w

Rasy Psów. Lista 10 popularnych małych psów na świecie

Rasy Psów. Lista 10 popularnych małych psów na świecie

Psy, rasy psów, bez względu na ich wielkość i rasę, są najlepszym towarzyszem. Są lojalni, przyjaźni i łatwo stają się częścią rodziny. Jednak, chociaż duże psy są bardzo urocze, mniejsze są zabawne, urocze i mogą z łatwością towarzyszyć Ci w każdym miejscu. Co więcej, niektórzy ludzie bardzo lubią małe psy i jeśli chcesz go adoptować, możesz wybrać jedną z 10 najmniejszych ras psów na świecie wymienionych poniżej.

Poniżej znajduje się 10 najmniejszych ras psów na świecie.

Chihuahua

popularnych

Chihuahua to jedna z najsłodszych najmniejszych ras psów. Są bardzo urocze i urocze, dzięki czemu są niezwykle popularne. Chociaż są małych rozmiarów, są znani z tego, że mają w swoich małych ciałach postawę dużego psa. Mogą mieć krótkie lub długie włosy w różnych kolorach. Ta rasa psów wzięła swoją nazwę od stanu Chihuahua w Meksyku.

Chihuahua mogą szybko i łatwo połączyć się ze swoimi właścicielami i najlepiej radzą sobie ze starszymi dziećmi ze względu na ich mały rozmiar i delikatną strukturę kości. Jest czuły i inteligentny, ale zazwyczaj rządzi ludzką rodziną z uporem i pewnością siebie.

Buldog francuski

Buldog francuski najmniejsze rasy psów

Buldog francuski to mały i uroczy pies o wyjątkowym wyglądzie. Ważą około 9-12 kg i mają zaledwie 30 cm wzrostu. Ta rasa ma zaokrągloną klatkę piersiową, krótką sierść, krótką twarz i urocze okrągłe uszy nietoperza. Choć są małych rozmiarów, mają muskularne ciało.

Szczenięta buldoga potrzebują odpowiedniej socjalizacji i treningu. Szybko uczą się sztuczek i są bardzo inteligentni. Odpowiednio wyszkolony buldog francuski może okazać się świetnym psem mieszkalnym, ponieważ nie szczeka dużo. Te psy są również zabawne, czujne i czułe i dobrze radzą sobie z dziećmi.

Pomeranian

Najmniejsze rasy psów rasy pomorskiej
Pomeranian, zwane również Pome lub Pom, wzięło swoją nazwę od regionu pomorskiego w Niemczech. To jedna z najmniejszych i lubianej rasy ras psów. Ten mały pies rasy może nie być najlepszym wyborem dla bardzo małych dzieci, ponieważ nie są one wystarczająco duże, aby poradzić sobie z trudną zabawą.

Ta rasa jest zazwyczaj przyjazna, żywa i zabawna, ale może stać się agresywna w obecności innych psów i będzie próbowała się wykazać. Pomorska zawsze była najpopularniejszą rasą psów w USA. To jedno z najsłodszych zwierząt na świecie.

Boston

Najmniejsze rasy psów rasy Boston Terrier
Boston ma kwadratowy wygląd i jest psem małej rasy. Mają dobrze umięśnione ciało, choć są krótkie. Mają kwadratową głowę, szeroką klatkę piersiową i krótki ogon. Ten pies waży zaledwie 4,5-11 kg.

Bardzo ważne jest, aby rozpocząć socjalizację szczeniąt rasy Boston Terrier już w młodym wieku. Są wrażliwe na ton głosu właściciela i łatwo uczą się sztuczek. Boston terriery mogą być idealnym zwierzakiem rodzinnym, ponieważ są bardzo zabawne i kochane. Ponieważ jednak te psy mają bardzo krótkie włosy, najlepiej będzie trzymać je w domu, ponieważ ekstremalne warunki pogodowe mogą być dla nich szkodliwe.

Yorkshire

Yorkshire Terrier najmniejszych ras psów
Yorkshire terrier to kolejna najmniejsza rasa psów, która została opracowana w Yorksh