w

10 absurdalnych zasad obowiązujących na całym świecie

10 absurdalnych zasad obowiązujących na całym świecie

Od kucyków, przez niebieskie dżinsy, po synchronizację ust – oto 10 absurdalnych zasad obowiązujących na całym świecie.

10 DZIWNYCH rzeczy, których nie znałeś, zakazanych lub nielegalnych na całym świecie.

BLUE JEANS – Korea Północna

niebieskich dżinsów

Obywatelom Korei Północnej nie wolno nosić niebieskich dżinsów. Niektórzy powiedzieliby, że to szaleństwo. Dyktator Kim Jong-un nie wydaje się podzielać tych samych poglądów, co większość z nas, rozsądnych ludzi, ustanawiając prawo ze względu na kolor niebieski i jego związek z wrogim krajem, USA. On naprawdę nie lubi Amerykanów, co? Konsekwencją jego – mówiąc ładnie, bardzo silnej niechęci – do Stanów Zjednoczonych jest to, że każdy mieszkaniec Korei Północnej jest zobowiązany porzucić dżinsy w dowolnym odcieniu niebieskiego. Ponieważ jest to przypuszczalnie symbol wroga; Coś, co masowo pobudza antyamerykanów, którzy tworzą rząd Korei Północnej.

Tak więc, jeśli zdarzy ci się znaleźć się w sercu Pjongjangu lub innej części Korei Północnej, osobiście nie polecałbym noszenia twoich ulubionych niebieskich dżinsów taka jest jedna z zasad. Sugeruję, abyś trzymał dżinsy w innym odcieniu, który nie złości władz Korei Północnej. Naprawdę nie akceptują żadnych wspomnień o ich zachodnich wrogach.

POCAŁUNEK NA STACJACH KOLEJOWYCH – Francja

POCAŁUNEK NA STACJACH KOLEJOWYCH - Francja

Francja – miejsce, które świat kojarzy się z miłością i romansem. Jednak zdziwiłbyś się, gdybyś się dowiedział, że całowanie się par na stacjach kolejowych jest w rzeczywistości niezgodne z prawem. Na dworcach kolejowych we Francji kochankom surowo zabrania się okazywania sobie uczuć. A ta zasada obowiązuje już od dłuższego czasu. Został wprowadzony w 1910 roku.

Wydaje się, że to taka trywialna zasada, zakazująca komuś całowania się na pożegnanie z ukochaną osobą? To byłaby scena z komedii romantycznej, w której bez celu rzucamy popcornem w ekran w gniewie i zdenerwowaniu. Jednak władze mają swoje uzasadnienie w prawie; Twierdzenie, że te ostatnie chwile uwielbienia są szkodliwe dla rozkładów jazdy pociągów, ponieważ pociągi są opóźnione z powodu par desperackich, by okazywać sobie nawzajem swoją miłość, zanim odejdą. płacze w jednym.

Wykazano jednak pewną wyrozumiałość i pomimo tego, że całuje się na peronie we Francji jest nielegalne Francuzi wprowadzili strefy całowania. W tych obszarach ludzie są bardziej niż mile widziani, aby okazywać swoją miłość swojemu partnerowi tak bardzo, jak chcą (to znaczy całując. Zatrzymajmy to, ludzie PG), dopóki nie pojawi się ich pociąg i nie pójdą swoją własną drogą. Chusteczki, ktoś?

GUMA DO ŻUCIA – Singapur

GUMA DO ŻUCIA - Singapur

Zły oddech? To prawdziwy wstyd dla mieszkańców Singapuru, gdzie lepka substancja jest zabroniona, co jest próbą ograniczenia do minimum zanieczyszczeń, które pozostawia. Przywóz gumy do żucia do kraju jest również nielegalny. Krótko mówiąc, zdecydowanie odradzałbym wypieranie Extra w Singapurze, jeśli kiedykolwiek. Kiedy usłyszysz, jak ciężkie są kary, zobaczysz, że smak, który trwa tylko przez krótki czas, naprawdę nie jest tego wart. Chociaż turyści mogą przywieźć ze sobą 2 paczki. Cokolwiek więcej może skutkować grzywną w wysokości 5500 $ i rokiem uwięzienia – przepraszam za kalambur :).

A jeśli myślisz, że to surowa kara za tak prostą sprawę, jak guma, kary tylko się zaostrzają. Za sprzedaż gumy do żucia grozi nieubłagana kara, potencjalny wyrok 2 lat więzienia, a także ogromna grzywna w wysokości do 100 000 USD. Wyobraź sobie, ile paczek gumy do żucia można by znieść, mając te sześć cyfr. Na nieszczęście dla tubylców Singapuru wyobrażanie sobie jest wszystkim, co mogą zrobić, nie będąc w stanie cieszyć się wspaniałymi rzeczami, które reszta z nas zna i kocha.

PONYTAILS – Iran