10 absurdalnych zasad obowiązujących na całym świecie

0 absurdalnych zasad obowiazujacych na calym swiecie

Od kucyków, przez niebieskie dżinsy, po synchronizację ust – oto 10 absurdalnych zasad obowiązujących na całym świecie.

10 DZIWNYCH rzeczy, których nie znałeś, zakazanych lub nielegalnych na całym świecie.

BLUE JEANS – Korea Północna

niebieskich dżinsów

Obywatelom Korei Północnej nie wolno nosić niebieskich dżinsów. Niektórzy powiedzieliby, że to szaleństwo. Dyktator Kim Jong-un nie wydaje się podzielać tych samych poglądów, co większość z nas, rozsądnych ludzi, ustanawiając prawo ze względu na kolor niebieski i jego związek z wrogim krajem, USA. On naprawdę nie lubi Amerykanów, co? Konsekwencją jego – mówiąc ładnie, bardzo silnej niechęci – do Stanów Zjednoczonych jest to, że każdy mieszkaniec Korei Północnej jest zobowiązany porzucić dżinsy w dowolnym odcieniu niebieskiego. Ponieważ jest to przypuszczalnie symbol wroga; Coś, co masowo pobudza antyamerykanów, którzy tworzą rząd Korei Północnej.

Tak więc, jeśli zdarzy ci się znaleźć się w sercu Pjongjangu lub innej części Korei Północnej, osobiście nie polecałbym noszenia twoich ulubionych niebieskich dżinsów taka jest jedna z zasad. Sugeruję, abyś trzymał dżinsy w innym odcieniu, który nie złości władz Korei Północnej. Naprawdę nie akceptują żadnych wspomnień o ich zachodnich wrogach.

POCAŁUNEK NA STACJACH KOLEJOWYCH – Francja

POCAŁUNEK NA STACJACH KOLEJOWYCH - Francja

Francja – miejsce, które świat kojarzy się z miłością i romansem. Jednak zdziwiłbyś się, gdybyś się dowiedział, że całowanie się par na stacjach kolejowych jest w rzeczywistości niezgodne z prawem. Na dworcach kolejowych we Francji kochankom surowo zabrania się okazywania sobie uczuć. A ta zasada obowiązuje już od dłuższego czasu. Został wprowadzony w 1910 roku.

Wydaje się, że to taka trywialna zasada, zakazująca komuś całowania się na pożegnanie z ukochaną osobą? To byłaby scena z komedii romantycznej, w której bez celu rzucamy popcornem w ekran w gniewie i zdenerwowaniu. Jednak władze mają swoje uzasadnienie w prawie; Twierdzenie, że te ostatnie chwile uwielbienia są szkodliwe dla rozkładów jazdy pociągów, ponieważ pociągi są opóźnione z powodu par desperackich, by okazywać sobie nawzajem swoją miłość, zanim odejdą. płacze w jednym.

Wykazano jednak pewną wyrozumiałość i pomimo tego, że całuje się na peronie we Francji jest nielegalne Francuzi wprowadzili strefy całowania. W tych obszarach ludzie są bardziej niż mile widziani, aby okazywać swoją miłość swojemu partnerowi tak bardzo, jak chcą (to znaczy całując. Zatrzymajmy to, ludzie PG), dopóki nie pojawi się ich pociąg i nie pójdą swoją własną drogą. Chusteczki, ktoś?

GUMA DO ŻUCIA – Singapur

GUMA DO ŻUCIA - Singapur

Zły oddech? To prawdziwy wstyd dla mieszkańców Singapuru, gdzie lepka substancja jest zabroniona, co jest próbą ograniczenia do minimum zanieczyszczeń, które pozostawia. Przywóz gumy do żucia do kraju jest również nielegalny. Krótko mówiąc, zdecydowanie odradzałbym wypieranie Extra w Singapurze, jeśli kiedykolwiek. Kiedy usłyszysz, jak ciężkie są kary, zobaczysz, że smak, który trwa tylko przez krótki czas, naprawdę nie jest tego wart. Chociaż turyści mogą przywieźć ze sobą 2 paczki. Cokolwiek więcej może skutkować grzywną w wysokości 5500 $ i rokiem uwięzienia – przepraszam za kalambur :).

A jeśli myślisz, że to surowa kara za tak prostą sprawę, jak guma, kary tylko się zaostrzają. Za sprzedaż gumy do żucia grozi nieubłagana kara, potencjalny wyrok 2 lat więzienia, a także ogromna grzywna w wysokości do 100 000 USD. Wyobraź sobie, ile paczek gumy do żucia można by znieść, mając te sześć cyfr. Na nieszczęście dla tubylców Singapuru wyobrażanie sobie jest wszystkim, co mogą zrobić, nie będąc w stanie cieszyć się wspaniałymi rzeczami, które reszta z nas zna i kocha.

