10 rzeczy, których musisz nauczyć swoje szczenię, zanim osiągnie rok

10 rzeczy ktorych musisz nauczyc swoje szczenie zanim osiagnie rok

Szczenię niczym nie różni się od ludzkiego dziecka, niesie tyle samo radości, a także ma pewne obowiązki. Jeśli chcesz, aby twój futrzany przyjaciel był szczęśliwy, a także chcesz, aby Twoja rodzina czuła się komfortowo i szczęśliwa w jego obecności, musisz go dobrze wyszkolić. Musisz nauczyć je wielu ważnych rzeczy, a my od razu odkryjemy 10 takich rzeczy, aby nauczyć szczeniaka.

Trenowanie toalety

Wszyscy wiemy, że musimy nauczyć naszego szczeniaka, gdzie dokładnie powinien się ulżyć, ale ważne jest również, aby nauczyć go, jak ostrzegać, kiedy chce zrobić kupę lub siusiu. Możesz czuć, że zabieranie szczeniaka w wyznaczone miejsce w określonych porach, na przykład po posiłku i po przebudzeniu, jest wystarczająco dobre, i to prawda.

Jednak może się zdarzyć, że szczeniak będzie potrzebował częstszej ulgi. Będzie więc pomocne, jeśli Twój mały przyjaciel będzie wiedział, jak powiadomić Cię, kiedy będzie musiał iść. Możesz zadać im pytanie, na przykład, czy musisz iść do kupy lub siusiać, i zadawaj im to pytanie za każdym razem, gdy zabierasz ich do pracy. Stopniowo zaczną kojarzyć to zdanie z czynem, który wykonują. Kiedy więc zadasz im pytanie, albo nie okażą zainteresowania, albo podskoczą, albo wydadzą jakiś dźwięk, aby pokazać, że muszą iść.

Usiądź, opuść się i zostań

Choć może się to wydawać oczywiste, jest wiele szczeniąt, które nie siadają na polecenie. Dlatego ważne jest, aby nauczyć szczeniaka komendy siad, a im wcześniej, tym lepiej. Wraz z siadaniem musisz też nauczyć je zostawać, ponieważ może zaistnieć wiele sytuacji, w których nie chcesz, aby się ruszały.

Może nie być tak łatwo nauczyć szczeniaka polecenia drop, ale mimo wszystko możesz zacząć próbować. W rzeczywistości jest to polecenie, które trzeba nauczyć, zanim zaczniesz zabierać przyjaciela na spacery. Na drodze iw parku może być tak wiele rzeczy, że nie chciałbyś, aby weszły do ​​ust twojego małego przyjaciela.

szczenię

Chodzi ze smyczy lub na smyczy z tobą

Wyjście na spacery z pewnością jest przyjemnością dla Twojego zwierzaka, ale powinno być pod Twoją kontrolą przez cały czas. Już od najmłodszych lat naucz swojego futrzanego przyjaciela chodzić obok ciebie, ani z tyłu, ani z przodu. Możesz dać swojemu szczeniakowi trochę „wolnego czasu”, ale przez większość czasu powinien on iść tylko obok Ciebie. Naucz szczeniaka chodzić u Twojego boku nawet bez smyczy.

Pobierz – zwolnij

Rzucanie frisbee lub piłką, a następnie przyniesienie go ze szczeniakiem to świetna zabawa. To dobre ćwiczenie, a także dobry czas, aby bardziej związać się z przyjacielem. Jednak ważne jest, aby upewnić się, że szczeniak nie tylko aportuje, ale także wypuszcza frisbee lub piłkę i podaje je tobie. Nie powinieneś próbować siłować się i wyjmować frisbee lub piłki z ust, ani też nie powinien warczeć w takich sytuacjach. Musisz nauczyć ich automatycznego uwalniania.

Dobra etykieta

Kiedy szczeniak spotyka kota lub innego psa, powinien dobrze się zachowywać. Generalnie szczenięta uczą się takich zachowań od swoich braci i sióstr, lub tak powiedzieć ich kolegów z miotu, ale czasami szczenięta są odbierane rodzinom zbyt wcześnie, przez co nie mają czasu na nauczenie się, jak powinny zachowywać się idealnie w stosunku do innych zwierząt.

