersiową, krótką sierść, krótką twarz i urocze okrągłe uszy nietoperza. Choć są małych rozmiarów, mają muskularne ciało.

Szczenięta buldoga potrzebują odpowiedniej socjalizacji i treningu. Szybko uczą się sztuczek i są bardzo inteligentni. Odpowiednio wyszkolony buldog francuski może okazać się świetnym psem mieszkalnym, ponieważ nie szczeka dużo. Te psy są również zabawne, czujne i czułe i dobrze radzą sobie z dziećmi.

Pomeranian

Najmniejsze rasy psów rasy pomorskiej
Pomeranian, zwane również Pome lub Pom, wzięło swoją nazwę od regionu pomorskiego w Niemczech. To jedna z najmniejszych i lubianej rasy ras psów. Ten mały pies rasy może nie być najlepszym wyborem dla bardzo małych dzieci, ponieważ nie są one wystarczająco duże, aby poradzić sobie z trudną zabawą.

Ta rasa jest zazwyczaj przyjazna, żywa i zabawna, ale może stać się agresywna w obecności innych psów i będzie próbowała się wykazać. Pomorska zawsze była najpopularniejszą rasą psów w USA. To jedno z najsłodszych zwierząt na świecie.

Boston

Najmniejsze rasy psów rasy Boston Terrier
Boston ma kwadratowy wygląd i jest psem małej rasy. Mają dobrze umięśnione ciało, choć są krótkie. Mają kwadratową głowę, szeroką klatkę piersiową i krótki ogon. Ten pies waży zaledwie 4,5-11 kg.

Bardzo ważne jest, aby rozpocząć socjalizację szczeniąt rasy Boston Terrier już w młodym wieku. Są wrażliwe na ton głosu właściciela i łatwo uczą się sztuczek. Boston terriery mogą być idealnym zwierzakiem rodzinnym, ponieważ są bardzo zabawne i kochane. Ponieważ jednak te psy mają bardzo krótkie włosy, najlepiej będzie trzymać je w domu, ponieważ ekstremalne warunki pogodowe mogą być dla nich szkodliwe.

Yorkshire

Yorkshire Terrier najmniejszych ras psów
Yorkshire terrier to kolejna najmniejsza rasa psów, która została opracowana w Yorkshire w Anglii w XIX wieku w celu polowania na szczury w zakładach odzieżowych. Te psy wydają się nie zdawać sobie sprawy ze swoich niewielkich rozmiarów i zawsze są gotowe na przygodę. Są pełni energii, sprytni, lojalni i odważni.

Yorkshire terrier jest idealny do mieszkań, ponieważ radzi sobie bez ogródka i jest bardzo aktywny nawet w pomieszczeniach. Te psy są wrażliwe na zimno i lubią ciepły klimat. To rasa zabawkowa, którą kocha się za jedwabiste, długie włosy i zazwyczaj ważą nie więcej niż 3,2 kg. Mają małą główkę, uszy w kształcie litery V i czarne średniej wielkości oczy.

Bichon Frise

Bichon Frise najmniejszych ras psów
To urocza i mała z rasy psów, która powstała w Hiszpanii. „Bichon Frise” to hiszpańskie słowo, które po przetłumaczeniu na angielski oznacza „kręconego psa”. Te psy są bardzo przyjazne, wesołe, inteligentne i zabawne. Mają zwarte, małe ciało z kręconymi białymi włosami i gęstą sierścią. Głowa Bichon Frise jest zaokrąglona, ​​jego ogon jest długi i z piórami, są czarne i okrągłe. Wyglądają całkiem jak białe pudle.

Pierwszą rzeczą, która przyciąga ludzi do Bichon Frise, jest ich szczęśliwy temperament. Kochają wszystkich i są cierpliwi. Te psy są z natury towarzyskie i można je łatwo wyszkolić. Z łatwością zaprzyjaźniają się z dziećmi i każdym innym zwierzakiem w rodzinie.

Maltański

Najmniejsze rasy psów na Malcie
Maltańczyk to mała rasa psów, należąca do Toy Group. Jest to bardzo mały pies o kwadratowym tułowiu pokrytym płaską, długą, białą, jedwabistą sierścią, która zwisa prawie do ziemi. Ponieważ te psy nie rzucają się, stanowią dobry wybór dla osób, które mają alergie na psy. Do prawidłowego treningu potrzeba wytrwałości i cierpliwości.

Zobacz też; 10 rzeczy, których musisz nauczyć swoje szczenię, zanim osiągnie rok

Mops

Mops - najmniejsze rasy psów
Mops to kwadratowy, uroczy i mały pies o wesołym usposobieniu. Słyną z płaskiej okrągłej, pomarszczonej twarzy. „Mops” to łacińskie słowo, które oznacza „pięść” i tak się je nazywa, ponieważ ich twarz przypomina ludzką pięść.

Te psy mogą dorastać do 14 cali i ważyć maksymalnie 6-9 kg. Mają płaską dużą zaokrągloną głowę, zaokrąglone oczy, małe uszy i kędzierzawy ogon. Są bardzo wrażliwe na ton swojego właściciela, dzięki czemu łatwo je wyszkolić.

Pudel Toy

Pudel Toy Najmniejsze rasy psów
To dobry temperament i uroda pudla sprawiają, że są tak sławni. Są aktywni, wierni, inteligentni i czujni. We Francji jest bardzo znana ta rasa od 1500 roku.

Istnieją trzy popularne typy pudli, które różnią się wielkością – miniaturowe, zabawkowe i standardowe. Pudel zabawkowy jest najmniejszy, a standardowy jest największy. Pudle-zabawki osiągają maksymalną wysokość 10 cali i mogą ważyć zaledwie 3-4 kg.

Shih Tzu

Shih Tzu Najmniejsze rasy psów
Shih Tzu to jeden z najsłodszych i najpopularniejszych z rasy psów na świecie. Jest to również jedna z najmniejszych ras psów na świecie. Chociaż ich dokładne pochodzenie nie jest znane, uważa się, że pochodzą one z Tybetu i rozwinęły się w Chinach. Są czujni, towarzyscy, serdeczni i lojalni. Shih Tzu to jedna z najsłodszych ras psów, którą każdy właściciel z przyjemnością rozpieszcza z troską i uczuciem.

Teraz, gdy znasz już 10 najmniejszych ras psów na świecie, z pewnością będziesz mieć trudności z wyborem jednej z nich, ponieważ każda z nich jest równie piękna i urocza, i są idealnymi dziećmi do adopcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

10 najdziwniejszych fobii o ktorych prawdopodobnie nie wiesz

10 najdziwniejszych fobii o których pewnie nie wiesz

04093e13a159589032fde83373f7

Cennik nowego Peugeota 508 PSE. Ile kosztuje najmocniejszy Peugeot?