PONYTAILS – Iran

PONYTAILS - Iran

Dla niektórych byłoby to zaskoczeniem, fryzura, którą często widuje się we wczesnych latach szkolnych, jest w rzeczywistości nielegalna w Iranie. Cóż, w każdym razie dla mężczyzn. Mullets to kolejna fryzura Irańskim mężczyznom nie wolno kołysać. To część zakazu tak zwanych „zachodnich” fryzur, które zabraniają mężczyznom noszenia „kucyków, barweny i długich, żelowanych włosów”.

Prawo zostało wprowadzone w 2010 roku, a intencją stojącą za absurdalnymi zasadami było stworzenie kraju, w którym nie widać ani jednej zachodniej fryzury. Kara za złamanie tego prawa jest dość surowa; Wytrwały przestępca tego prawa będzie podlegał surowym grzywnom. Dodatkowo fryzjer, który założył ci włosy, mógł nawet zamknąć swój zakład. A jeśli uważasz, że to było trudne, strażnik policyjny ma prawo obciąć mężczyźnie włosy, jeśli nie postępuje to zgodnie z wytycznymi prawnymi stosowanymi przez irański rząd. Gwiazdy rocka, myślę, że powinniście wykluczyć Iran z listy krajów, w których można występować podczas trasy koncertowej.

JAJKA KINDER – USA

śmieszne zasady w USA

Przysmak cukierniczy nosi nazwę Kinder-niespodzianka, a jajko czekoladowe zawiera inne wewnętrzne plastikowe jajko, zawierające kawałki, z których składa się jajko „niespodzianka”. Rynkiem, do którego dążyli twórcy, były dzieci. Jednak młodsze pokolenia w USA nie miały legalnego dostępu do czekolady. Według Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich zabawki w środku grożą zadławieniem i dlatego są zakazane ze względów zdrowotnych.

I po raz kolejny za przywóz czekoladowego jajka do kraju grożą surowe kary. Według Independent, Kanadyjczycy podróżujący do Stanów Zjednoczonych zapakowali 10 Kinder Eggs dla swoich dzieci. Po przywiezieniu jaja zostały im odebrane i musieli zapłacić ogromną grzywnę w wysokości 1200 USD za jajko, co w sumie dało 12000 USD. Znaczna cena za cukierki i, jak na ironię, nikt nawet nie mógł ich zjeść.

Jednak podobno Stany Zjednoczone zezwolenie na sprzedaż Kinder Egg od maja 2017 r., który będzie dostępny pod warunkiem, że zabawka z czekolady i plastiku będzie oddzielna.To bedzie jedna z zasad.

Zobacz również; 10 najbardziej dziwacznych hoteli na świecie

FLIP FLOPS – Włochy

FLIP FLOPS - Włochy

Włochy są trzecim najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym w Europie, przyciągając w 2017 r. 58,3 mln. Można więc założyć, że turyści będą mieli zapakowane niezbędne na wakacje klapki, prawda? Nie, jeśli odwiedzasz region Cinque Terre, gdzie but jest całkowicie zakazany!

Park Narodowy Cinque Terre przyciąga wielu turystów, którzy chcą wędrować po krajobrazie, podziwiając wspaniałe widoki na wybrzeże. Jednak władze rozprawiają się z turystami i ich konkretnym wyborem obuwia. Prawo ma na celu uwzględnienie zasadniczego zdrowia i bezpieczeństwa. Cinque Terre składa się z 5 wiosek, a łączą je nierówne ścieżki. Chodzenie po tych górskich ścieżkach w butach, takich jak klapki, jest niezwykle niebezpieczne i może spowodować obrażenia. Dlatego też, jeśli podczas wędrówki okaże się, że nosisz nieodpowiednie obuwie, możesz zostać ukarany grzywną w wysokości od 56 USD do 2806 USD za nieprzestrzeganie zasad.. Jest to wysoka cena, ale prawo ceni Twoje bezpieczeństwo i ma na uwadze najlepszy interes.

MISKA GOLDFISH – Włochy

Włochy są śmieszne zasady

Włochy pojawiają się po raz drugi na tej liście absurdalnych przepisów lub dziwacznych praw. Mówiąc dokładniej, stolica Rzymu, gdzie trzymanie złotej rybki w misce jest nielegalne. Prawo zostało wprowadzone po tym, jak działacze na rzecz praw zwierząt twierdzą, że trzymanie ryby w misce jest okrutne. Donoszono również, że standardowa okrągła miska rybna może rzekomo spowodować oślepnięcie ryby, a wielu ekspertów od ryb twierdzi, że nie zapewniają wystarczającej ilości tlenu dla stworzenia niosącego skrzela.