Aby dowiedzieć się, jak dobrze się zachowują, powinieneś obserwować, jak zachowuje się twój szczeniak, gdy masz gości. Szczeniak z odpowiednią etykietą podejdzie do twoich gości i będzie chciał poklepać ich po plecach i trochę uwagi, ale nie będzie tego żądał. Źle zachowujące się psy zaczną skakać lub naciskać nosami, krzycząc o uwagę. Jeśli twój mały przyjaciel zachowuje się w ten sposób, prawdopodobnie nie będzie zachowywał się we właściwy sposób w stosunku do innych zwierząt. Więc zacznij uczyć ich właściwej etykiety już teraz.

Naucz ich nie skakać

Może ci się spodobać, gdy twój mały szczeniak skacze na ciebie od czasu do czasu, aby zwrócić na siebie uwagę i wygląda uroczo. Ale wyobraź sobie, jak by to było, gdy są dorosłym psem. Mogą skrzywdzić dziecko, a nawet przewrócić osobę starszą, a na pewno nie chciałbyś, aby tak się stało. Więc nigdy nie skakaj na ludzi, tego musisz od razu nauczyć swojego szczeniaka.

Zobacz Zachowania psa – 10 rzeczy, które Twój pies robi i co to znaczy

Bez gryzienia

Już od pierwszego dnia musisz nauczyć szczeniaka, że ​​nie lubisz, kiedy gryzie. Przestań się nimi bawić, gdy poczujesz ich zęby na skórze. Powinieneś brzmieć rozczarowany i natychmiast się wycofać. Jednak po 5 minutach zacznij grać ponownie. To nauczy Twojego szczeniaka, że ​​zabawa może się skończyć, gdy tylko ugryzie.

Dzielenie się zabawkami i jedzeniem

Jest to ważna rzecz do nauczenia, zwłaszcza jeśli masz dzieci w domu lub chcesz adoptować inne zwierzęta. Niektóre psy są zbyt zaborcze, szczególnie jeśli chodzi o zabawki i / lub jedzenie. Należy ich uczyć od najmłodszych lat, że ich zabawki i jedzenie nie są ich same. Zabierz im jedzenie lub zabawkę, daj je swoim dzieciom i poproś je, aby oddały je szczenięciu. Pomoże im to nauczyć się, że nie muszą się martwić, gdy rzeczy zostaną zabrane, ponieważ wrócą do nich. Jeśli masz więcej niż jednego szczeniaka, upewnij się, że bawią się tymi samymi zabawkami, w szczególności nikt nie powinien mieć własnych zabawek.

Iść do łóżka

Twój szczeniak musi mieć określoną przestrzeń, w której może spać lub odpoczywać. Może to być skrzynia, dywanik lub łóżko. Już od najmłodszych lat ucz je chodzić tam, kiedy ich o to poprosisz. Kiedy się tego dowiedzą, a potem źle się zachowują, możesz poprosić ich, aby poszli tam na polecenie.

Czas „wolny” i „wyłączony”

Czas wolny to czas, w którym szczeniak może biegać, bawić się i być sam. Powiedz radośnie i głośno słowo „wolny” i pozwól swojemu psu spiąć się ze smyczy. Jednocześnie nie zapomnij uczyć słowa „off”. Wtedy wolny czas się kończy, a szczeniak powinien wrócić do Ciebie i znów być na smyczy.

Nauczenie szczeniaka tych 10 rzeczy nie tylko pomoże mu wyrosnąć na grzecznego i uroczego dorosłego, ale także wzmocni twoją więź z nim i uczyni cię szczęśliwym i dumnym rodzicem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

2c241ec40668310579be0ec5e2e9

Resort dąży do tego, by nauki o rodzinie były dyscypliną naukową

5829b818c0c8a29d78b637673c7f

Atak paniki. Jak opanować napad lęku i jakie stosować leki?