Zachowania psa – 10 rzeczy, które Twój pies robi i co to znaczy

Zachowania psa 10 rzeczy ktore Twoj pies robi i

Pies. Adopcja szczeniaka z pewnością przynosi wiele radości. Małe rzeczy, które robią, zawsze chodzą za tobą, patrzą z miłością w twoje oczy, a ich urocze małe ziewnięcia z pewnością topią twoje serce. Jednak od czasu do czasu musiałeś się zastanawiać, dlaczego Twój pies wykonuje pewne czynności i co próbuje powiedzieć. Nie martw się, nie jesteś sam, każdy właściciel psa w pewnym momencie nie jest w stanie rozgryźć przyczyny swoich określonych zachowań. I to jest dokładnie to, co teraz pomożemy Ci odkryć – pewne zachowania psów i ich znaczenie.

10 najważniejszych zachowań psów i ich znaczenie:

 

Przynosi rzeczy

Czy twój futrzany przyjaciel przyniósł ci swoją ulubioną piłkę pokrytą śliną lub piszczącą zabawkę z wypchanym wypełnieniem? Jeśli po prostu go wyrzuciłeś, myśląc, że twój szczeniak chce tylko bawić się w aportowanie, musisz pomyśleć jeszcze raz. Być może po prostu przegapiłeś zrozumienie, co twój piesek próbował przekazać. Jest szansa, że ​​przynosi ci te rzeczy jako prezent. Pokazuje, że naprawdę cię kocha, ponieważ przynosi ci rzeczy, których potrzebuje i kocha.

Zobacz też; Lista rzeczy, których musisz nauczyć swojego psa przed ukończeniem roku życia.

Kiedy ziewa

Skądinąd proste ziewnięcie może oznaczać wiele różnych rzeczy. Jak na początku musiałeś pomyśleć, a może tak być, że twój pies jest zmęczony. Jeśli jednak twój mały przyjaciel ziewnął przed nieznanymi ludźmi, może to oznaczać, że się boi lub jest zestresowany. Jeśli ziewa przed tobą lub innymi osobami, które zna, sprawdź, czy ktokolwiek w pokoju ziewnął, ponieważ mogą odzwierciedlać akcję. Tak, ziewanie jest zaraźliwe również dla twoich futrzanych przyjaciół.

Niszczy twoje meble

Każdemu oczywiście nie podoba się ta czynność, ale musisz zrozumieć, że wiąże się to z głębszym znaczeniem. Jeśli Twój szczeniak jest zdenerwowany lub niewytrenowany i żuje meble, może to być oznaką lęku przed separacją. Jeśli tak nie jest, może to oznaczać, że są znudzeni i musisz upewnić się, że mają wystarczająco dużo ćwiczeń i dużo zabawy.

Zobacz też; 10 najbardziej obrzydliwych nawyków Twojego psa i jak je naprawić.

Jedna łapa w górę

Większość ludzi uważa, że ​​kiedy ich psiak unosi jedną łapę w powietrze, oznacza to, że się martwią, ale to w rzeczywistości odzwierciedla ich koncentrację. Jeśli mają opuszczoną głowę i jedną łapę do góry, prawdopodobnie będą na coś rzucać.

Opierając się o nogi

Jeśli zrobi to nagle, gdy tylko się poruszasz, może to oznaczać, że próbuje się uspokoić i poczuć się bezpieczniej. Jednak w ogólnej sytuacji oznacza to, że chce trochę miłości i uwagi i po prostu chce być blisko ciebie.

Wspina się na Twoje łóżko

Jeśli twoje futrzane dziecko po prostu wspina się na twoje łóżko i czuje się wygodnie, może to oznaczać, że próbuje twierdzić, że jest to jego własna strefa, ale to znaczy o wiele więcej. Pokazuje również, że chce być naprawdę blisko ciebie, przytulany i kochany. Z pewnością nie będziesz miał nic przeciwko temu.

Nagle siada na twoich stopach

pies

To może oznaczać różne rzeczy w zależności od osobowości Twojego psiaka. Może to zrobić tylko po to, aby być naprawdę blisko ciebie, czuć się komfortowo po dłuższej nieobecności, pokazać, że jesteś jego przed innymi zwierzętami lub ludźmi lub po prostu odzwierciedlać jego dominującą osobowość. Jeśli dobrze rozumiesz swojego zwierzaka, będziesz w stanie dowiedzieć się, która interpretacja najlepiej pasuje do sytuacji.

Zależy to w dużej mierze od tego, jak dokładnie twój pies na ciebie patrzy. Jeśli patrzy w twoje oczy z normalnym wyrazem twarzy, jest to jeden z najlepszych sposobów, w jaki może okazać ci swoje uczucia. Jeśli patrzy na ciebie bez mrugnięcia okiem, kiedy wychodzisz z domu, pokazuje to lekki niepokój separacyjny, a także fakt, że ufa, że ​​wrócisz.

Trzepotanie językiem

Machanie językiem ma miejsce, gdy pies wyciąga język prosto z ust i natychmiast go chowa. Oznacza to dyskomfort związany z niechcianym kontaktem lub nieznaną osobą, która wywołuje niepokój Twojego psiaka. Jeśli twój pies jest bardzo uległy, może to być jej sposób na uspokojenie jeszcze bardziej dominującej obecności.

Przeczucia

Jeśli kiedykolwiek zauważysz, że twoje futrzaste dziecko garbi się i próbuje zrobić się tak mały, jak tylko może, bardzo łatwo jest zrozumieć, że naprawdę się boi. Są szanse, że psy, które to robią, były maltretowane. Jeśli więc zauważysz, że Twój zwierzak kiedykolwiek pokazuje taki znak, musisz być wobec niego delikatny i okazywać mu więcej uczucia i miłości.

Zobacz też; 10 ras psów, które mają najbardziej urocze szczenięta.

Świadomość tych różnych zachowań lub znaków psa i ich znaczenia z pewnością pomoże ci być lepszym psem jako rodzicem. Dlatego uważaj na nich i zawsze reaguj tak, jak wymaga tego sytuacja.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

photo 1563126342 d8f10176661b?crop=entropy&cs=tinysrgb&fit=max&fm=jpg&ixid=MnwxfDB8MXxyYW5kb218MHx8Y2hpbWVyVG9wLTEwLWp1ei1pc3RuaWVqYWN5Y2gtbHVkemtpY2gtY2hpbWVyLWt0b3JlLW1vZ2EtQ2llLW9iZWptb3dhYy1rdG9yZS1tb2dhLUNpZS1vYmVqbW93YWMsMTQyOS44MTUxOTQyNzAyNDUyfHx8fHx8MTY0MzU0MzQ3NA&ixlib=rb 1.2

Top 10 już istniejących ludzkich chimer, które mogą Cię obejmować!

Zespół Tourette’a u dzieci i dorosłych: przyczyny, objawy, leczenie