Tak więc, jeśli jesteś szczególnym fanem pomarańczowych gatunków ryb i po prostu mieszkasz w „Wiecznym Mieście” w Rzymie, pamiętaj o tym prawie przeciwko typowej okrągłej misce rybnej i trzymaj swojego ukochanego zwierzaka w alternatywnym domu. Złote rybki, podobnie jak inne zwierzęta, są również zakazane jako nagrody na terenach targowych. Zgadnij, że po udanej grze w Hook-A-Duck, mieszkańcy Rzymu będą musieli zamiast tego trzymać się wygrania pluszowego misia.

OTYŁOŚĆ – Japonia

OTYŁOŚĆ - śmieszne japońskie zasady

Zakryj uszy, Peter Griffin! Możesz nie chcieć tego słuchać. W Japonii, jeśli masz nadwagę, praktycznie łamiesz prawo w oczach japońskiego rządu. Ten ekstremalny ruch został wprowadzony w 2008 roku, a jego celem jest obniżenie cen opieki zdrowotnej. Zasada jest skierowana głównie do starszego pokolenia dorosłych i dotyczy mieszkańców Japonii w wieku od 40 do 74 lat.

Każdego roku muszą oficjalnie zmierzyć talię i sprawdzić, czy pasuje do przepisów. W przypadku mężczyzn maksymalny obwód talii to 33,5 cala; Damska talia nie powinna przekraczać 35,4. Wielu zgodzi się, że jest to niezwykle surowa wskazówka do naśladowania, biorąc pod uwagę, że przeciętna talia Amerykanów wynosi 39,7 cala, a kobiet 37,8 cala. Niezależnie od tego, prawo nadal obowiązuje i jest jedna z zasad, a jeśli nie będziesz w stanie go zastosować, możesz zostać ukarany grzywną. Co dziwniejsze, grzywny nie płaci osoba, ale jej pracodawca. Uwaga dla siebie: jeśli kiedykolwiek zatrudnisz w Japonii, nie rozważ zatrudnienie Petera.

Zobacz również; Herbata. Top 10 krajów na świecie produkujących herbatę.

SYNCHRONIZACJA UST – Turkmenistan

śmieszne zasady Turkmenistanu

Tak, sztuka synchronizacji ruchu warg, która jest popularna wśród sumiennych użytkowników TikTok, jest oficjalnie nielegalna w Turkmenistanie. Prezydent, który wówczas rządził narodem, Saparmurat Niyazov, podjął decyzję o zakazie synchronizacji warg. Jego argumentacją za ustawą było zachowanie kultury artystycznej kraju.

Zasada oznacza, że ​​wszystkie odmiany synchronizacji ruchu warg są surowo zabronione. Od telewizji po prywatne uroczystości, np. Wesela. Tak więc, szybkie przypomnienie dla wykonawców, którzy nawet nie śpiewają i polegają na automatycznym dostrajaniu piosenek do synchronizacji z ustami na scenie – zostaw Turkmenistan poza swoimi miejscami na trasę koncertową. Niyazov w 2005 roku zdelegalizował twój „talent”.

WINNIE THE POOH – Chiny

śmieszne zasady w Chinach

Kubuś Puchatek – ukochana, żółta postać, która zdominowała część naszego dzieciństwa. Cóż za słodka, niewinna, kochana postać! Dobrze? Źle, według Chin, gdzie Winne the Pooh jest zakazane. Dlaczego więc, u licha, rząd CHIN zdecydował się ocenzurować naszego drogiego Puchatka, którego wszyscy znamy i kochamy? (cóż, chyba nie wszyscy z nas…)

Cóż, prezydent Chin Xi Jingping był wielokrotnie wyśmiewany przez Internet, a wiele memów zostało stworzonych przez porównanie Xi i Winnie. Te memy musiały naprawdę zranić uczucia Xi, a obrazy zaczęły rozprzestrzeniać się w Internecie, chińscy cenzorzy blokowali i usuwali wszelkie memy wyśmiewające lub porównujące prezydenta do Winnie. Wow, co za wrażliwy facet. Ale Chiny nie poprzestały na tym i nie skończyły z cenzurowaniem tych obrazów. Chińczycy odmówili nawet pozwolenia na film Christopher Robin (2018) z niewinnym Kubusiem. Film nie mógł być pokazywany w chińskich kinach. A każdy odwiedzający kina w Chinach nie będzie oglądał przygód Kubusia i jego towarzyszy, w tym; Christopher, Prosiaczek, Kłapouchy i Tygrysek.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

photomix image 7

15 najczęściej obserwowanych profili na Instagramie

photomix image 6

Top 10 najpiękniejszych kanadyjskich kobiet